Čerpadlo pre nútenú kanalizáciu (s alebo bez drviča) – Sololift a iné modely

Čo ak je odtoková voda vyššia ako výstup z inštalácie? Ako potom organizovať odvodnenie? V súkromných domoch bola vyrobená jama, v ktorej boli zozbierané odpady, potom boli čerpané ponorným čerpadlom do kanalizácie alebo do septikovej nádrže. Dnes existuje iné riešenie - čistiareň odpadových vôd. V mnohých prípadoch je jeho inštalácia lacnejšia a dokonca jednoduchšia - takže je to isté. 

Zariadenie a účel

Čerpadlo s vrtákom je systém na čerpanie povrchových odpadových vôd, ktorý umožňuje odvádzanie odtokov tam, kde neexistuje spôsob, ako to urobiť gravitačným systémom. Jedná sa o malú plastovú nádobu so silným vstavaným čerpadlom, ktoré čerpá odpadové vody do kanalizácie. Pohyb kanalizácie môže byť buď vertikálne alebo horizontálne. Existujú rastliny s vrtuľníkom, ktoré je možné pripojiť k záchodu, nie je tam žiadna vrtačka - pre "šedé" odtoky z plášťov, sprchy, bidety atď.

Kanalizačné čerpadlo pre toalety a iné sanitárne výrobky je malé

Kanalizačné čerpadlo pre toalety a iné sanitárne výrobky je malé

Rozsah pôsobnosti

Kanalizačné čerpadlo sa používa v prípadoch, keď nie je možné vytvoriť gravitačný kanalizačný systém. Vo väčšine prípadov, keď je inštalatérske zariadenie, práčka alebo umývačka riadu inštalované pod vchodom do kanalizácie. Na tento účel boli vynájdené nútené splaškové čerpadlá. Toto riešenie umožňuje presunúť kúpeľne a technické miestnosti v suteréne alebo v čiastočne podzemných miestnostiach.

Môžete pripojiť sanitárne čerpadlá v kúpeľni, WC, kuchyni, práčovni. V každej miestnosti, kde je voda vypúšťaná, a vypúšťanie odpadových vôd je ďaleko

Môžete pripojiť sanitárne čerpadlá v kúpeľni, WC, kuchyni, práčovni. V každej miestnosti, kde je voda vypúšťaná, a vypúšťanie odpadových vôd je ďaleko

Ďalšie čerpadlo s chopperom je nastavené, ak sa v kúpeľni rozhodne, že sa vykoná po dokončení opravy a nie je dodaná kanalizácia na miesto plánovanej inštalácie sanitárnej keramiky. V tomto prípade je inštalované zariadenie pripojené na kompaktné kanalizačné čerpadlo a je pripojené k kanalizácii. Aký je rozdiel? V nasledujúcich prípadoch:

 • Priemer výpustných potrubí pre čerpadlo splaškov je oveľa menší ako pri gravitačnom systéme (28-40 mm);
 • Odtoky sa môžu zdvihnúť do výšky 9 metrov;
 • horizontálne vypúšťanie odpadových vôd je možné až do vzdialenosti 100 metrov (vyžaduje minimálny gradient 1-4%).

To všetko umožňuje organizovať spojenie s existujúcim kanalizačným systémom s minimálnymi nákladmi prakticky kdekoľvek.

Zariadenie a princíp činnosti

Z akumulačného plastového kontajnera a čerpadla je čerpadlo na odpadové vody. Niektoré modely, ktoré sa môžu pripojiť k toaletu, majú vrtuľník. Úroveň plnenia je riadená snímačom. Keď to funguje, drvič a čerpadlo sú zapnuté, odtoky sú čerpané do kanalizačného systému. Odpojenie riadi druhé snímač - vypne napájanie, keď hladina odtokov klesne pod určitú úroveň. Jedná sa o zjednodušený algoritmus pre pôsobenie tlakových kanalizácií.

Kanalizačné čerpadlo s sekacím zariadením: zariadenie

Kanalizačné čerpadlo s sekacím zariadením: zariadenie

Existujú kanalizačné čerpacie stanice určené na pripojenie zariadení rôzneho druhu a množstva. Najjednoduchší je určený na pripojenie jedného alebo dvoch zariadení, najproduktívnejších - má tri dodatočné odbočné rúrky (a jeden hlavný). Podľa toho má nádrž jeden alebo viac vstupných otvorov (v závislosti od modelu) a jeden vývod. Potrubia prichádzajúce z inštalácie sú pripojené k prívodom a výstup je pripojený k kanalizácii.

Na čerpanie vysokoteplotných odtokov z práčok a umývačiek riadu majú kúpeľne špeciálne modely vyrobené z tepelne odolných materiálov. Bežné kanalizačné čerpadlo s takýmto zaťažením sa nedokáže vyrovnať. Preto na pripojenie takéhoto zariadenia je potrebné vyhľadať určité modely.

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou kompaktných individuálnych kanalizačných systémov je, že vám umožňujú vybaviť kanalizáciu bez vykonávania rozsiahlych stavebných alebo opravárenských prác. S ich pomocou sa riešia zložité úlohy:

 • Odtokové zariadenie na mieste sanitárnych zariadení pod vstupným bodom do kanalizácie.
 • Vybavenie kúpeľne bez veľkých stavebných prác.

Ďalším pozitívnym bodom je použitie rúr s malým priemerom. Väčšina čerpadiel pre toaletu je napojená na kanalizáciu pomocou plastových rúrok s priemerom 28 - 32 mm - 40 mm. Iba inštalácie s vysokou kapacitou vyžadujú inštaláciu 50 mm potrubia. Takéto vodovodné siete sa ľahšie skrývajú. Dokonca aj vtedy, keď sa nedajú skryť, nepriťahujú toľko pozornosti ako štandartný sto milimetrov.

Príklady čistiarní odpadových vôd pre toalety a kúpeľne

Príklady čistiarní odpadových vôd pre toalety a kúpeľne

Existujú však aj nevýhody:

 • Závislosť od elektrickej energie. Žiadna energia - kanalizácia nefunguje. Na bezproblémovú prevádzku je potrebný redundantný zdroj napájania.
 • Čerpadlá sú hlučné. Výrobcovia zlepšujú svoje výrobky, inštalujú čerpadlá s menším hlukom, ale stále sú prítomné.
 • Vyžaduje dodržiavanie určitých prevádzkových pravidiel. Napríklad je nežiaduce, aby sa vláknité materiály dostali do sekačky. S toaletným papierom sa moderné vrtáky dobre zaoberajú, ale vláknitými komponentmi a vlasmi - problémom. Sú navíjané na skrutke, čo znižuje kvalitu brúsenia. Skôr alebo neskôr je skrutka zablokovaná. Inštalovaný snímač prehriatia neumožní, aby zariadenie vyhorelo - skôr ho vypne. Inštalácia sa však musí rozobrať a vyčistiť, a to nie je tá najpriaznivejšia vec.

  K dispozícii sú kompaktné modely pre inštaláciu do výklenkov

  K dispozícii sú kompaktné modely pre inštaláciu do výklenkov

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  + 54 = 64