Prostriedky na čistenie kanalizačných potrubí

Pravidelne s problémami s kanalizáciou vznikajú vodné priechody. Pokaždé, keď nemôžete zavolať na inštaláciu - musíte na ne čakať dlho. V tomto prípade výstup - pravidelne používať prostriedky zablokovania v potrubiach. Spracovanie trvá trochu času a na oplátku dostanete pracovný kanalizačný systém bez nepríjemných vôní. Je to ako bonus, ktorý dostanete pri spracovaní "správnych" zlúčenín. Tiež dezinfikujú vnútorné rúrky. 

Formy výstupu a účelu

Prostriedky zablokovania potrubia sa nachádzajú v nasledujúcich typoch:

 • v kvapaline;
 • vo forme hustého gélu;
 • vo forme prášku;
 • zrnitý.

Formulár na uvoľnenie nemá vplyv na vlastnosti. Viac ovplyvňuje použiteľnosť aplikácie. Ak je odtok plný vody, je vhodnejšie použiť gély. Sú špeciálne husté, málo rozpustné vo vode. Stlačte tento gél do umývadla naplneného vodou, postupne sa usadzuje, len v zóne, kde musíte konať.

Rozhodnúť si to je dosť ťažké, ale je to možné))

Rozhodnúť si to je dosť ťažké, ale je to možné))

Tekuté prostriedky z upchávok v potrubiach sa vhodnejšie nalejú do odtokových otvorov - môžete jemne, bez striekajúcej vody, naliať ich dovnútra. Len tam sú veľmi žieravé zlúčeniny, ktoré môžu poškodiť smalt, keramika a dokonca aj nehrdzavejúcej ocele.

Je tiež vhodné použiť granuly - sú dostatočne voľné, rovnomerne rozložené na povrchu. Často sú vhodnejšie ako práškové formulácie. To všetko je, ale výber prostriedku na čistenie kanalizačných potrubí, venovať väčšiu pozornosť svojim vlastnostiam, a nie formu uvoľnenia. Toto je druhotné.

Podľa menovania existujú tri skupiny zlúčenín:

 • Na rozpustenie tukových zátok. Mali by sa použiť, ak odtok nefunguje v kuchyni.
 • Na rozpustenie vlasov. Ide o ideálnu voľbu, ak je kúpeľ upchaný.
 • Universal. Dobré v tých situáciách, kde nie je možné identifikovať z toho, čo môže byť upchaté. Nachádza sa v bežnej kanalizačnej rúre a s najväčšou pravdepodobnosťou obsahuje tuk a vlasy.

Tu je na týchto vlastnostiach a je potrebné venovať pozornosť predovšetkým. Správna voľba závisí od toho, ako rýchlo sa zbavíte problému.

Najpopulárnejšie prostriedky

Na policiach obchodov existuje toľko rôznych prostriedkov. Jeden je drahší, druhý je len halier. V tomto prípade je viac - nie vždy - lepšie. Existujú veľmi rozpočtové možnosti, ktoré sú veľmi dobré pri čistení kanalizačného potrubia.

  • FCPF. Práškový výrobok zabalený vo vreckách s hmotnosťou 60 gramov. Existujú dva typy - nalejte studené (zelené balenie) a horúci (vrecká červenej farby) s vodou. Tento univerzálny čistiaci prostriedok na rúry, koroduje organické látky, tuky, dobre sa vyrovná so zátkami z vlasov, je zakázané používať na toalety. Kmeň len vnútri odtoku, snažiť sa nedostať na umývadlo, vaňa alebo umývadlo. Prášok je veľmi suchý, aj v suchom stave. Pracujte s ním v rukaviciach a ochrannom odeve. Po nalievaní paketu nalejte vodu, počkajte 15 minút. Počas reakcie zapnite ventiláciu, neopierajte sa nad odtokom, nevdychujte výpary. Po opláchnutí studenou vodou. Kork by sa mal rozpustiť. V extrémnych prípadoch je možné nápravu opätovne použiť. Po tretíkrát sa odporúča. Recenzie o Flupe sú pozitívne, existuje vysoká účinnosť, nízke náklady, pohodlné dávkovanie - jedna taška je zvyčajne dosť. Nevýhody - jedovaté výpary, tiež v niektorých prípadoch eroduje plastové sifóny (nie vždy, zrejme nejaký druh plastu).

   Prostriedky na čistenie rúr

   Prostriedky na čistenie rúr "Flup" - vysoká účinnosť za nízku cenu

   Leave a Reply

   Your email address will not be published. Required fields are marked *

   70 − = 61