Vzduchový kanalizačný ventil

Niekedy nastáva situácia, keď v kúpeľni alebo toalete unikajú pachy z odpadových vôd. V normálnom stave je odrezaný vodným uzáverom. To je určité množstvo vody, ktoré zostáva v ohybe sifónu a blokuje plyny z kanalizácie prístup do bytu. Niekedy pri súčasnej prevádzke niekoľkých inštalačných svietidiel sa tieto okenice odtrhnú - dochádza k náhlej zmene tlaku, ktorý tlačí vodu von, do miestnosti sa roztrhli splaškové plyny. Aby nevznikli takéto situácie, položte vzduchový ventil na odtok vody. Väčšinou neutralizuje pokles tlaku vzduchu v systéme. 

Najbežnejšie typy vzduchových ventilov pre kanalizáciu

Najbežnejšie typy vzduchových ventilov pre kanalizáciu

Princíp činnosti

V systéme je potrebný vzduchový kanalizačný ventil na vyrovnanie zriedeného (záporného) tlaku. Vyskytuje sa to vtedy, keď dôjde k ostrému vyprázdňovaniu vody vo veľkom množstve (do toalety, nalievaním vedra s vodou atď.), Ktoré nesie s ním veľké množstvo vzduchu. V normálnom stave je nasávaný vzduch cez stúpajúci ventilátor, tlak sa stabilizuje, nedochádza k žiadnym nepríjemným zápachom.

Existujú však situácie, kedy množstvo vzduchu prechádzajúceho stúpacím ventilátorom nestačí na to, aby voda mohla voľne opustiť. Vtedy príde zápach. Pri nedostatku vzduchu výsledný negatívny tlak roztrhne najslabšiu uzávierku vody. To znamená, že voda, ktorá sa nachádza v kolene sifónu (umývadlo, umývadlo, rebrík pod kúpeľňou) je čiastočne nasávaná do kanalizačného systému, čím sa otvára prístup k odpadovým plynom. Zatiaľ čo nepoužívate toto zariadenie v kúpeľni / toalete, prichádza vzduch z kanalizácie. To je nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné. Kanalizačný systém obsahuje nielen metán, ktorý sám osebe nie je darom. Môžu to byť baktérie, spóry rôznych húb, mikroorganizmy.

Princíp činnosti

Princíp činnosti

Aby nedošlo k poruchám hydraulického tesnenia a aby bol vzduchový ventil umiestnený v kanalizačnom systéme. Má niekoľko ďalších mien - vákuový ventil, ventilačný kanalizačný ventil a prevzdušňovač. V zásade ide o "prevzdušňovač", ktorý najlepšie predstavuje účel tohto zariadenia, ale tento termín sa zriedka používa.

Princíp vzduchového ventilu pre odpadovú vodu je jednoduchý. Existuje membrána, ktorá za normálneho alebo pozitívneho tlaku v systéme spočíva na telese ventilu. V tejto polohe je systém uzavretý, vzduch z kanalizácie je zablokovaný. Ak je v potrubí podtlak (pri vypúšťaní vody), membrána stúpa z miestnosti do kanalizačného systému (nie naopak), nasáva sa vzduch a rýchlo neutralizuje vytvorenú kvapku. Všetko sa deje pri rýchlosti blesku, hydraulické zámky na sanitárnych zariadeniach zostávajú na mieste a naďalej zabraňujú prístupu k odpadovým plynom do miestnosti.

K dispozícii je kanalizačný spätný ventil. Rieši problém spätného toku odtokov s upchatými stúpačmi. Ako sa zbaviť upchatia v rúrkach, ktoré si tu prečítajte.

Kde dať

Pri inštalácii by sa mal vzduchový ventil na vypúšťanie vody umiestniť na vzdialenosť 20-30 m nad osou hlavného kanalizačného potrubia. V dvoj- a trojposchodových súkromných domoch umiestnili zariadenie na najvyššie poschodie.

Nainštalujte ho na miesto, kde sa na membránu nedostane žiadne škvrny ani nečistoty. Kvalita zariadenia závisí od toho, ako je membrána čistená. Na ňom sa objaví soľ, zrná piesku, odpadky atď., Nedôjde k tlakovému tlaku na telo, zápach začne prenikať do miestnosti. Mimochodom, ak to pozorujete - počas čistenia alebo výmeny membrány.

Je potrebné nájsť miesto, aby vzduch mohol voľne prúdiť na membránu. Toto je základný stav bežnej prevádzky. Keď do kanálu padne 1 liter vody, môže niesť 25 litrov vzduchu. Preto musí byť prístup vzduchu voľný.

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu odvzdušňovacieho ventilu na kanalizáciu, potrebujete vedieť, že niekedy pri práci môže dôjsť k "vyrušovaniu" zvukov - membrána nasáva vzduch, keď je v potrubí mierne riedenie. Takže nie všetky modely sa správajú, ale existujú takéto sťažnosti. Takže je lepšie nájsť miesto, v ktorom tieto zvuky (ak sú) nebudú zasahovať.

Inštalácia sprchovej kabíny vlastnými rukami je tu popísaná. 

V apartmánoch

Ak hovoríme o byte v viacposchodovom dome, potom môžete dať vzduchový ventil na akúkoľvek vertikálnu časť potrubia. Za týmto účelom je možné do systému vytvoriť odpal, nainštalovať potrubie vertikálne smerom nahor a naň umiestniť ventilový kanalizačný ventil. V celosvetovom meradle sa problém ventilácie celého stúpača nevyrieši, ale vaša stránka bude fungovať bez problémov.

S výhodou nad hlavnou kanalizáciou

S výhodou nad hlavnou kanalizáciou

V súkromnom dome

Ak je to súkromný dom, najčastejšie chcú dať vzduchový ventil do kanalizácie tak, aby nevedel trubku ventilátora cez strechu. Správny priechod potrubia cez strechu je komplikovaná vec, na dosiahnutie jeho tesnosti nie je ľahké. To je často dôvod, prečo ľudia nechcú otvoriť strechu. Mnohí nemajú radi toky, ktoré vyčnievajú nad domom. V zásade je možné odvzdušňovacie potrubie stiahnuť do podkroví a na vrchu umiestniť odvzdušňovací ventil. V tomto prípade bude stúpanie neovládané. Ale to je ďaleko od najlepšieho riešenia. V každom prípade, tak hovoria inštalatéri. Tvrdia, že pre normálnu prevádzku septikovej nádrže je potrebné vetranie - poskytnúť kyslík baktériám.

Ak sa čistenie odpadových vôd uskutočňuje v septikovej nádrži, nemôžete to urobiť bez stúpacieho ventilátora, musíte ho vytiahnuť cez strechu. Ak sa čas od času prerušujú hydraulické uzávery, bude možné umiestniť vzduchový ventil pre kanalizáciu ako prídavný prvok systému - na najvyššom poschodí (nemôžete vytiahnuť podkrovie).

Ak máte samostatný kanalizačný systém na základe nezávislých čistiacich staníc, môžete sa pokúsiť, aby sa neovládal - vstúpte do potrubia do podkroví a na vrchu ho umiestnite vákuový ventil. Zároveň musí byť podkrovie nevyužité, veľkého objemu s dobrým vetraním. Vôňa bude prítomná a mala by sa nejako dostať von na ulicu. Ak je pôda studená, musí byť potrubie izolované (ale nie ventil).

Kde umiestniť vzduchový ventil pre odpadovú vodu v súkromnom dome

Kde umiestniť vzduchový ventil pre odpadovú vodu v súkromnom dome

A napriek tomu inštalatéri a dizajnéri trvajú na tom, že v súkromných domoch by mal byť vzduchový ventil pre kanalizáciu umiestnený iba ako prídavok k stúpaniu ventilátora.

inštalácia

Väčšinou v súkromných domoch a apartmánoch umiestňujeme plastové odpadové vody. Vzduchové ventily sú tiež vybrané z rovnakého materiálu - PVC alebo polypropylén. Rovnako ako akékoľvek výrobky pre kanalizáciu, majú na konci zvon s gumičkou. Celé nastavenie je umiestniť zariadenie na pripravené potrubie. To je všetko.

Pre spoľahlivosť je možné rozmazanie kĺbov sanitárnym tmelom, ale bez tohto opatrenia je spojenie nepriepustné (okolo bežnej kvality potrubia a zariadenia).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − = 43