Metal bir çerçeve üzerinde ahşap bir döken nasıl inşa edilir

Bir arazi arsası satın aldığınızda, bir ev inşa etmek için bir yerlerde yaşamak zorunda olduğunuz gerçeğini düşünüyorsunuz. Ülkede veya bahçe alanında böyle geçici bir konut bir kulübe. Küçük bir yalıtılmış yapı, genellikle yaklaşık 3 * 6 ya da öylesine. Piyasada birçok teklif var: hem ahşap hem metal. Ama kalitesi şüpheli değil, inşaat için en ucuz malzemeleri kullanıyorlar. Kulübelerin kendi elleriyle yapmaya karar verirseniz, katlandığınız masrafları hesaplayarak bunu doğrulamak kolaydır. Aynı boyutlarda, daha ucuzdur, büyük olasılıkla, işe yaramaz, ve eğer tasarruf varsa, o zaman küçüktür. Normal malzemeleri düşünürsünüz, en ucuz olanları değil. Ama zaman zaman kendinden yapılmış kabinler kalitesi ve gücü satın alınandan daha üstün. 

Sahadaki kabinler sitede görünen ilk (veya tuvaletten sonraki ikinci) yapıdır.

Sahadaki kabinler sitede görünen ilk (veya tuvaletten sonraki ikinci) yapıdır.

Ne ve nasıl inşa ettikleri

Hemen hemen tüm kabinler tel kafes teknolojisi kullanılarak inşa edilmiştir. Çerçeve için inşaat malzemeleri olarak, en az 100 * 150 mm ahşap profil veya 60 * 60 * 2 mm profilli metal boru kullanılır.

Kaplama için malzeme seçimi çok daha geniştir. Kullanıyorlar:

 • kenarlı tahta;
 • sac malzeme - kontrplak, OSB, yonga levha;
 • trapez sac;
 • siding.

Her durumda, deri iki taraftan yapılır - dışarıdan ve içeriden. Dış metal olabilir, ancak içlerinde çoğunlukla kontrplak veya OSB yapar veya astarlar veya doldururlar.

Bahçe döken çeşitlerinden biri

Bahçe döken çeşitlerinden biri

İki mermi arasında ısı yalıtımı var. Yapı ve geçici, ilkbahar ve sonbahar ve bazen yaz geceleri olsa da, çok soğuk olabilir. Çünkü izolasyon olmadan - hiçbir şekilde. İzolasyon herhangi biri olabilir. Daha iyi - mineral yün, daha ucuz - polistiren. En iyi özellikler ekstrüde polistiren köpük için değil, aynı zamanda en yüksek fiyattır. Sadece bir ısıtıcı seçerken, köpüğün sesleri kesmediğini unutmayın, bu yüzden özellikle sinirlenemezler. Bu nedenle, en uygun seçim - mineral yünü. Hangi katman? Eğer akılda ise, o zaman Orta Rusya'da, tercihen 100 mm, ama en az 50 mm.

Lütfen zemini yalıtmanız gerektiğini unutmayın. Özellikle - zemin. Alttan çok çeker. Bu nedenle, çift olmalıdır: ilk kaba, üstte, tahta boyunca, kütükleri, aralarında bir ısıtıcı ve daha sonra bitirme kat.

Düzen ve çizimler

Binanın geçici olmasına rağmen, genellikle bir hamam ya da misafirhaneye dönüşmektedir. Çünkü kabinde bile planlama gibi bir şey var. Geçici konut bile nispeten rahat olmalıdır.

Bungalov-treyler

İki ana kabin tipi vardır: römork ve raspashonka. "Römork" tipinin yapımında, giriş taraftadır, içeride bir ayrım yoktur, uç durumda, bir bölme yerleştirilir - girişten 1.5-2 metre. Bu oda tambur değiştirme odası ve araçların depolanması için bir depo olarak kullanılmaktadır. Bu en basit seçenek. 

Kabinli treylerin boyutlarıyla çizimi

Kabinli treylerin boyutlarıyla çizimi

Çizimlerde grafik ve sayısal semboller, aşağıdaki fotoğrafta kod çözme olacak.

Çizimler üzerinde atama

Çizimler üzerinde atama

Bebeğin gevşek ceket

En popüler düzen bir salıncak. Girişin ortasında olduğu zaman budur. orta çit kapalı ve bir tambur, bir depo odası vb. Diğer iki odanın amacı farklı olabilir. Birisi iki yatak odası kullanır, biri mutfak gibi.

İki oda ve bir antre

İki oda ve bir antre

Küçük bir depo ile

Küçük bir depo ile

Sadece kilersiz bir vestiyer

Sadece kilersiz bir vestiyer

Tuvalet ve duş ile Modül

Herkes bir inşaat sahasında bile, hatta bir Spartan yaşam tarzına öncülük etmek için geçici olarak bile kabul etmez. En azından temel kolaylıklar gereklidir. Her ne kadar, muhtemelen, bunları ayrı ayrı inşa etmek daha iyidir.

Bu makalede, sokakta bir tuvalet nasıl inşa edilir ve yaz duşu nasıl yapılır - bu yazıda.

San-bloğu kenarda - daha akıllıca bir karar, özellikle ayrı bir giriş yaparsanız

San-bloğu kenarda - daha akıllıca bir karar, özellikle ayrı bir giriş yaparsanız

Tuvalet ile Modül

Tuvalet ile

Çizimi seçmişken, bir kabin için iskelet geliştirirken, duvarlara bitişik bir yerde, rafları koymanız gerektiğini unutmayınız. Kapılar direklere bağlanırsa, takviye edilmelidir - iki katına çıkarılmalıdır.

Kulübe için temel

Yapı geçici ve hafif olduğu için, sütunlar ya da bloklar temel olarak hizmet ederler. Daha sık - bloklar. Bu istenen - beton, standarttır. Hayır - herhangi bir inşaat yapabilir, ancak yüksek yoğunluklu ve içi boş olamaz.

Kulübenin altındaki bir bodrum için bir sütun örneği

Kulübenin altındaki bir bodrum için bir sütun örneği

Hazırlanan temelleri koydular. Topraklar normalse, çimi çıkartabilir ve alanı düzleştirebilirsiniz. Daha fazla güvenilirlik için, yaklaşık 20-25 cm'lik her blok derinliği için küçük bir temel çukuru kazın, orta fraksiyonun uyuşuk molozuna düşer ve iyice sıkışır. Bloklar böyle bir alt tabakaya konur.

Dikkat edin! Üst kenar düzleştirilmelidir (aynı yatay düzlemde olmak için). Ayrıca, temelin geometrisini kontrol etmek gereklidir: açıları kesinlikle 90 °, diyagonaller eşittir. 

Kabinlerin genişliği 2,5 metreden fazla olmayan ve çerçeve için bir ahşap kirişin kullanılmasıyla, her bir köşede ve ayrıca bölümlerin gittiği yerlerin altında bulunan blokları yerleştiriniz. Yapı, bölmeler içermiyorsa, düzenlemenin adımı - her 1.5-2 m - kirişin kesitine ve planlanan kılıfın yanı sıra çatı malzemesinin ağırlığına da bağlıdır. 3 m veya daha fazla genişlikte, bir ara çubuk ve bunun altında bir taban gereklidir. Bu durumda, üç sıra blok elde edilir.

Üç metre uzunluğundaki yazlık evler için bodrum katına bir örnek

Üç metre uzunluğundaki yazlık evler için bodrum katına bir örnek

Odalarda nemlenmeyi önlemek için bloklara su yalıtımı uygulanır. Yapabilirsin - iki kat ruberoid yapabilirsin - başka bir su yalıtım malzemesi, hatta bir film. Diğer bir seçenek ise bitüm sakızının temizlenmesidir. Bunun üzerine vakıf hazır sayılabilir.

Adım adım talimat: açıklamalarla fotoğraf raporları

Bazı şeyleri açıklayarak anlamak zor. Ne kadar okuyor olursan ol, ama yapana kadar, ya da en azından başkalarının nasıl yaptığını göremiyorsun, anlamıyorsun. Bu yüzden, kabinlerin yapımında kullanılan fotoğraflar yararlıdır: knot yapmayı ve kendinize bir çözüm bulmayı düşünebilirsiniz. Bu, kendi inşa etmeye karar verenler için bir tür el kitabıdır.

Ahşap kulübe inşaatı

Ülkede ağaçtan bir örtü yapıldı. Boyutlar 3 * 6 m, yalıtılmış - konut inşaatı için geçici ikamet için. Aşağıdaki materyaller kullanıldı:

 • tahta 50 * 100 mm - 28 adet;
 • çubuk 100 * 150 mm - 5 adet ve 50 * 50 mm - 24 adet;
 • 20 * 40 * 20 mm - 20 adet blok;
 • çatıda panolar 25 * 150 mm - 10 adet;
 • 30 mm kalınlığında çukurlu bir döşeme tahtası - 21 adet;
 • astar sınıfı A 5 paket 6 metre ve 6 paket 3 metre;
 • ruberoid 4 ruloları;
 • polistiren köpük - 4 küp;
 • pencereler 90 * 90 cm - 2 adet;
 • kapı;
 • Senezh Ultra - 10 litre;
 • Bağlama bağlantılarının güçlendirilmesi için köşe ve plakalar;
 • bağlantı elemanları (çiviler, kendinden diş açan vidalar, apre çivileri), montaj köpüğü.

  Bu yüzden sitede bulunan malzemelere bakın

  Bu yüzden sitede bulunan malzemelere bakın

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  88 − 87 =