Nasıl ve nasıl bir kum havuzu yapmak için

Küçük çocuklar kumda tinker yapmayı severler. Onlara bu fırsatı sunmak için, evde ve ülkede, bakmakta olan yetişkinler kum havuzları koyarlar. Tabii ki hazırlar ama çocuklar için bir bedeli yok. En iyi çıkış, kendi elleriyle yapılan bir kum havuzudur. Bunu yaptığınızda, kesinlikle çocuğunuzun tüm özelliklerini ve tercihlerini dikkate almaya çalışacaksınız. 

Sandbox yapabileceğinizden

Bir çocuk kum havuzu oluşturmak için en popüler malzeme ahşaptır. Bunlar kenarlı tahtalar, küçük çaplı kütük, kiriş, blok ev olabilir. Bu ve yeteneklerin çoğu. Çalışmak daha hızlıydı, cilalı materyalleri satın alabilirsiniz. Daha pahalıdırlar, fakat düzgün bir yüzeye sahiptirler. Kaydetmeniz gerekiyorsa, olağan malzemeleri alın, daha sonra el ile veya öğütücü ile her şeyi ideal duruma getireceksiniz.

Böyle bir sandbox-kamyon kontrplak yapmak için daha uygun

Böyle bir sandbox-kamyon kontrplak yapmak için daha uygun

Kontrplak (neme dayanıklı) veya OSB (OSB) kullanabilirsiniz. Tutkal ve zararlı buharların (formaldehit) varlığı için herkes onları sevmez. Fakat havada, bu emisyonlar korkunç değildir, ancak yine de E0 veya E1 emisyon sınıfıyla bir malzeme kullanabilirsiniz. Güvenliği garanti eder - çocuk mobilyaları bu malzemeden yapılır. Kontrplak ve OSB ile çalışmak uygundur: parçanın gerekli şeklini kesin, bunları bükün, uçları işleyin ve boyanabilir.

Yaz aylarında doğaçlama malzeme kullanabilirsiniz. Örneğin plastik şişeler. onlar tutulur Sadece, onlar kuruluna bağlı: Belli bir zift kapak ile yendi, onlar şişe vidalı. Bir "yan duvar" alma, yan duvar + 20 cm uzunluğunun iki eşit kalınlıkta bir tel parçasını almak, tel delme şişe tel yukarı doğru dağıtmak ve ters yönde üst delmek alttan yaklaşık 5-7 cm gerilemiştir. Uçları bükülmüş, "kuyrukları" gizlemeye çalışıyor.

Yaklaşık bu yüzden gerekli olacak

Yaklaşık olarak, şişeleri telle "parlatmak" gerekli olacak

Bu büküm yalnızca bir tarafta elde edilir - diğer tarafta, sadece bir bükülmüş tel. Yan duvarı yerleştirdiğinizde, "kuyrukları" şişeyle kapatılacak şekilde yerleştirin. Kum kutusunun şişelerden çıkan bitmiş yan duvarları sığ bir hendekte kurulur, tahta serpilir ve dipler toprağa koniktir, iyi bir şekilde kesilirler. Altta bir kontrplak yaprağı atabilir ve üstüne zaten kum dökebilirsiniz.

Ülke çeyrekleri için ikinci en popüler "çöp" malzemesi otomobil lastikleridir. Kum havuzlarını yapıyorlar. Bir yandan eski lastiğin yan tarafını kesmek gereklidir. Oldukça yüksek tarafa geç. Sonra iki yol var: