Samoobslužná pračka

Pračka musí být připojena přímo ke třem sítím: vodovod, kanalizace a elektřina. Proto musíte zvolit místo instalace tak, aby všechny tři systémy byly umístěny vedle sebe nebo tam byla možnost přivést je tam. Optimální pro instalaci pračky jsou považovány za koupelnu, toaletu a kuchyň - mají veškerou potřebnou komunikaci. Nejčastěji vyžadují trochu zdokonalení, ale není velmi obtížné připojit pračku. Proces propojení je jednoduchý, nic super komplikovaného není nutné, v přítomnosti "přímého" můžete udělat vše sami.

Možnosti ubytování

Existuje několik míst, kde můžete umístit pračku:

  • WC;
  • koupelna nebo kombinovaná koupelna;
  • kuchyň;
  • chodba.

Nejproblematičtější možností je chodba. Obvykle na chodbě nejsou potřebné komunikace - žádná odpadní voda, žádná voda. Budou muset "vytáhnout" místo instalace, což není snadné. Ale někdy je to jediná možnost. Na níže uvedené fotografii najdete několik zajímavých řešení, jak stroj umístit do chodby.

Na toaletu jsou všechny komunikace, ale v typických výškových budovách jsou rozměry této místnosti takové, že se někdy obrací těžko - není tam vůbec žádné místo. V takovém případě položte pračky přes toaletu. Chcete-li to udělat, aby policu tak, že sedí na toaletě není dotkl hlavu. Je zřejmé, že by měla být velmi silná a spolehlivá a stroj - s velmi dobrými tlumiči nárazů. Navíc musí být dokonale vystaveny, jinak může "vyskočit", když je stisknuto. Obecně platí, že při tomto způsobu instalace pračky není na škodu udělat několik pásů, které nenechá spadnout z regálů.

V koupelně a kombinované koupelně není většinou dost místa, ale je to mnohem víc než v toaletě. Je tu volba. Pokud je místo, můžete umístit pračku vedle dřezu. Z vrcholu můžete nainstalovat pult, který bude logickým závěrem, a také vyřešit problém vnikání vody do pouzdra. K tomu všemu vypadal organicky, je nutné zvolit stroji, který výška tak, aby se mísí ve velikosti, a to nejlepší čtverec umyvadlo - pak budou od zdi ke zdi. Pokud není dost místa, můžete alespoň část těla, která se pod dřezem utužila.

Existuje kompaktnější způsob - umístit pračku pod dřezu. Jen umyvadlo potřebuje zvláštní formu - instalace sifonu zezadu.

Chcete-li pračku umístit pod umyvadlo, potřebujete speciální umyvadlo

Chcete-li pračku umístit pod umyvadlo, potřebujete speciální umyvadlo

Jedním z umyvadel, pod kterým můžete umístit pračku

Jedním z umyvadel, pod kterým můžete umístit pračku

Další možností instalace pračky v koupelně - na straně vany - mezi její stěnou a stěnou. Dnes může být velikost budov úzká, takže tato možnost je realitou.

Jen si pamatujte, vložení do koupelny nebo kombinované koupelny je podobná technika - není to nejlepší nápad. Vzhledem k vysoké vlhkosti se tělo rychle zkoroduje (kontroluje se podle vlastních zkušeností). Místa však obvykle nejsou příliš, i když v zásadě můžete vozidlo umístit pod umyvadlo nebo viset přes police. Obecně platí, že je na vás.

Další oblíbené místo pro instalaci pračky je v kuchyni. Je vestavěn do kuchyňské soupravy. Někdy zavřou dveře, někdy ne. To je na uvážení majitelů. Několik zajímavých fotek je v galerii.

Demontujte přepravní šrouby

Než připojíte pračku, musíte ji rozbalit a vyjmout montážní šrouby, namísto nich uložit.

Transportní šrouby vypadají takto

Transportní šrouby vypadají takto

Tento postup je nutné ihned po rozbalení. Pokud necháte šrouby a stroj zapnete, rozbije se. A to není záruka. Počet šroubů se liší od výrobce k výrobci, ale v návodu k obsluze je uvedeno schéma jejich instalace a jsou viditelné na zadní stěně. Stačí sebrat šroubovák a otočit, otevřít kryt otvoru zástrčkou.

Připojení vody

Nejprve o tom, jaká voda je připojena k pračce. Obecně je to chladno. Voda je pak podle potřeby ohřívána topnými tělesy. Někteří majitelé kvůli ekonomice se připojují k horké vodě. Takže při praní méně spotřeby energie. Ale úspory jsou pochybné - více jde o horkou vodu. Pokud je na teplovodním systému instalován měřič, je levnější platit za elektřinu než za teplou vodu. Je také třeba za to, že spojení pračky do horké vody není velmi dobré ve vztahu k prádla: teplota proteiny složit a vyplavení špatné.

Byla to otázka běžného praní, ale existují modely, které se připojují k teplé i studené vodě. Na zadní stěně nemají žádný vstup do vody, ale dva. U nás jsou velmi vzácné - příliš malé poptávky a ceny za takové vybavení jsou mnohem vyšší.

K dispozici jsou pračky, které jsou připojeny k horké i studené vodě

K dispozici jsou pračky, které jsou připojeny k horké i studené vodě

Nyní o samotném připojení. V sadě s pračkou je gumová hadice, která by měla být připojena k pračce k vodě. Její délka je 70-80 cm, což není vždy dost. Pokud je to nutné, v obchodech prodávajících instalatérské práce si můžete koupit delší (3 metry - ne hranice, zdá se).

Tato hadice je přišroubována k příslušnému výstupu na zadní stěně. Těsnicí gumové těsnění by mělo být, takže není třeba ho navíjet. Spojovací matice hadice (plastové) by měla být ručně utažena, použijete-li klíče, pak vytáhněte celou řadu na podlahu. Už ne.

Vstupní hadice musí být přišroubována ke speciální zásuvce na zadní straně pouzdra

Vstupní hadice musí být přišroubována ke speciální zásuvce na zadní straně pouzdra

Druhý konec hadice musí být připojen k vodovodnímu systému. Pokud máte někde volné kohoutek, končící jeřábem - v pořádku, pokud ne, musíte vytvořit boční lištu.

Pokud je k připojení vodovodu k vodovodnímu potrubí voda k dispozici, je to velmi jednoduché - vložte do ní filtr - hadici. Všechno

Pokud je k připojení vodovodu k vodovodnímu potrubí voda k dispozici, je to velmi jednoduché - vložte do ní filtr - hadici. Všechno

Nejjednodušší způsob je, když plastové, polypropylenové nebo kovoplastové trubky kupují odpaliště (s jedním přechodem na kov), uzavřené / instalované. Pokud je vodovodní potrubí zředěno kovovou trubkou, odpal by měl být propíchnut svařováním.

V každém případě po odpalování položte kohoutek. Více jednoduché a levné - míč. Zde při jeho instalaci je možné navíjet na nitě ložní prádlo a mastovat pastou.

Po odpaliště umístěte kulový kohout

Po odpalování vložte kulový kohout, připojte hadici k tomu již

K dispozici jsou také odpaliště s jeřábem pro připojení praček a jiných domácích spotřebičů. V jednom z ohybů je nainstalován stejný kulový kohout, ale vše v jednom případě je vyrobeno. Vypadá to kompaktněji, ale pokud jeřáb selže, budete muset změnit celý odpal, ale je to slušné.

Jeřáby a odpínače pro připojení domácích spotřebičů

Jeřáby a odpínače pro připojení domácích spotřebičů

Někdy je doporučeno umístit na kohoutek filtr. Nadbytek, samozřejmě, nebude, ale pokud vstup do bytu nebo domu je filtr, pak není naléhavě potřeba.

Kde se dostanete vypouštěcí hadice

Pokud je kolem dřezu nebo dřezu sifon, není problém. Dokonce ani nemusíte remodelovat kanalizaci. Bude nutné zakoupit speciální sifon s kohoutem pro připojení praček a jiných domácích spotřebičů a nainstalovat namísto starého.

Jeden ze sifonů pro zasunutí podložky do kanalizace

Jeden ze sifonů pro zasunutí podložky do kanalizace

Další možnost připojení pračky přímo k kanálu. K tomu můžete: