Způsoby, jak se zbavit černé formy v koupelně

Houby a houby v koupelně nejen zkazí vzhled, jsou stále škodlivé pro zdraví. Proto je důležité, abyste se zbavili plísní v koupelně nebo v jiných místnostech. 

Identifikujte a odstraňte příčiny

I v případě, že ve zbytku bytu není žádná houba, je čistá a suchá všude, v koupelně se může objevit. V této místnosti jsou vytvořeny ideální podmínky pro její vzhled - vysokou teplotu (nad 20 ° C) a vysokou vlhkost (až 70% norma).

Příčina hub a plísní v koupelně - špatná ventilace

Příčina hub a plísní v koupelně - špatná ventilace

Jediným řešením je v tomto případě zlepšit ventilaci nebo nějakým způsobem rychle snížit vlhkost. Vlhkost je snížena:

 • s pomocí rekuperátorů (zařízení, která sbírají vlhkost ze vzduchu);
 • zvýšení účinnosti ventilace.

Zkontrolujte funkci ventilačního kanálu

Pokud dříve nedošlo k problémům s plísní, je nutné prověřit větrací kanál. Možná, že byl zatracen, protože poté, co si vezme sprchu nebo vanu, je vysoká vlhkost vyloučena z místnosti po dlouhou dobu. Zkontrolujte práci ventilačního kanálu jednoduše: vezměte kus papíru (alespoň list papíru nebo noviny), někde v bytě trochu otevřete okno (pro vysávání). V koupelně přiložte plech na ventilační mřížku.

Zkontrolujte, jak dobře funguje v koupelně

Zkontrolujte, jak dobře funguje v koupelně

Pokud je list přitahován k roštu - vše je v pořádku, pokud ne - kanál je tloukl. Je nutné zavolat příslušnou službu, aby ji vyčistili.

Přítomnost přívodu vzduchu

Je-li to trakce, ale i houba, pokračujeme v testování. Je nutné znovu provést stejnou operaci - přinést kus papíru - je to nutné a se zavřenými dveřmi do koupelny. Pokud v tomto případě nedochází k přilnutí (list není přitahován), ale při otevřených dveřích se "přilepí" k roštu, dveře se instalují příliš těsně. Pro přívod vzduchu dole by měla být mezera minimálně 3 cm. Druhou možností jsou ventilační mřížky pro nasávání vzduchu.

Dveře musí být správné

Dveře musí být správné

Zřítili se do dolní čtvrti dveří. Pokud nechcete měnit dveře, můžete vyzvednout odpovídající plastové mříže a nainstalovat je sami. Dalšími způsoby, jak zlepšit ventilaci v koupelně, jsou vytvoření větracího otvoru ve stěně naproti výstupu ventilačního kanálu (ve spodní části, těsně nad podlahou) nebo na stejném místě pro udržení ventilačního kanálu / potrubí. Obecně je v tomto případě úkolem zajistit tok vzduchu do koupelny, aby se aktivovala výměna vzduchu.

Lidové metody

Většina lidových léků vám umožní chvíli zbavit se vnějších projevů houby. Odstraňujete stopy z povrchu, ale jeho kontroverze zůstane v materiálu. A pokud ano, po chvíli se objeví body znovu. To může pomoci jen kardinální řešení problémů s vlhkostí - efektivní větrání. V suché místnosti se houba / forma nemůže vyvinout.

Ti, kteří mají houbu v koupelně, jsou připraveni využít všech možných prostředků, aby se ho zbavili

Ti, kteří mají houbu v koupelně, jsou připraveni využít všech možných prostředků, aby se ho zbavili

Používání neškodného člověka znamená

Zbavte se formy v koupelně pomůže obyčejný ocot a soda. Metody jejich použití jsou několik:

 • Otřete stěny alkoholickým stolním octem, nechte několik hodin, zavřete dveře, opláchněte vodou a poté větrujte.
 • Metoda pro horizontální povrchy - nalijte sódu, nalijte ocet, počkejte, až reakce ukončí reakci a promyje vodou.
 • Nejdříve utřete stěny sodou, pak octem, poté - vodou.

Jak efektivní jsou tyto fondy z formy, je těžké říci, ale ocot z tvrdosti solí pomáhá dokonale - bílé nátěry se odmyjí bez stopy.

Soda a ocot - můžete zkusit

Soda a ocot - můžete zkusit

Dalším populárním prostředkem boje proti plísním v koupelně je peroxid. A taky si prohraje stěny. Ale musíme si uvědomit, že peroxid ve velkém množství je toxický a je třeba pracovat v masce a rukavicích. Nezapomeňte, že má bělidlo. Pokud zpracováváte maltu v švách mezi dlaždicemi, zesvětlí několik tónů.

Proveďte dezinfekci peroxidem vodíku

Proveďte dezinfekci peroxidem vodíku

Nebezpečné látky

V prvé řadě z hlediska frekvence aplikace - bělící a chlór obsahující prostředky pro praní hygienických zařízení - Belizna, Domestos, Duckling atd. Chová se s určitým množstvím vody, rozmazávají stěny, zvláště pečlivě zpracovávají švy mezi dlaždicemi. Externí projevy (tmavé skvrny) odezní velmi rychle, doslova před našimi očima. Po určitou dobu po ošetření se muzeň neobjevuje, ale dříve nebo později (obvykle v podzimní nebo jarní sezóně) se znovu začne objevovat.

Práce s bělícím prostředkem a přípravky z něj by měly být v rukavicích, v respirátorech av ochranném oblečení. Po ošetření je žádoucí vypnout ventilaci (pokud je nucená), těsně zavřete dveře, nepoužívejte na chvíli koupelnu. Chlór ve volném stavu není dlouho, ale v tomto okamžiku je velmi aktivní a jeho dvojice také. Tato "plynová" kamera umožní dezinfikovat rohy, které nelze dosáhnout štětcem.

Bělidlo a měděný vitriol musí být opatrný

Bělidlo a měděný vitriol musí být opatrný

Další nejoblíbenější způsob, jak se zbavit plísní v koupelně, je ošetření roztokem síranu měďnatého. Vezměte 100 gramů prášku, rozpusťte v 10 litrech vody a tento roztok se ošetří stěnami a stropy. Opatření jsou stejná jako při použití bělení. Výsledky nejsou v zásadě také příliš odlišné - dočasná likvidace černých stop.

Vybavení obchodů

V každé stavbě existuje mnoho různých antifungálních sloučenin. Odlišují se ve spektru účinku a způsobu aplikace. Existují prostředky, které jsou distribuovány štětcem nebo válečkem, jsou v aerosolových obalech nebo s pákovým postřikem. Některé přípravky vyžadují použití ochranných prostředků (rukavice a respirátor), jiné pro danou osobu jsou neškodné. V každém případě si přečtěte pokyny před zahájením práce.

Při zpracování nezapomeňte na komunikační a těžko přístupná místa

Při zpracování nezapomeňte na komunikaci a těžko dostupné místa, jinak se nebudete moci zbavit plísní v koupelně - spory budou rozptýleny

Při výběru způsobu, jak zabít černou plíseň v koupelně, věnujte pozornost tomu, s jakými materiály dokáže zacházet. Tam jsou prostředky speciálně pro dřevo, tam jsou - pro beton a cihly, mnoho také univerzální, vhodné pro všechny stavební materiály.

Seznam fondů

Zde je několik nástrojů, které doporučují ti, kteří je již používali:

 • Náprava na plísně a houby Savo. Produkce - Česká republika Unilever, 500 ml v lahvičce se sprejem. Zabíjení! houby vegetativních typů plísní, mikroalga téměř okamžitě, barva povrchu se nemění. Postříkejte na povrch od vzdálenosti 15-20 cm, nechte 20 minut. Můžete ho umýt, můžete ho nechat. Předčištění formy není nutné - zmizí bez stopy. Účinek, i po jediném ošetření, přetrvává po dlouhou dobu (podle těch, kteří používali před 2 lety, neexistuje forma). Vhodné pro omítnuté, obarvené, natřené povrchy, pro cihly, obklady a dlažby. Efektivní v místnostech s vysokou vlhkostí - koupelny, sklepy, sklepy. Má ostrý zápach, aby lépe pracoval v masce. Průtok je 50 ml / m2.
 • ASTONISH Mould Mold a činidlo proti plísním Měkčí odstraňovač. Anglický lék je 750 ml v lahvičce se stříkací pistolí. S pravidelným používáním můžete hubu porazit. Naneste, počkejte 5 minut a opláchněte vodou.

  Nejúčinnější prostředky pro houby a plísně

  Nejúčinnější prostředky pro houby a plísně

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  9 + 1 =