Koupelny se sodou – škodou nebo výhodou?

Koupelny se sodou - škodou nebo výhodou?

Nadváha, špatný stav kůže, celulitida - tyto problémy se často obávají moderní ženy. Ale vypořádat se s nimi pomůže jen soubor opatření, z nichž jedna může působit jako sodovka. Podle recenzí lázeň s přidáním sody může zlepšit pokožku a pomoci při snižování hmotnosti. Kromě toho je postup příjemný, zlepšuje náladu, pomáhá v boji proti stresu.

Je to tak skutečně a co potřebujete vědět při užívání takových lázní?

Ztrácí váhu pravdu nebo mýtus?

Jeden z nejzajímavějších účinků ženské lázně soda je pomoc při snižování hmotnosti, podle recenzí na internetu. Tento postup snižuje hlasitost, takže v problémových oblastech můžete odstranit několik centimetrů. Díky schopnosti hluboce očistit vrstvy pokožky je efekt ztráty hmotnosti doplněn účinkem proti celulitidě.

Je to opravdu tak? Naše odpověď je ne!

Nezapomeňte se podívat na následující video. Podle lékařů takové postupy poškozují a neprispievají k úbytku hmotnosti:

Mnohem větší výsledek dosáhnete fyzickou námahou, masáží, kontrastní sprchou a hydromasáží. Revize jídla pomůže rychlejším změnám.

Škodlivé

Jakmile je tekutina rychle odstraněna z těla, krev se ztuhne. V důsledku toho jsou možné krevní sraženiny a zvýšené riziko mrtvice a infarktu.

Žádné horké lázně! Teplota vody je 35-37 stupňů, jinak je možné:

 • hypertenze;
 • porucha srdeční frekvence;
 • onkologických onemocnění.

Lékaři souhlasí s tím, že sody jsou pouze škodlivé, není možné dosáhnout žádného pozitivního účinku.

Kontraindikace a poškození koupele se sodou

Kontraindikace

Podíváte-li se na recepty různých lázní, je také užitečné zamyslet se nad návštěvou lékaře, abyste se ujistili, že tyto postupy vám neublíží. Samozřejmě je nejspíše negativní odpověď lékaře.

V každém případě nejsou uhličité koupele v žádném případě určeny pro:

 • závažné srdeční choroby;
 • křečové žíly;
 • gynekologické problémy.
 • pustulární kožní léze;
 • těhotenství;
 • diabetes;
 • vysoká teplota;
 • onemocnění dýchacího ústrojí.

Pokud existují kontraindikace postup s jedlou sodou může být provedena pouze na místní úrovni, jako jsou koupele pro nohy s cílem změkčení tuhou patní kůži.

Koupel se sódy na nohy

Recenze

Pokud jste si přečíst článek až do tohoto bodu, a pak, navzdory ujištěním, že koupel s jedlá soda je škodlivý, že máte zájem o to, co mají recenze sodovku koupele.

Co píší o recenzích?

Vezměte prosím na vědomí, to vše se děje bez přidání sodovky!

 1. Když je člověk ponořen do teplé lázně, kůže začíná páchnout a jeho póry se otevřou. Vzhledem k aktivaci potence začnou být toxiny, strusky a škodlivé látky odstraněny z těla.
 2. Vzhledem k tomu, že soda čistí pokožku dostatečně hluboko, podobná lázeň při přidávání esenciálních olejů ovlivňuje oblasti s celulitidou a podporuje jejich vyhlazení.
 3. Pozitivní účinek na stav pokožky při přidání do lázně mořská sůl. Pomocí takového koupelí můžete uklidnit zánět kůže, odstranit alergické podráždění, zvýšit pružnost a hladkost.
 4. Schopnost uklidnit nervy. Osoba ponořená do vody uvolňuje a po náročném dni se uklidňuje. Postup je doporučen pro nadměrnou zátěž nebo silný zážitek.
 5. Ztráta hmotnosti. Po koupi sódy bude účinek výraznější, ale jen na malou dobu, protože soda odstraňuje vodu z těla. Ale ne tučný! Proto se nedoporučuje užívat si takovou koupel. Získáte pouze krátkodobý účinek, který také poškodí vaše zdraví.

Pokud během 1,5 hodiny před koupním nebudete jíst a strávit asi 20 minut během procedur, máte již zaručenou hubnutí, protože po celou tuto dobu nebudete moci získat kalorie, ale energie bude vyčerpána!

Recept

Standardní postup vypadá následovně: Při přípravě roztokem sody v malém množství vody, volit vanu horké vody, rozpuštěný roztok sody, vzít vodu až do pasu, čeká na správný čas a bez oplachování osušte ručníkem, jít pod deku po dobu 1 hodiny.

Pozor prosím! Horká voda, jak jsme psali výše, přispívá k různým komplikacím. Doporučujeme upustit od horkých lázní.

Pro přípravu sodové lázně s přídavkem mořské soli je zapotřebí asi 300-350 g sodovky a 500-1000 g soli. Účinek takové lázně bude dosažen pouze na úkor mořské soli, takže není smysl přidávat sódu. A vzhledem k kontraindikaci a nedostatečnému účinku se můžete jen ublížit.

Koupelny se sodou

Na konci článku vám ještě jednou chci připomenout, že se nedoporučuje užívat sody. Ohřátí těla je mnohem jednodušší než jeho obnovení! Je mnohem efektivnější a užitečnější se koupat s mořskou solí.

Pokud chcete zhubnout, doporučujeme si koupit recepty proti celulitidě, které obsahují esenciální oleje oranžová, jalovec, levandule, pomeranč a také citron. Přidejte 2-3 kapky vody do vody. Pro stabilnější a rychlejší efekt můžete současně provádět masáž lehkého těla. Opláchněte tělo poté, co není nutné.

Doporučujeme Vám číst: koupel s mořskou solí. Číst a používat pro zdraví!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 4 =