Kuchyně v zeleni: vlastnosti vytváření interiéru

Mnoho lidí chce mít krásnou a útulnou kuchyni, a je také žádoucí, aby se nálada zvýšila a byla "teplá". Jednou z možností je kuchyně v zelené barvě. Přírodní barva, která je symbolem života a jistě vás nezanechá lhostejnou. A jak to udělat tak krásné a útulné, pochopíme. 

Zelená - je to stín?

Zelená má spoustu odstínů a tónů. Z intenzivního a tmavého malachitu pak jemné pistácie nebo světle zelené. Stále existuje jiný přístup k designu interiéru, volbě "role" zelené barvy - hlavní, doplňkové nebo přízvuk ... To vše vám umožňuje získat různé nálady v interiérech, i když každý z nich může být nazván "zelený".

Stíny zeleně (všimněte si, že obrazovka zkresluje skutečné barvy)

Stíny zeleně (všimněte si, že obrazovka zkresluje skutečné barvy)

Chcete-li zajistit, aby kuchyně v zelených tónech splňovalo vaše očekávání a nejste z toho unaveni, rozhodněte se, jaká atmosféra chcete vytvořit: klidný, relaxační, povzbuzující, radostný, oteplování. Výběr odstínů závisí na tom. Pro tiché prostředí udělají slabé tóny z "studené" části palety. Mohou být použity jako hlavní - pro stěny, fasády. Pro teplý a oteplovací efekt můžete vybrat jeden z odstínů "teplé" části. Ale tady je třeba se podívat na to, že je to málo: touto barvou může být kuchyňská zástera, některé z fasád, příslušenství a doplňky v interiéru kuchyně uvnitř rezervovaných tónů - jen proto, že přinášejí poznámky s jasnou náladou.

Několik možností kombinovaných se zelenými barvami

Několik možností kombinovaných se zelenými barvami

Seznam odstínů zeleně je uveden na fotografii výše. Nezapomínejte však, že fotografie a obrazovka výrazně narušují barvy. Chcete-li mít přesnou reprezentaci, musíte se podívat na barvu "live". Můžete to udělat v obchodech prodávajících barvy, ve kterých jsou tónované stanice. Mají seznam barev. Tam jsou zkreslení obvykle minimální.

Úloha zeleně v interiéru kuchyně

Pokud se díváte na interiéry kuchyně v zelených tónech, můžete si všimnout, že se liší nejen odstíny, ale také množství této barvy. A je to také okamžik, kdy se musíte rozhodnout. Pokud jste již měli zkušenosti a jste v pohodě v zeleni, můžete okamžitě objednat nábytek a hledat stín pro zdobení zdí. Pokud chcete jen "vyzkoušet", je lepší začít s některými detaily.

Kuchyně v zelené barvě: není vše v tomto rozmezí

Kuchyně v zelené barvě: není vše v tomto rozmezí

Jako hlavní

Kuchyně v zelené není vždy jednobarevný design. Zelená může být hlavní barva a pak je to hodně. To může být přízvuk nebo volitelný. Pak je přítomen pouze v některých detailech. Například pokud jsou namalovány stěny různých odstínů a nábytkové fasády jsou hlavní barvou (několik variant na fotografii).

S tímto přístupem existuje několik důležitých bodů. Za prvé, v tomto případě zvolte jemný, klidný odstín. Ačkoli je kuchyně zónou aktivní činnosti, používá ji také mnozí jako jídelna, a v tomto případě je lepší najít něco klidnějšího.

Za druhé, v těchto interiérech jsou další barvy (podlaha, strop, deska) neutrální a pouze diakritika (některé příslušenství) může být jasné (ale kompatibilní). Zelenou barvou dokonale odpovídají červené, modré, v některých variantách - žluté nebo oranžové. O hnědé nebo černé, by také nemělo být zapomenuto. Některé podrobnosti o podobných, jasných barvách jsou potřebné k zředění zeleně. Je to zvláštní, jak se to může zdát, je to, jak to funguje - jasné detaily přitahují velkou část pozornosti na sebe.

Pouze fasáda nebo její část

Zelená může být pouze fasáda nábytku nebo dokonce jen její část - spodní nebo horní skříň, nebo jen část dokončovací. Omezení výběru stínu není - pokud chcete, můžete alespoň vápno nebo "lásku ropucha". Ale to jsou tóny, které se velice rychle nudí. Optimální v této verzi pistácie, máty, zeleného mechu, zeleného čaje, jablka. Vypadá zajímavý nábytek tmavě zelený: malachit, smaragd, jade, modrozelená. Prostory pro takové odstíny by měly být prostorné a lehké a zbytek interiéru by měl být lehký a vyvážený.

Další možností - zelené je pouze část fasády. Moderní kuchyňské sestavy mohou být s fasádami různých barev: horní a spodní skříňky se mohou lišit jak barvou, tak i strukturou. Část krabic může být také v jiné barvě. Tak jako volitelně - dělat část fasády v zelených tónech, a jako hlavní použití neutrální - bílé. šedá, béžová a všechny jejich odstíny. To je volba pro ty, kteří si nejsou jisti, co zeleň nebude "zatěžovat".

Jako další nebo přízvuk

Existuje také způsob, jak se ujistit, že se vám líbí kuchyně v zelených barvách - aby bylo možné tyto snadno vyměnitelné detaily interiéru. Patří mezi ně stěny pro malování nebo tapety, pulty, některé možnosti pro kuchyňskou zástěru (plast, sklo, MDF).

Zelené stěny v kuchyni - můžete skutečně cítit, jak se vám líbí

Zelené stěny v kuchyni - můžete skutečně cítit, jak se vám líbí

Například zelené stěny v kuchyni vám umožní vyzkoušet údajný odstín nábytku. Znovu zbarvujte stěny nebo znovu vložte tapety mnohem rychleji a levněji, než objednat nové fasády.

Na přání - kuchyňská zástěra a stůl

Na přání - kuchyňská zástěra a stůl

Přes skutečnost, že fasády na fotografii výše jsou bílé, interiér sám není nudný - světlé stůl a zástěra přitahují pozornost. Pro harmonický interiér stojí za to přidat několik detailů stejného odstínu v jiné části místnosti - u stolu.

Další možností použití zeleně jako doplňkové (hlavní - béžová - hnědá)

Další možností použití zeleně jako doplňkové (hlavní - béžová - hnědá)

Dvě různé kombinované odstíny v jednom interiéru - to je také velmi zajímavý nápad, který lze hrát mnoha způsoby. Ideální je mozaika. Může kombinovat více barev, ale co je nejdůležitější - nepřehánějte.

Zástěra, stěny, stůl - dva odstíny zeleně s hlavním bílým

Zástěra, stěny, stůl - dva odstíny zeleně s hlavním bílým

Lidé žijící v dřevěných domech často trpí monotónností - "dřevěnou" barvou všude a neustále také pneumatikami. Skvělý způsob, jak udělat jasnou poznámku, je namalovat pracovní stěnu zeleným nátěrem a přidat příslušenství stejného odstínu. Dokonale "zředí" žlutost dřeva.

Pro kuchyně s podšívkou

Pro kuchyně s podšívkou

Pro ty, kteří jsou o takové množství zeleně obezřetní, můžete navrhnout zavěšení záclon, některé kuchyňské náčiní, které zůstávají v dohledu, několik doplňků (hodinky, obrázky atd.). Pokud jsou pocity pohodlné, bude možné "rozšířit území".

Nejoblíbenější kombinace

Harmonické barevné kombinace v interiéru - komplexní téma. Existují různé způsoby výběru vhodných odstínů - pomocí barevného kolečka, ale nejjednodušším řešením je použití hotových stolů (na fotografii níže) nebo shromažďování přesně stejných odstínů jako na kterékoli fotografii. Konkrétní provedení se může opakovat pouze v případě, že se vám opravdu líbí, ale je žádoucí prakticky "odstínit" odstíny.

Barevné tabulky tradičního stylu

Barevné tabulky tradičního stylu. Vertikální pás je základní barva

Je snadné pracovat s barevnými tabulkami. Vyberte odstín, který bude vaším hlavním. Obvykle se zobrazuje ve formě větší než všechny ostatní pásma vpravo nebo vlevo. Ze sousedních menších obdélníků vyberte barvy, které chcete ve svém interiéru kombinovat. Nezapomeňte však, že jsou rozděleny do tří částí:

  • Hlavní je jedna, někdy dvě barvy, které naplňují spoustu místa. Když mluvíme o kuchyni, jsou to stěny a kuchyňská sada. Mohou existovat tři možnosti: pouze stěny, pouze nábytek a stěny + nábytek.
  • Volitelné. Jeden nebo dva odstíny, které jsou dostatečné. V kuchyni je podlaha, závěsy, jídelní stůl, židle, stěny, kuchyňská zástěra atd.
  • Akcent. Jsou to barvy příslušenství. Zde někdy klesají židle, ale většinou malé detaily - obrázky, hodiny, šálky / misky atd.

Hledání tabulek pro klíčové (hlavní) barvy je však dlouhé a problematické. Můžete jednat jinak. Najděte libovolnou tabulku, která má odstín, který se vám líbí. Považujeme to za hlavní a vybíráme zbytek řádku. Barvy zde jsou 100% kombinované, takže vše bude v harmonii.

Zelená a její kombinace

Zelená a její kombinace

Například můžete použít tabulku výše. Najděte požadovaný odstín a vyberte od barvy pravé barvy a tóny. Všechno je velmi jednoduché.

Ačkoli ve výběru tabulek najdete neobvyklé kombinace, existuje několik tradičních, osvědčených v mnoha interiérech. Některé z nich budou uvedeny níže.

S hnědým

Kombinace zelených a hnědých odstínů je povaha. Stačí stačit na stromy a uvidíte perfektní kombinaci. Proto pravděpodobně existuje tolik kuchyní v zelenohnědých tónech. Do tohoto duetu jsou obvykle přidávány neutrální barvy: bílá, šedá, ale mohou existovat světlé skvrny v podobě příslušenství.

Hnědá kuchyňská fasáda a zelená zeď, další příslušenství pro stín

Hnědá kuchyňská fasáda a zelená zeď, další příslušenství pro stín

Žluté šálky, stoličky - okamžik, který přidává barvu do příliš světlé palety. V takové situaci je útulný, klidný a zároveň nudný ani v šedé podzimní-zimní sezóně.

Zelené jablko je zvýrazněno teplým odstínem podlahy

Zelené jablko je zvýrazněno teplým odstínem podlahy

Kuchyňský nábytek je zelený s bílým stolem a podlaha je hřejivě hnědá. Obecně platí, že interiér je vnímán jako zeleno-hnědý. A pocity - důvěra, dynamika a určitá zdrženlivost. Jsou posíleny přítomností nerezové oceli, ale také dávají stylu moderní orientaci.

S bílým

Bílá-zelená kuchyně interiér je skvělá volba, pokud nemáte rádi křičící barvy a kombinace jasných, nasycených barev. Při bílé barvě, dokonce i nejjasnější odstín nezačíná, zůstává pocit lehkosti a světla, i když se používají tmavé barvy.

Klasická kombinace tohoto řešení je zelená + bílá + šedá. Mohou (ale nemusí) být přidávány v malém množství do černé / hnědé / červené / modré / fialové / žluté / oranžové. Tyto jasné tahy mohou radikálně změnit "náladu" interiéru. Pokud nemáte dostatek slunečního světla v zimě nebo na podzim, přidejte světlé skvrny - záclony, ubrusy a pár malých kuchyňských kousků jasných barev. Život se bude hrát s novými barvami!

Se šedou barvou

Zelená se šedou - základní kombinací barev. Je vhodný pro ty, kteří upřednostňují klidnou, mírně chladnou atmosféru. Kuchyně v šedozelených barvách může být vyzdobena v půvabném stylu, moderní, klasické.

V závislosti na ostatních barvách můžete dostat docela veselý nebo útulný klid.

Kuchyně v zelené barvě: fotopříklady

Kuchyně v zelené barvě: jednobarevná volba volání vyvrtání nefunguje

Možnost monochromatické volby vyvrtání nefunguje

Jasné dlaždice na kuchyňském plastu - zaměřte se na to

Jasné dlaždice na kuchyňském plastu - zaměřte se na to

Neobvyklá barva je zvýrazněna černě. Vzorované sklo na skříňkách dělá nábytek ne tak masivní

Neobvyklá barva je zvýrazněna černě. Vzorované sklo na skříňkách dělá nábytek ne tak masivní

Zelená, bílá, šedá - klasická kombinace. Nikdy se nedopusťte chyby, pokud si to vyberete

Zelená, bílá, šedá - klasická kombinace. Nikdy se nedopusťte chyby, pokud si to vyberete

Jak změnit bílou kuchyň na jasnou - obnovte barvu zástěry

Jak změnit bílou kuchyň na jasnou - obnovte barvu zástěry

Žlutozelené kuchyně jsou občasné: je obtížné vytvořit harmonický interiér dvou jasných barev

Žlutozelené kuchyně jsou občasné: je obtížné vytvořit harmonický interiér dvou jasných barev

Měkké barvy pro klasický design

Měkké barvy pro klasický design

Pro fanoušky světlých interiérů: žlutozelená exploze

Pro fanoušky světlých interiérů: žlutozelená exploze

Další monochromatická verze zcela jiným způsobem

Další monochromatická verze zcela jiným způsobem

Barevné zelené jablko v kuchyni: dostatečně jasné a nudné

Barevné zelené jablko v kuchyni: dostatečně jasné a nudné

Pro ty, kteří chtějí reproduktor

Pro ty, kteří chtějí reproduktor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − 18 =