Akrylátové vane: vlastnosti, veľkosti a modely

Akrylátové vane: vlastnosti, veľkosti a modely

Stále viac kupujúcich za kúpeľňu kúpi akrylovú kúpeľ. A táto voľba je úplne opodstatnená, pretože má veľkú rozmanitosť tvaru a veľkosti, čo im umožňuje používať pri navrhovaní vašej kúpeľne.

Ak sa rozhodnete vykonať rozsiahlu rekonštrukciu, stačí poznať všetky nuansy, výhody a nevýhody kúpy akrylátového kúpeľa.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Akrylový kúpeľ je vyrobený z akrylátu, polymérnej látky (plastovej). Už sa osvedčila na trhu sanitárnej keramiky na dobrej strane, pretože má vynikajúce výkonnostné charakteristiky.

okrúhly akrylový kúpeľ

goodies

 1. Akrylátové kúpele dokonale udržujú teplo, voda sa rýchlo nevychladne, ako sa to deje v liatinových alebo oceľových kúpeľoch, a spravidla má protišmykové dno.
 2. Akryl nevytvára nepríjemný zvuk, keď je naplnený vodou.
 3. Majú nízku hmotnosť (od 15 do 25 kg), čo zjednodušuje proces prepravy a umožňuje samostatnú inštaláciu.
 4. Vysoká pevnosť materiálu spočíva v tom, že sa neporušujú a nevytvárajú trhliny.
 5. Kúpeľ je hygienický, pretože vďaka hladkému povrchu sa baktérie a baktérie nedokážu rozšíriť.

kúpeľné akrylové profily

Protišmykové dno akrylátového kúpeľa

Široká škála tvarov a veľkostí vaní dokonale zdôrazňuje a dopĺňa akýkoľvek dizajn. Medzi spotrebiteľmi sa osobitná pozornosť venuje klasickým a rohovým kúpeľom. A rozmanitosť veľkostí umožňuje zvoliť si len výber vo forme.

Prečítajte si viac o kúpeľoch neštandardných foriem v našom článku o asymetrických kúpeľoch.

Akrylový rohový kúpeľ s hydromasážou

Mnoho modelov má svoje vlastné zvláštnosti, napríklad:

 • vlnitý povrch proti posuvu;
 • hydromasážne funkcie.

Prečítajte si viac v našich článkoch o vírivách a vírivkách. Naučte sa veľa zaujímavých vecí!

Tiež veľmi populárne sú tabule z akrylátu, pretože môžu obnoviť starú liatinovú kúpeľ.

Technológia práce s akrylátom poskytuje jedinečnú príležitosť na vytvorenie rôznych kúpeľov tvarov a veľkostí, pretože akrylát je veľmi plastická a ľahko sa vyrába.

akrylový kúpeľ neobvyklého tvaru

K dispozícii sú špeciálne deorativnye panely, ktoré sú často funkčné a umožňujú vám umiestniť potrebné veci. Podrobnejšie v našom článku o obrazovke na kúpanie.

cons

Železo a oceľové vane sú lepšie ako akrylátové vane podľa týchto vlastností:

 • pevnosť
 • trvanlivosť,
 • cena.

Akrylový kúpeľ potrebuje jemné použitie. Pri čistení je prísne zakázané používať čistiace prostriedky, ktoré obsahujú mikročastice na lepšie čistenie, čo vedie k poškriabaniu.

Akryl nie je schopný odolávať veľmi vysokým teplotám a je sprevádzaný reakciou na rozpúšťadlá a dlhým kontaktom s chemikáliami pre domácnosť.

rozmery

Pred približne desiatimi rokmi sa v našej výrobe vyrábali kúpele len z liatiny a ocele a iba v štandardných veľkostiach av malom modelovom rade. Z tohto dôvodu nebolo možné plne realizovať návrhové riešenia.

A teraz plasticita akrylu dáva impulz rôznym tvarom a veľkostiam, ktoré radikálne zmenili súčasnú situáciu. Okrem klasických kúpeľov sa začali objavovať kúpele s neštandardnými tvarmi vo veľkom sortimente veľkostí.

Rozmery rohových akrylových kúpeľov sme skúmali v inom článku.

Kúpeľ z akrylu vo forme srdca

Môžete si kúpiť klasickú vaňu s pohodlnou veľkosťou 120x70 cm, alebo veľkú - 190x120 cm, ak máte povolené miesto. Modely veľkých rozmerov je možné nazývať aj malé bazény.

Rohové akrylátové vane sú taktiež zastúpené v celej veľkosti: 150x90 cm, 140x140 cm, 160x100 cm. To nie je limit, sú ešte väčšie rozmery.

Akrylový kúpeľ štandardnej veľkosti

Ak si chcete zakúpiť priestranný kúpeľ, prečítajte si náš článok o veľkej kúpeľni.

Požiadavky na veľkosť

Existujú určité požiadavky na veľkosť akrylových vaní.

Tieto pravidlá vám pomôžu určiť výber:

 • Veľkosť a tvar kúpeľa môže komplikovať proces inštalácie. Často sa kupujúci rozhodnú pre akrylový kúpeľ obdĺžnikového tvaru, pretože je vhodné inštalovať pozdĺž steny v kúpeľni, ktorá má tvar obdĺžnika.
 • Ak vaša kúpeľňa má štvorcový tvar, bude vhodnejšie zakúpiť si neštandardnú rohovú vaňu.
 • Pri výbere veľkosti by ste už mali začať mať prístup ku všetkým stranám.

Mali by ste si vybrať veľkosť pre vás. Mali by ste sa cítiť pohodlne vo vani. Iba osobné parametre tela môžu byť rozhodujúcim faktorom. Najvhodnejšou polohou tela vo vani je polčas. Takto môžete relaxovať, aby mohli odpočinúť svaly celého tela. To bude mať priaznivý vplyv na vaše zdravie. Berte do úvahy, že keď ste ponorení do vody, hlava by mala mať podporu vo forme okraja kúpeľa.

Aby ste dosiahli túto pozíciu, mali by ste si kúpiť kúpeľ s hĺbkou od 45 do 50 cm Ak máte veľkú rodinu, mali by ste vybrať kúpeľ pre všetkých dospelých, je potrebné, aby sa všetci mohli dostať von z kúpeľa bez veľkého úsilia. Ak to chcete urobiť, zoberte do úvahy výšku ráfika a výšku od podlahy po vrchol kúpeľa.

Uhol sklonu stien kúpeľa nemá rozhodujúcu úlohu pri výbere akrylátového kúpeľa, ale výrazne ovplyvní vašu pozíciu v ňom.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené požiadavky môžete urobiť správnu voľbu akrylátového kúpeľa. Pred nákupom sa oboznámte so všetkými modelovými radami, dávajte pozor na neobvyklé modely. Po výbere modelu už môžu byť dimenzie vybraté.

Požiadavky na veľkosť akrylových vaní

Rohový kúpeľ z akrylovej štvorcovej miestnosti

Neobvyklý model akrylátového kúpeľa

Hlavnou požiadavkou je, aby ste získali estetické potešenie z objavenia kúpeľa a cítili sa pohodlne.

krásna akrylová vaňa

Ktorú veľkosť by som si mal vybrať?

Pri výbere veľkosti akrylátového kúpeľa by ste mali zvážiť určité pravidlá:

 1. Optimálna výška je 65-70 cm, pretože v tejto výške môžete ľahko stúpať alebo vyliezť.
 2. Hĺbka 50 cm je pre dospelého najvhodnejšia. A deti vo vani potrebujú zvláštnu kontrolu, a preto nikdy ich nechajte osamote.
 3. V závislosti od výšky môže byť dĺžka kúpeľa 140, 150, 160 alebo 180 cm.
 4. Šírka kúpeľa má rozdielne rozmery - 70, 90, 120, 140 alebo 150 cm. Hlavným dôvodom je, že vodné procedúry prinášajú potešenie a kúpeľ dokonale zapadá do kúpeľne.
Rôzne veľkosti vaní - štvorcový kúpeľ z ich akrylátu

Dodržujte vyššie uvedené pravidlá v procese výberu kúpeľa. Dodržiavajte informácie o tom, že v kúpeľni môžete bezpečne aplikovať neštandardné veľkosti, pretože je veľmi dôležité, aby bol kúpeľ umiestnený v miestnosti. Ak je tu veľká plocha, môžete si vybrať neštandardné veľkosti kúpeľa 160 x 160 cm, čo vám umožní robiť vodné procedúry aj s dvoma. To všetko najprv musíte určiť tvar kúpeľa, a pri výbere veľkosti problémov nevzniká.

akrylová vaňová forma

zvyk

Jedným z najbežnejších modelov akrylových vaní je rohová vaňa, pretože má veľa výhod oproti štandardným modelom. Rohový kúpeľ dokonale spája estetiku a praktickosť.

Hlavnou výhodou je kompaktná veľkosť. Väčšina spotrebiteľov má malé kúpeľne, takže rohový model pomôže nechať veľa voľného miesta a tiež vizuálne zväčšiť miestnosť. To je vynikajúca možnosť pre malé kúpeľne.

Kompaktnosť však nezasahuje do získania komfortu pri prijímaní vodných procedúr, dokonca v ňom môžete umiestniť dve. Vďaka tomuto formuláru môžete plávať na poloseň. Väčšina rohových kúpeľov sa vyznačuje prítomnosťou zahlbenia hlavy a krku. Rozmanitosť vonkajších foriem vás prekvapí. Pri výbere formulára sa môžete plne spoľahnúť na svoju chuť.

Kúpeľ z akrylu

Rohové modely charakterizované štýlovosťou, perfektne kombinované s interiérovými prvkami a tiež vhodné pre rôzne farebné schémy. Môže byť umiestnený na stene jednej strany alebo do stredu kúpeľne, samozrejme, ak to rozmery miestnosti dovoľujú. Rozmery najviac kompaktných rohových kúpeľov sú 130x130 cm a veľkosť asymetrického modelu môže dosiahnuť dĺžku 180 cm.

Rohové akrylátové asymetrické vane vyzerajú zaujímavé a štýlové, ktoré dokážu vytvoriť originalitu v dizajne každej kúpeľne.

Štýlový rohový kúpeľ z akrylátu

Okrúhla kúpeľ Je ideálny pre veľké kúpeľne, pretože zaberá veľa priestoru. Môže sa umiestniť do stredu, čím sa zdôrazňuje jeho úloha v celom interiéri. Niektorí dizajnéri navrhujú vytvoriť pódium, samostatné osvetlenie a priesvitné závesy okolo okrúhleho kúpeľa.

Kruhový akrylový kúpeľ

Oválny kúpeľ má veľký sortiment, ktorý vám umožňuje používať ho v akomkoľvek štýle. Nie je náhodné používať, je to dobré pre každú kúpeľňu, malú a veľkú. Ale na rozdiel od rohového kúpeľa, tento druh nemôže vizuálne rozšíriť miestnosť.

Oválny akrylový kúpeľ

Štvorcový alebo obdĺžnikový kúpeľ sa líši tým, že sa dá umiestniť kdekoľvek v miestnosti: v strede, v rohu alebo pozdĺž steny. Ak ste vybrali jeden z týchto typov, potom v interiéri by ste mali použiť objekty štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru na vytvorenie harmónie.

Akrylový kúpeľ

Ako si vybrať to najlepšie?

Nákup kúpeľa je veľmi dôležité rozhodnutie. Cje potrebné oboznámiť sa so základnými pravidlami, aby ste pochopili, ako správne kontrolovať produkt z akrylu:

 1. Mali by ste určiť hrúbku kúpeľa s baterkou. Jednoducho nasmerujte baterku na jednu stenu, ak na druhej strane uvidíte svetlo, je to príliš tenká vrstva akrylátu, pretože jej hrúbka by mala byť najmenej 5 mm.
 2. Príslušne skontrolujte vrstvy hliníka a vyberte výrobok s veľkým počtom vrstiev.
 3. Mali by ste vždy klepnúť na telo vane. Je to hlasný zvuk, ktorý určuje kvalitu produktu.
 4. Čuchajte kúpeľ, pretože vôňa chémie naznačuje nedostatok kvality.
 5. Prejdite rukou cez povrch výrobku tak, aby nedošlo k poškriabaniu alebo prehĺbeniu.
 6. Skontrolujte celú kúpeľ pre stanovenie hladkosti farieb. Ak sa farba zmení, je to manželstvo v továrni.
nový akrylový kúpeľ

Ďalšie funkcie

Pri nákupe akrylátové vane bez doplnkových funkcií, môžete ušetriť veľa, ale nepopieram sami príjemných a užitočných vodné procedúry. Pozrime sa podrobnejšie na to, čo dodáva akrylový kúpeľ.

masážne Už dlho sa považuje za luxus, ale teraz je k dispozícii takmer všetkým. Pri výbere tohto doplnku by ste mali zvážiť počet a umiestnenie injektorov. Masáž by sa mala vyskytovať zo strany chrbta a bokov. Niektoré modely môžu navyše vytvoriť hydromasáž pre nohy. Nezabudnite však, že kúpeľne vybavené hydromasážou sú oveľa väčšie.

vzduchová masáž vám prinesie veľa pozitívnych emócií. Vykonáva rovnaké funkcie ako hydromasáž, rozdiel spočíva v technike masáže. Trysky vytvárajú vzduchové trysky aeromassage. Budete mať okrem fyzického potešenia aj estetické uspokojenie vďaka množstvu vzduchových bublín. Táto masáž je ideálna pre deti, pretože je veľmi jemná a jemná.

Akrylový kúpeľ s hydromasážou

Akrylový kúpeľ s aerosónom

chromoterapia umožňuje urobiť ošetrenie svetlom a tiež vytvorí magickú atmosféru s použitím rôznych farebných škály. Ak chcete úplne relaxovať, môžete vykonať vodné procedúry v tme.

kúpeľ s chromoterapiou

Ohrievač vody dokonale udržiava požadovanú teplotu vody. Hoci akrylát je tepelne izolačný materiál, ale s dlhou kúpeľňou táto funkcia vám veľa pomôže.

Snímače na meranie hladiny a teploty vody, rôzne stojany, ako aj ďalšie komponenty, ktoré vám umožnia cítiť sa príjemne pri plávaní.

starostlivosť

starostlivosť o kúpeľňu

 • Ak dôjde k poškriabaniu, môžete ich vyčistiť jemným zrnitým plechom.
 • Ak chcete, aby výrobok svietil ako pri nákupe, použite leštičku na trenie povrchu.
 • Na čistenie akrylátového kúpeľa používajte len gélové výrobky a utierky vyrobené z prírodných materiálov.
 • Ak sú škvrny, pomôžte im vyrovnať sa so špeciálnym nástrojom na starostlivosť o hladké povrchy.
 • Zabudnúť na stupnici pomocou handričky vopred namočenú v citrónovej šťavy alebo octu.

Prečítajte si viac v našom článku o starostlivosti o akrylátové kúpele.

pravidlá starostlivosti o kúpeľňu

Ak robíte všetko pravidlá starostlivosti, a tiež starať o akryl, potom kúpeľ bude slúžiť vám mnoho rokov, ako nový.

celkový pohľad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − = 85