Hydromasážna rohož – príjemný doplnok pre vašu kúpeľňu

Hydromasážna rohož - príjemný doplnok pre vašu kúpeľňu

Pravdepodobne neexistuje taká osoba, ktorá by nechcela snívať o tom, že má kúpeľ doma s hydromasážou. Bohužiaľ, nie každý si môže dovoliť taký luxus. Jeho cena je pomerne vysoká. Ale je tu kompromisné a kompaktné riešenie - hydromasážna vanička. Čo toto zariadenie predstavuje a ako sa dá použiť, bude popísané v tomto článku.

Bubliny z vírivky vo vani

vzhľad

Vonkajšie je hydromasážna podložka veľmi zaujímavým dizajnom. Veľkosť, farbu a tvar rohože sa môže líšiť, ale vo väčšine prípadov majú podlhovastý obdĺžnikový tvar a veľkosť sa zmestí do bežného kúpeľa štandardných rozmerov. Dĺžka štandardnej hydromasážnej rohože je 1,2 m a šírka je asi 40 cm.

Pohľad na hydromasážnu rohož

Zariadenie a funkcie

Skladá sa z pohodlného vzduchového vankúša, vzduchovej hadice a kompresora s diaľkovým ovládaním a možnosť výberu niekoľkých režimov prevádzky. Nafukovací vankúš alebo matrac, ako bude správne nazývaný, je vyrobený zo silnej, elastickej a hypoalergénnej gumy. Toto zariadenie nie je traumatizujúce, pretože dno má špeciálny protišmykový náter a prísavky, ktoré pevne fixujú koberec na spodnú časť kúpeľa.

Súprava koberec pre hydromasáž

Kompresor je malá plastová krabica s napájaním 220-240 V. Na napájanie diaľkového ovládania sa používajú bežné batérie. Rozsah diaľkového ovládania dosahuje 7 metrov. Kompresor je pripojený priamo na drôt pomocou hadice, ktorej dĺžka je zvyčajne viac ako dva metre. Napriek prítomnosti dostatočne silného motora vytvára hydromasáž minimálny šum, iba hladký, meraný zvuk, ktorý upokojuje na ucho.

Kompresor a hadica

V závislosti od intenzity masáže môžete vždy zvoliť jeden z navrhnutých režimov prevádzky: jednoduchý, silný alebo variabilný režim a tiež nastaviť dĺžku trvania kúpacej procedúry. Preto sú hydromasáže vybavené zabudovaným časovačom. V priemere trvá jedna relácia 15-30 minút. Niektoré modely poskytujú hydromasážne sedenie po dobu až 60 minút, ale toto je zriedkavé, pretože len málo ľudí je pripravených ležať v bublinkovej kúpeľni na hodinu. Prerušenie medzi zasadnutiami by malo trvať najmenej 10 minút.

Práca koberec na hydromasáž

výhody

Napriek tomu, že zariadenie bolo pôvodne považované za lacnejšiu alternatívu v porovnaní s masívnou kúpeľňou so zabudovanou hydromasážnou funkciou, má voči nim mnoho nepopierateľných výhod:

 • Podložka je pohodlná a ľahko sa používa v kúpeľniach absolútne ľubovoľnej veľkosti.
 • nemusíte robiť opravy alebo prestavby v kúpeľni;
 • vďaka dostupnosti prísaviek sa dá umiestniť tam, kde sa s ním najviac páči;
 • diaľkové ovládanie s ochranou proti vniknutiu vlhkosti vám umožňuje neprepínať režimy prevádzky z ľubovoľnej polohy. Pre nastavenie intenzity bublín nemusíte presne dosiahnuť panel prepínača;
 • Voda v kúpeľni bude vždy teplá vďaka zabudovanému systému ohrevu vody, ktorý udržuje konštantnú teplotu;
 • Podložka sa dá ľahko zložiť, prevrátiť a vziať so sebou pri pohybe alebo pri výlete. Treba však pamätať na to, že takéto hydromasážne rohože sú vhodné len na individuálne použitie a nemôžu byť použité v bazénoch, saunách atď.

Whirlpool vaňová rohož

Sušičky hydromasážnej podložky

Ďalšie funkcie

Pri nákupe dávajte pozor na funkcie, ktoré mat robí. Niekedy je vybavený niekoľkými peknými možnosťami.

V závislosti od modelu hydromasážnej rohože, ktorú používate, je možné poskytnúť nasledujúce doplnkové funkcie:

 • Funkcia ohrevu vody. Pretože voda počas hydromasáže je v neustálom pohybe a prechádza vzduch cez ne, čo je oveľa nižšiu teplotu, ako je teplota vody, potom budete musieť neustále pridať horúcom vodnom kúpeli na udržanie whirlpool efekt. Pomocou funkcie teplej vody, môžete si oddýchnuť a vychutnať si procedúry, ako podložka sama automaticky udržuje požadovanú teplotu.
 • aromaterapia sa poskytuje v niektorých modeloch hydromasážnych rohoží. Vo svojom dizajne sú k dispozícii špeciálne kontajnery, v ktorých vylejete malé množstvo aromatického oleja a počas celého procesu si môžete vychutnať nádherné arómy. S niektorými kobercami je darček darovaný sadivo silíc a pre niektoré je potrebné ich zakúpiť samostatne. Používanie olejov má priaznivý účinok na psychiku a dýchaciu sústavu. Ale musíte byť opatrní, ak ste náchylní na alergie. Pred začatím postupu vykonajte malý test - odkvapkávajte nejaký aróma olej na ohyb v lakte a čakajte na alergickú reakciu. Ak tomu tak nie je - môžete tento olej bezpečne používať v procese kúpeľa.
 • Ozónová terapia - vďaka nej na ľudskom tele je terapeutický dezinfekčný účinok. Ozónová terapia má analgetický, protizápalový, baktericídny a imunostimulačný účinok.

Ozónová terapia

Výhody a škody

Ak chcete používať rohož na vírivý kúpeľ, nie sú žiadne vekové obmedzenia. Môžu byť použité deťmi i dospelými. Existuje však malý zoznam kontraindikácií zo zdravotných dôvodov.

Hydromasáž by sa mal používať s opatrnosťou u ľudí s:

 • ťažké duševné poruchy;
 • choré srdce;
 • pacient s pečeňou;
 • pacient s pankreasou;
 • tehotné ženy;
 • ľudia s hnisavými a hubovými kožnými chorobami;
 • v období exacerbácie akútnych respiračných ochorení.

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch musíte najprv konzultovať so svojím lekárom pred zakúpením hydromasážnej podložky.

Deti v kúpeľni s hydromasážnou rohožou

V rovnakej dobe pre väčšinu ľudí, hydromasážne rohož nesie pevné výhody.

 • Pomáha relaxovať po náročnom pracovnom dni, obnoviť silu a upokojiť nervy. To je užitočné pre ľudí, ktorí sú depresívne alebo sú neustále v nervovom napätí.
 • Koberec bude užitočný pre tých, ktorí sledujú svoju postavu a chcú sa zbaviť celulitídy. Hydromasážne kúpele pomáhajú zlepšiť tón a elasticitu pokožky, viditeľne ju vytiahnuť a jemne brúsiť z nepotrebných mŕtvych buniek.
 • Tiež hydromasážne rohože budú užitočné pre ľudí, ktorí majú problémy s krvnými cievami a kĺbmi. Takáto masáž zlepšuje krvný obeh a podporuje normalizáciu činnosti srdca.
 • Užitočná podložka s účinkom vírivky a športovcov, Pretože dokonale pomáha zmierniť únavu zo svalov po dlhom tréningu.

Návod na použitie

Postupnosť akcií:

 1. Koberec umiestnite priamo do vane a pevne ho zatlačte na dno tak, aby sa hadice držali spolu.
 2. Je potrebné zozbierať požadované množstvo vody. Teplota vody by mala byť o niečo vyššia ako teplota, na ktorú ste zvyknutí, ale nie príliš horúci.
 3. Pomocou diaľkového ovládača je potrebné nastaviť požadovaný režim prevádzky a až potom bude možné pokračovať priamo k postupu.

Pracovná hydromasážna podložka

Pri používaní vírivého kúpeľa nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky. Potrebujete len relaxovať a cítiť vplyv miliónov bublín. Jeho úžitok spočíva predovšetkým v tom, že poskytuje relaxáciu pre celé telo. Z tohto dôvodu neprepínajte a neprepínajte režimy, nechcete dosiahnuť maximálny účinok. Je lepšie len relaxovať.

Relaxácia v kúpeľni s hydromasážou

Tí, ktorí chcú používať hydro-masážny efekt na chudnutie a tvarovanie tela, odporúčame po kúpeli aplikovať na problémové oblasti špeciálnym krémom alebo olejom s anticelulitídny účinok. Vzhľadom k tomu, koža je dobre prehnite a zahrieva, a póry sú otvorené, sa účinná látka podľa tohto krému preniknúť dovnútra a účinok proti celulitíde bude viditeľné.

Prevádzka vírivkového systému

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 8