Ihličnatý kúpeľ – príjemná aróma a zlepšujúci účinok

Ihličnatý kúpeľ - príjemná aróma a zlepšujúci účinok

Kúpeľ s pridaním ihiel je nielen príjemnou arómou, ale aj liečebným efektom. Jeho účinok je spojený s éterickými olejmi, ktoré sa uvoľňujú počas postupov z ihličnatých substrátov. Navyše v takom kúpeli sa nachádza množstvo vitamínov, minerálnych solí, stopových prvkov a tanínov.

Extrakt z ihličnanov

výhoda

Vaňa s borovicovými ihličkami, ak je správne pripravená, je užitočná pre kardiovaskulárny a dýchací systém, ako aj pre nervový systém.

Účinky takej súpravy kúpeľa:

 • dokonale utiera nervy;
 • pomáha zvládnuť bežnú chladu;
 • podporuje rýchlejšie odstraňovanie toxínov;
 • stabilizuje metabolizmus;
 • užitočné pre všeobecné zotavenie;
 • na nákup štíhleho čísla;
 • aktivuje funkciu mnohých vnútorných orgánov;
 • eliminuje únavu;
 • zlepšuje spánok;
 • pozitívne ovplyvňuje stav kože, napríklad jej postupy sú zmäkčené, vyhladené, vedú do tónu;
 • v dôsledku pozitívneho účinku na cievy sa tieto kúpele môžu vykonávať s tromboflebitídou a kŕčovými žilami, ako aj s hypertenziou;
 • Je užitočný v patológii kĺbov;
 • pre rýchlejšie hojenie rán.

Ak robí kúpele na základe ihličnanov koncentrátu, potom vzhľadom k vysokému obsahu v borovicovom oleji, v takej kúpeli bude zvlášť výrazný účinok na nervový systém a pľúc.

Ihličnatý kúpeľ

svedectvo

Medzi indikáciami k kúpeľom s pridaním ihiel sú na prvom mieste choroby nervového systému. Tieto kúpele sú predpísané pre neurastenie, neurózu, nespavosť, ischias, nadmerné práce, VSD, depresiu, podráždenosť, asténia.

Okrem toho, mäkké drevo kúpeľ výhodou, keď nadváha, reumatizmus, artritída, astma, dna, ochorenia dýchacích ciest, zápal močového mechúra alebo obličiek, kožnými léziami, vredy, omrzliny, chronických gynekologických ochorení, ekzémy, hypertenzia počiatočnom štádiu. To pomáha zmierniť kŕče v zažívacom trakte, ako aj pre deti na prevenciu podvýživy a krivica. Užitočný predmet ihličnaté kúpeľa ľuďom, ktorí sa v poslednej dobe prekonali závažné ochorenie, a prechádzajú vo fáze rehabilitácie.

Ihličnatý kúpeľ

kontraindikácie

Kontraindikácie pre tento typ kúpeľa sú rakovina, ateroskleróza. Aj keď nemáte tieto kontraindikácie, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom skôr, ako sa pridajú kúpele s ihlami.

recept

Na prípravu takejto verzie liečivého kúpeľa môžete použiť rôzne druhy surovín. Môže ísť o ihličnatý balzam, koncentrát alebo extrakt, špeciálne brikety alebo tablety. Rovnako pre vane sa používajú ihličnaté zbierky, ktorými sú drvené vetvy, hrbole a ihly.

Ak vyrábate ihličnatú vaňu s tabletami alebo s briketou, Najskôr vezmite asi sto litrov vody s teplotou 35 až 37 stupňov Celzia. Potom pridajte do vody dve tablety obsahujúce borovicové ihly alebo ihličnaté brikety (60-80 gramov). Dobre premiešajte vodu, môžete postupovať. Ak ste vybrali základ pre postup, tekutý balzam, potom ho pridajte do vody by mal byť v množstve približne 100 ml.

ihličnatý koncentrát

Príprava kúpeľa na základe prirodzeného zberu si vyžaduje trochu väčšieho úsilia, ale je to prirodzenejšie, preto má ten najlepší účinok. Pri príprave koncentrátu sa asi 1 kg ihličiek naleje do 7 až 8 litrov vody, potom sa varí 30 minút a nechá sa 10 hodín podať infúziu. Pripravte si ráno odvar a nakrájajte sa s ním - večer. Za týmto účelom sú ihly dekantované a výsledná infúzia sa naleje do kúpeľa naplneného vodou.

Kúpeľ s prírodnými ihlami

Ako užívať ihličnaté kúpele

Ponorte sa do kúpeľa tak, aby oblasť hrudníka a srdca nie je pokrytá vodou.

Pred kúpaním vyčistite telo sprchou. Samotný postup by mal trvať až 15 minút, ale vždy by ste mali brať do úvahy vaše zdravie. Teplota vody by nemala byť vyššia ako +37 stupňov. Na záver takej kúpeľa je žiaduce vziať si chladnú sprchu a ísť spať, preto sa odporúča vykonať vodné procedúry s ihlami v noci.

Ak strávite kúpeľ s kurzom, často zahŕňa 10-15 zasadnutí, ktoré sa vykonávajú každý druhý deň alebo každý deň. Tento kurz sa môže opakovať každých 6 mesiacov. Profylaktický kúpeľ s pridaním ihiel sa môže užívať raz týždenne.

Po jedle by mal trvať 1-2 hodiny.

Ihličnatý kúpeľ

Ihličnaté soli

Pri tomto type kúpeľa sa používajú prírodné ihly, do ktorých sa pridá morská soľ. Tieto kúpele sú veľkým prínosom, pretože majú len dve užitočné zložky tela. Soľné kúpele s ihlami sa odporúčajú pre choroby pokožky, kĺbov a nervového systému. Pre dospelých môžu pomôcť s nervóznym preťažením av detstve - dobrú prevenciu proti rachotom. Odporúčajú sa aj na nadmernú telesnú hmotnosť.

Pri príprave tohto kúpeľa potrebujete morskú soľ (300-500 gramov) a prírodné ihly (asi 500-700 gramov) alebo ihličnatý balzam (asi 100 ml). Tento počet komponentov je navrhnutý pre dve stovky litrov vody.

Teplota kúpeľa je nastavená na 37 stupňov. Vezmite si to pred spaním (40-60 minút), aby sa kúpeľ dokončil rýchlo, opláchnite telo a choďte do postele.

Trvanie procedúry je 10-15 minút. Pre deti sa znižuje koncentrácia látok, ako aj teplota vody a čas nasávania.

Kúpeľ so šľahačkou a soľou - guľôčky

Detské kúpele

Váhu s ihlami je možné vykonávať aj deťom, ale mal by byť menovaný iba odborníkom. Pomocou tohto typu kúpeľa je možné vykonávať profylaxiu alebo pomoc pri liečbe niektorých chorôb. Ihličnatý kúpeľ bude mať priaznivý vplyv na fungovanie nervového systému dieťaťa, zníži zvýšenú excitabilitu, eliminuje nespavosť, má utišujúci účinok a posilní zdravie dieťaťa. To je tiež užitočné pre dýchacie a obehové systémy.

Ihličnatý kúpeľ pre deti

Detské ihličnaté kúpele sa držia podľa týchto pravidiel:

 • Tento postup môže predpisovať iba lekár.
 • Postup je pri sedení, najlepšie pomocou špeciálnej stoličky umiestnenej vo vani.
 • Procedúra by mala byť po jedle (aspoň 1 hodina), ale nie v hladovom stave.
 • Dieťa by malo mať pokojnú náladu. Ak sa dieťa začne obávať počas postupu, kúpeľ by mal byť okamžite zastavený.
 • Kúpeľ s deťmi pre deti sa koná večer (optimálny - pred spaním na jednu hodinu).
 • Voda by nemala byť väčšia ako 100 litrov, takže dieťa bolo ponorené do vody do pása.
 • Teplota vody by sa mala nastaviť v rozmedzí + 34 + 35 stupňov (až +37 stupňov).
 • Postup by nemal trvať dlhšie ako 10 minút.
 • Celkové stráviť 12-15 ihličnatých kúpeľov, každý druhý deň.
 • Príprava ihličnatého kúpeľa pre dieťa zabezpečuje nižšiu koncentráciu. Musíte vziať až 400 g prirodzeného zberu ihličnanov, až 2 ml extraktu (na 10 litrov vody) alebo až do 2/3 tablety.
 • Pri prenášaní dieťaťa v kúpeľni nemôžete nezávisle meniť vymenovanie lekára (teplota vody, dĺžka procedúry), ako aj umožniť dieťaťu aktívne hrať vo vode.
 • Pre novonarodené deti sa často neodporúčajú kúpele s ihlami, pretože sa podávajú deťom starším ako 1 rok, ale môžu existovať výnimky, takže stojí za to konzultovať s lekárom.
 • Na konci procedúry sa má telo dieťaťa opláchnuť vodou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + = 11