Relaxačná vaňa alebo kúpele vo vašom dome

Relaxačná vaňa alebo kúpele vo vašom dome

Čas od času každý sníva o tom, že je sám a má dobrý odpočinok. Samozrejme, bolo by pekné ísť na dovolenku, ale teraz sa chcete oddýchnuť. Za týmto účelom môžete rýchlo a bez väčších problémov zaistiť úplnú relaxáciu doma, a to so špeciálnym relaxačným kúpeľom.

výhoda

Urobte si čas, aby ste utišili nervový systém a získali harmóniu tela a duše. Po ponorení do teplej vody, tonus tela stúpa, napätie svalov sa odstráni a cirkulácia krvi sa normalizuje. Póry sú tiež očistené, koža začína dýchať, prijímanie čoraz viac užitočných látok vo vode. A rozpúšťanie v kúpeľni rôznych prídavných látok na prirodzenom základe, Dostanete terapeutický a kozmetický účinok súčasne.

Kúpeľ pre relaxáciu doma

Ak vaša vaňa má hydromasážny systém, výsledok z takýchto relácií bude oveľa vyšší. Ak chcete urobiť takéto procedúry, je najlepšie pred spaním, prebúdzať sa čerstvé, veselé a plné sily ráno.

Jacuzzi vírivé kúpele sú schopné poskytnúť vám pokoj a relaxovať.

Upokojujúce prísady do kúpeľa

Kúpeľ sa ukľudnite a oddýchnite

Aromatické prísady vo vani

deti, ako aj dospelých je potrebné odstrániť podráždenie. Oni sú niekedy rozmarní a relaxačné kúpele im pomôžu znížiť emocionálne napätie a pripraviť sa na spánok.

Relaxačný kúpeľ pre deti

Kontraindikácie a preventívne opatrenia

 • Pri ochorení srdca a ciev, infekcia, nádory rôzneho druhu, krvácanie - vykúpať s rastlinnej stravy sa neodporúča.
 • Tehotná by mala konzultovať s odborníkom.
 • Venujte pozornosť svojmu zdraviu. Pri kúpaní by sa nemala zhoršovať.
 • Všetky bylinky majú liečivé vlastnosti. Nezabudnite, že sa môžu vyskytnúť alergie.
 • Ak pijete alkohol, neberte to príliš a dávajte pozor, aby ste nespali.
 • Sviečky položte na bezpečnú vzdialenosť.

Relaxačný kúpeľ bez ohrozenia zdravia

Druhy kúpeľov

Dnes ponúka trh širokú škálu produktov na kúpanie.

Ak chcete zariadiť relaxačnú procedúru, niekedy stačí pridať voňavú penu do teplej vody, ktorá zmäkčuje pokožku. Môžete rozpustiť morskú soľ, ktorá obsahuje mnoho užitočných pre ľudské mikroelementy.

Tieto kúpele uvoľňujú stres a upokojujú.

Soľné bomby

Kúpeľ s voňavou penou

Solná morská kúpeľ pre kúpele

S mliekom

Každý vie, že mlieko obsahuje veľa vitamínov. S ich pomocou Nervový systém je vyvážený a pokožka je omladená, stačí pridať liter mlieka. Taký kúpeľ pomôže vám mať dobrý odpočinok.

Kúpeľ s mliekom

S prírodnými olejmi

Niektoré z ich chutí majú relaxačné vlastnosti. Esenciálne oleje sa používajú jednotlivo a spoločne. Sú dokonale kombinované navzájom.

Pridajte ich do lampy na vôňu alebo do kúpeľa. Majte však na pamäti, že pred použitím by mali byť riedené v lyžičke emulgátora. Môže to byť smotana, kefír alebo med.

Potom odvážne pridáme zmes do vody a vychutnávajte a využívajte vôňu.

Esenciálne oleje na užitočné kúpele

Aromatické oleje pre relaxáciu v kúpeľni

Liečivá kúpeľ s éterickými olejmi

Pre relaxáciu sú vhodné tieto zmesi olejov:

 • mätový olej 5 kvapiek + oranžový a harmančekový olej každý 2 kvapky
 • 1 kvapka citróna a jazmínu + 2 kvapky levandule
 • 1 kvapka oranžovej a ružovej + 3 sandále
 • 3 kvapky bergamotu + 2 kvapky šalvie

Pre deti môžete urobiť kúpeľ s 2 kvapkami škorice a 3 kvapkami ruže a levandule.

ihličnatý

Ihličnatý kúpeľ je veľmi užitočný pre všeobecnú hygienu. Dokonalo uvoľňuje, upokojuje, tóny. Tiež čistí telo, ošetruje prechladnutie a dokonca je vhodný na chudnutie. Je potrebné dodržiavať len indikácie a proporcie.

Ihličnatý kúpeľ

Napríklad, môžete si vykúpať extrakt z masívnej borovice. Preto je potrebné rozpustiť 2 tablety vo vode, asi 200 litrov. Teplota by mala byť 35 ° C

S bylinnými infúziami

Je dôležité dodržiavať odporúčania na prípravu bylinných kúpeľov. Aby ste to dosiahli, postúpte infúziu požadovaných surovín. Po filtrovaní ju pridajte do vody. Perfektne vhodný valerián. Upokojuje, zmierňuje kŕče a všeobecne má dobrý účinok na telo. Pre pohodlie môžete použiť hotovú tinktúru alebo suchú koreň.

Bylinné infúzie do kúpeľov

Bylinné kúpele

Výroba bylín pre relaxačné kúpele

Pripravte tiež infúzie bylinných zmesí, napríklad:

 • Vápno s harmančekom. Pre 1 hrsť bylín nalejte liter vriacej vody, varíme 15 minút a necháme 1 hodinu. Potom pridajte do kúpeľa.
 • Rašelina, nechtíka a podzemnica. Vezmite 10 gramov surovín, nalejte 2 litre vriacej vody. Trvať na 2 hodiny a pridať do pripraveného kúpeľa.
 • 100 gramov každý aira, bylina oregano, žihľavka pripravte 3 litre teplej vody. Stúpajte 2-3 hodiny. Deformujte a používajte podľa pokynov.

Pravidlá prijímania

Pred vyplnením kúpeľa musíte urobiť sprchu, aby pokožka lepšie absorbovala živiny. Tí, ktorí majú radi ležať v teplej vode, by mali vedieť, že trvanie príjem nie je dlhší ako 30 minút. Pohodlná teplota vzduch v kúpeľni bude 25 ° C, ale optimálne pre voda 35 až 37 ° C. Prijímame kúpele 2 hodiny po jedle. Takéto príjemné postupy by mali byť obmedzené na 2 krát týždenne. Nasledujúci čas odporúča sa 15-minútový odpočinok, ale je lepšie ihneď spať. Ak sa tieto kúpele odoberajú na lekárske účely, ich trvanie je 10 sedení.

Správny kúpeľ pre relaxáciu

sprievod

Zrušené osvetlenie vám umožní úplne oddýchnuť a nechať starosti za sebou. Jedna sviečka stačí na vytvorenie pokojnej atmosféry. A pri pohľade na jej plameň môžete dosiahnuť úplné pokoj.

Príjemný, teplý kúpeľ pre relaxáciu

Správne používanie kúpeľov pre relaxáciu

Prípravky na kúpanie

Ak chcete vytvoriť atmosféru romantickejšiu a špeciálnu, použite niekoľko sviečok. Ak chcete dosiahnuť absolútnu relaxáciu, vložte svoju obľúbenú hudbu, len pomaly a nie príliš hlasno. Klasika, napríklad, inšpirovať a upokojiť myseľ.

Príjemné kúpele pre telo i dušu

Aromaterapia na nohy

Relaxačný kúpeľ doma

Užívajte relaxačnú kúpeľ, môžete si nechať rozmaznávať a tvár a vytvoriť hydratačnú masku pripravenú predtým.

Ak spoločná kúpeľ si stále nie ste pripravení, môžeme obmedziť kúpeľ nôh, pridaním morskej soli s 3 kvapky levandule a harmančeka 2. Takto uklidníte a obnovíte svoje telo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1