Ako si vybrať batériu v kúpeľni: tipy a triky

Ako si vybrať batériu v kúpeľni: tipy a triky

Na modernom sanitárnom trhu existuje obrovský sortiment mixérov, ktorý príjemne spríjemňuje spotrebiteľov s estetickým vzhľadom a technickými inováciami. Veľký počet výrobcov sa snaží pre svojich zákazníkov, ktorí ponúkajú množstvo modelov, materiálov výroby, farebnú škálu obaľovacích mixérov a vodovodných batérií. Výrobcovia vytvárať zbierky hygienických produktov vyrobených v rovnakom štýle a majú možnosť vybrať si kohútiky, kúpeľňa, umývadlo, WC, bidet, mixéry a ďalšie atribúty, ktoré sa zmestia na požadovaný štýl a dizajn interiéru.

Kohútik na umývadle v kúpeľni

Určte počet

Pri výbere batérie alebo batérie v kúpeľni by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim nuansám:

 • materiál výroby;
 • základné funkcie;
 • technické charakteristiky;
 • jednoduchosť a jednoduchosť inštalácie;
 • záruka výrobcu a očakávaná životnosť.

Mnohí experti odporúčajú samostatne kúpi sprchové batérie, kúpeľňové batérie a umývadlá. Jedna jednotka sa nedokáže vyrovnať s konštantným zaťažením a rýchlo sa stane nepoužiteľným alebo potrebuje opravu.

Mixéry z tej istej kolekcie

Klasifikácia, typy

Spoliehanie sa na vysokej a stálej dopyte, ako aj na vernosť zákazníkov na určitý typ klampiarskych výrobkov, širokú škálu žeriavy rôznych modifikáciách dnes vyrábaných.

V závislosti od konštrukcie výrobku je možné všetky žeriavy rozdeliť do nasledujúcich typov.

dvuhventilnye

Sú charakterizované prítomnosťou dvoch rukovätí, jedna z nich je zodpovedná za dodávku teplej vody a druhá za studenú vodu. V srdci tohto typu mixéra je klan boxu. Svojou pomocou sa prekrýva alebo otvára voda v závislosti od polohy rukoväte. Žeriav nápravovej skrine v týchto žeriavoch môže byť mosadz alebo keramika.

Dvojitá batéria pre umývadlo

Výhody dvojvzduchového mixéra:

 • veľmi rýchlo môžete nastaviť požadovanú teplotu vody;
 • môžu byť inštalované ľahko a ľahko.

Nevýhody typu dvoch ventilov:

 • v mosadzných kohútiach by ste mali pravidelne vymeniť tesnenia, pretože sú rýchlo stierané;
 • Tlak vody a jeho teplota sú regulované samostatne;
 • sú ekonomicky nerentabilné, pretože počas nastavenia tlaku a teploty preteká veľa vody. Táto nevýhoda môže byť odstránená, ak batéria používa keramické ventily alebo prevzdušňovač.

Zabudovaný dvojramenný žeriav

páková

Jedno pákové mixéry majú len jednu páku. Ak chcete nastaviť teplotu vody, páka sa otočí v požadovanom smere.

Výhody jednopákových mixérov:

 • úprava vody a teploty hlavy sa vykonáva súčasne;
 • Jednou rukou môžete vykonať všetky nastavenia vody;
 • prekrývajúca sa voda sa vyrába v jednom pohybe;
 • Niektoré modely majú špeciálny ventil, ktorý pomáha šetriť spotrebu vody.

Pákový žeriav

Nevýhody jednopákových mixérov:

 • tento typ mixéra nemožno opraviť. Ak sa v ňom niečo zlomilo, musíte si kúpiť nový modul. Zvyčajne sú mixéry nepoužiteľné kvôli zloženiu vody, kde je veľa ťažkých kovov a solí. Preto sa odporúča zakúpiť hlavný vodný filter spolu s pákovým mixérom.

Pákový mixér môže byť joystick. V tomto prípade je páka na riadenie dodávky vody umiestnená nad kohútikom alebo môže byť pridelená samostatnému modulu.

Joystick Pákové žeriavy

Stačí si prečítať článok o opravách žeriavu sám, aby ste boli pripravení na rôzne situácie.

materiály

 • Plastové miešače sú najlacnejšie. Medzi ich výhody patrí aj malá hmotnosť a pohodlná inštalácia. Jedinou hlavnou nevýhodou je, že majú krátku životnosť.
 • Miešadlá z legovanej ocele sú dostatočne dobré pre hlavné charakteristiky. Nepodliehajú rezu. Hlavnou nevýhodou je však krehkosť tohto mixéra. Výrobcovia miešačov tiež neradi používajú legovanú oceľ, pretože spracovanie materiálu je veľmi zložitý proces.
 • Siluminové mixéry sú vyrobené zo špeciálnej zliatiny kremíka a hliníka. Výhodou je boj proti výskytu korózie. Ale majú tiež nevýhodu - materiál je veľmi krehký, takže nevydržia ťažké bremená a čoskoro sa zlomia.
 • Mosadzné batérie získal čestné miesto na trhu sanitárneho vybavenia. Kvalita miešača sa dá určiť podľa jeho hmotnosti. Mosadzné mixéry majú vysokú hmotnosť, sú ekologické výrobky. Podiely medi a zinku na vytvorenie zliatiny sú vždy prísne sledované vo výrobnom procese, takže môžete hovoriť o bezpečnosti produktu.

Ventil z legovanej ocele

Mosadzná umývadlová batéria

Mosadzné kohútiky sú zvyčajne pokryté zhora dodatočnou ochrannou vrstvou chrómu alebo niklu. Chrómový proces poskytuje antikoróznym vlastnostiam výrobku. Tiež vyrábajú prémiové mixéry, na nátery používajú bronz, striebro alebo zlacenie. Samozrejme, že takýto produkt je dosť drahý.

Bronzová mosadzná batéria

K dnešnému dňu sa stali populárne chrómované batérie so špeciálnym účinkom "starnutia".

Crane s účinkom starnutia

Jeden kohútik môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Takéto výrobky budú dobrou voľbou pre kúpeľňu. Sú vyrobené z dvoch materiálov - vnútorné časti žeriavu sú vyrobené z mosadze a zvyšné časti sú vyrobené z plastu. Časti upevňovania a nastavovania musia byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, potom bude výrobok dlhší čas.

Vedúci výrobcovia

Na modernom trhu sanitárneho vybavenia existuje mnoho výrobcov z rôznych krajín, ktorí vyrábajú mixéry v súlade s medzinárodnými normami a normami, a preto zaručujú kvalitné výrobky.

Medzi tieto spoločnosti patria:

 • Nemecké spoločnosti Hansgrohe a Grohe;
 • Talianski výrobcovia Carlo Frattini Visentin a Mamoli;
 • Francúzski výrobcovia Herbeau, Jacob Delafon a JCD;
 • Švajčiarska spoločnosť Geberit;
 • Španielski výrobcovia Supergrif a Teka;
 • ruská spoločnosť Aquatika;
 • výrobca Fínska Oras;
 • spoločnosť zo Švédska Gustavsberg;
 • Americká spoločnosť Standart.

Ceny za kvalitné inštalatérske práce sú pomerne vysoké. Čínske spoločnosti tiež ponúkajú mnohé kópie modelov slávnych značiek za nízke ceny. Ale stojí za to pamätať, že nemajú dlhú životnosť, pretože sú vyrobené z nekvalitných materiálov. Iba známe výrobcovia mixérov sú zodpovední za kvalitné výrobky a poskytujú záruku niekoľko rokov.

Cenník

V závislosti od modelu a výrobcu sa ceny kúpeľňových batérií môžu veľmi líšiť. Napríklad najbežnejšie miešačky stojí od 600 rubľov na 2 000 rubľov. Ak je mixér vysokej kvality, potom sa cena výrazne zvyšuje a spravidla stojí viac ako 2000 rubľov.

Ak si kúpite jednoduchý model pre dizajn, ale od značkových výrobcov, potom bude cena približne 2000-2500 rubľov.

Ak si v kúpeľni vyberiete mixér z pôvodného formulára, potom bude cena prudko stúpať a nákup bude stáť okolo 3000-15000 rubľov. Tu cena závisí od výrobcu zmiešavačov.

Tiež si môžete objednať exkluzívne modely mixérov s drahým náterom, potom bude musieť zaplatiť niekoľko tisíc dolárov.

Pozlátený žeriav s kryštálmi Swarovski

Moderná batéria pre umývadlá

Žeriav španielskej výroby

Pri sprchovaní

Sprchové mixéry sa vyznačujú tým, že sa dajú použiť iba na sprchovanie, a nie na kúpele, pretože na plnenie vane nie je hubica. Keď zapnete vodu, preteká hadičkou a do sprchovej hlavice prúdia vody.

Na napájacej nádobe je špeciálna páka, pomocou ktorej môžete nastaviť režim napájania vodou. Sprchové mixéry sa obvykle kupujú za sprchu alebo kúpeľ, ale s iným typom mixéra, napríklad na palube alebo na podlahe. Treba poznamenať, že univerzálne mixéry majú ventil, ktorý umožňuje prechod od jedného mixéra k druhému.

Vstavaná sprchová batéria

Všetky sprchové batérie sú v dizajne identické, rozdiel je v spôsobe inštalácie. Zvyčajne je inštalácia vodovodných kohútikov pre sprchu vykonávaná na stene, čo sa môže uskutočniť bežným alebo skrytým spôsobom. Pri skrytej inštalácii kohútikov je potrebné zakúpiť špeciálny zabudovaný mixér. Vyznačuje sa tým, že zostáva viditeľná iba sprchová hlavica s hadicou a ventilmi alebo pákami na zásobovanie vodou.

Kúpelňová batéria sada

V moderných interiéroch je preferovaná vstavaná sprchová batéria. Také mixéry vyzerajú dostatočne elegantne a lakonicky. Ak chcete zdôrazniť interiér kúpeľne, čoraz viac dizajnérov preferuje prefabrikované sprchové batérie. Tento typ sprchovej batérie ponúkajú známi výrobcovia sanitárnej keramiky: Grohe, Kludi, Hansgrohe, Axor, Nicolazzi, Ideal Standard.

S termostatom

Termostatická batéria na trhu sanitárnych zariadení sa objavila pomerne nedávno. Hlavným rysom tohto typu mixéra je, že môžete nastaviť teplotu vody. Hoci na prvý pohľad by mal byť tento dizajn ťažko vykonateľný, ale v skutočnosti je všetko veľmi jednoduché. Takáto miešačka má dve rukoväte: jedna je zodpovedná za teplotu vody a druhá za hlavu.

Kohútik s termostatom

Výhody termostatických mixérov:

 • Tlak v potrubí už nebude mať vplyv na teplotu vody. Tento mixér bude úspešnou akvizíciou, ak má rodina malé deti. Umožní prispôsobiť pravdepodobne oboznámení so situáciou, keď otvoríte vody z kohútika vo vodnom režime zmeny teploty kuchynského a kúpeľňového a výsledok ide buď vriacej vody alebo ľadová voda;
 • elegantný estetický vzhľad;
 • za žiadnych okolností teplota vody zostáva rovnaká, ako ste ju nastavili;
 • Štruktúra tohto typu sa nijako nelíši od konvenčných mixérov, takže sú vždy k dispozícii potrebné súčiastky.
Dotyková obrazovka s termostatom

Nevýhodou termostatických mixérov sú vysoké náklady na výrobok, nie každý si to môže dovoliť.

bezkontaktné

Bezkontaktné batérie sú nové modely, pokročilejšie pre pohodlné používanie. Princípom činnosti je automatické zásobovanie vodou. Nemusíte otvárať žiadne batérie, stačí, aby ste si priviedli ruky k vodovodnému kohútiku a voda sa začne naliať, vaše ruky sa odstránia - po niekoľkých sekundách sa zastaví prívod vody. Tento proces je riadený infračervenými senzormi. Tento typ mixéra môže byť elektrický alebo beží na batériách.

Bezkontaktný dotykový obrazovkový žeriav

Výhody bezkontaktných batériových mixérov:

 • veľké úspory vo vode, pretože voda tečie iba vtedy, keď snímače zaznamenali vašu prítomnosť;
 • zabezpečenie maximálnej hygieny vodných postupov.

Nevýhody bezkontaktných typov batérií:

 • bez elektriny alebo pracovných batérií nie je možné vykonať vodné postupy;
 • môže byť inštalovaný nad drezom. Pre použitie v kúpeľni je lepšie nepoužívať, pretože na vyplnenie kúpeľa budete musieť postaviť v blízkosti kohútika.
Bezkontaktný žeriav

Vodopád a vodovodné batérie s osvetlením

Vodárenské alebo kaskádové mixéry sa stali veľmi obľúbenými v systéme sanitárneho vybavenia, pretože môžu vytvárať jedinečný interiér kúpeľne. Ich hlavný rozdiel spočíva v konštrukcii výtoku. Ide o:

 • v prípade výtoku sa nepoužíva prevzdušňovač na dodávanie vzduchu do prúdu;
 • Otvor má široký tvar, ktorý umožňuje vytvárať vodopádový efekt;
 • tieto miešače lepšie prechádzajú prúdom vody.
Vodopád Kúpelňové batérie

Kaskádové mixéry sa používajú na kúpeľne a umývadlá na vytvorenie luxusného interiéru miestnosti. Napríklad veľmi jasným prvkom výzdoby bude policový mixér. Na prvý pohľad to vyzerá ako obyčajná polica, ak otočíte páčku, ktorá je prakticky neviditeľná, potom s ňou prúdi voda. Na predaj je veľká škála najzaujímavejších modelov s vodopádmi, a aby boli ďalej unikátne, mnohí výrobcovia dopĺňajú modely so špeciálnymi zvýrazneniami.

Vodopád s osvetlením

Mixér s osvetlením sa vyznačuje týmito hlavnými vlastnosťami:

 • vytvára nový štýl kúpeľne;
 • veľmi pohodlné na používanie kedykoľvek počas dňa;
 • bežná konštrukcia;
 • inštalácia netrvá veľa času a úsilia;
 • obrovská škála modelov s pevným farebným zvýraznením alebo so zmenou farby;
 • Prívod vody pripomína vodopád.
Neobvyklá batéria so svetlom

Po použití takého mixéra sa nálada výrazne zvyšuje, okolitý svet je plný jasných farieb. Batérie s osvetlením v každej kúpeľni robia originál a bezkonkurenčnú. Takéto drobnosti sa môžu veľa zmeniť.

Inštalácia vlastných rúk

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu batérie do kúpeľne s vlastnými rukami, potom keď ju kúpite, musíte sa uistiť, že k nej je priložený inštalačný diagram. Nové modely sú stále sofistikovanejšie, s ďalšími podrobnosťami a funkciami. Preto je veľmi zložité pochopiť inštaláciu mixéra sama o sebe. Na uľahčenie úlohy je potrebné použiť grafickú schému inštalácie.

Inštalácia žeriavu na umývadlo

Inštalácia mixéra na kúpeľ s akrylátom sa uskutočňuje v niekoľkých etapách:

 • Je potrebné vypnúť prívod studenej a horúcej vody do mixéra.
 • Odstráňte starý mixér.
 • Musíte premýšľať o tom, kde nainštalovať mixér. To je ovplyvnené niektorými faktormi: zásobovanie vodou by malo byť blízko a má vhodné miesto pre opravy.
 • Namiesto značky s vrtákom urobte dieru. Najlepšie je použiť elektrickú vŕtačku s korunovým mlynom.
 • Na dieru je potrebné vložiť tesnenie.
 • Miešač namontujte podľa pokynov dodaných so súpravou.
 • Namontujte mixér s maticami, ktoré sú naskrutkované na strane kúpeľa.
 • Pripojte studenú a horúcu vodu pomocou flexibilných hadíc. Môžu byť zviazané alebo nedostupné zakúpené samostatne.
Montovaný mixér na boku vaňou

Ak chcete nainštalovať mixér, pozrite si nasledujúce video.

Pokyny na starostlivosť

Na starostlivosť o mixéry sa používa špeciálne čistiace prostriedky, ale pri výbere by sa mal brať do úvahy materiál mixéra.

Existuje niekoľko všeobecných odporúčaní pre starostlivosť o žeriav:

 • Zloženie detergentu pre mixéry by nemalo zahŕňať kyseliny, ako je kyselina chlórová, mravčia, octová a fosforečná. Pretože kyselina rozbije ochrannú hornú vrstvu materiálu a časom začne miešačka rezať. Povolené používať len slabé riešenie hroznového octu, ktoré odstraňuje kalcifikované usadeniny.
 • Je prísne zakázané používať abrazívne čistiace prostriedky, pretože vytvárajú škrabance na povlaku.
 • Nepoužívajte kefy z kovu alebo tvrdých čeľustí.
Dizajnová batéria pre umývadlo v kúpeľni

Starostlivosť o batériu v kúpeľni

Miešač vyčistite iba špeciálnymi prostriedkami. Na čistenie miešača je potrebné aplikovať výrobok na špongiu. Ak sa prostriedok nanáša priamo na mixér a dlho zostane, môže dôjsť k poškodeniu krytu mixéra.

Ak sa počas práce s vodou na mixéri objaví prostriedok osobnej hygieny, je lepšie okamžite umyť všetko bez vody. Pokiaľ ide o sprchovú hlavicu a hadicu, ak je to možné, mali by sa po každom použití osušiť. Nezabudnite, že prevzdušňovač, ktorý sa nachádza na hlave sprchy, musí byť pravidelne odstránený a dôkladne vyčistený z oboch strán.

Starostlivosť o mixér vo vani

Na záver by sme chceli zdôrazniť, že nákup spoľahlivého a kvalitného mixéra v kúpeľni je veľmi dôležitá a náročná úloha. Pri výbere mixerového modelu je potrebné venovať pozornosť jeho funkčnému účelu, technickým vlastnostiam, ľahkému namontovaniu produktu, materiálu, z ktorého bol vyrobený, farebnej škále, výrobcovi výrobku, prítomnosti vrcholov atď. Ak je so všetkou zodpovednosťou priblížiť sa k výberu miešačiek, bude mať dlhú životnosť.

Crane budúcnosti pre kúpeľňu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 16