Ako vytláčať vzduch z vykurovacieho systému

Normálne vykurovanie v zime je životne dôležité. Bez vykurovania v našej podnebí neprežije. Ale pravidelne pravidelne začne zlyhať bežný pracovný systém - radiátory nie sú ohrievané alebo zle ohrievané, dochádza k vonkajšiemu šumu. Všetky tieto príznaky naznačujú, že sa v systéme vykurovania objavil vzduch. Situácia je zďaleka zriedkavá, ale prináša nepríjemné pocity. 

Aké je nebezpečenstvo ovzdušia vo vykurovacom systéme

Všetci sa pravdepodobne viac ako raz stretli s tým, že kúrenie je zapnuté a niektoré radiátory alebo celá skupina sa zhoršuje alebo dokonca zima. Dôvodom je vzduch vo vykurovacom systéme. Zvyčajne sa hromadí na najvyššom mieste, čím sa z tohto miesta vytláča chladiaca kvapalina. Ak sa veľa nahromadí, obeh chladiacej kvapaliny sa môže úplne zastaviť. Potom hovoria, že v systéme vykurovania sa vytvoril vzduchový uzáver. Odborníci v tomto prípade hovoria, že systém je vo vzduchu.

Pre obnovenie bežného vykurovania je potrebné odstrániť nahromadený vzduch. Existujú dve možnosti. Prvý je častejšie používaný v systémoch diaľkového vykurovania. Na vonkajších radiátoroch sú na vetve inštalované žeriavy. Oni sa nazývajú zostup. Ide o bežnú batériu. Po naplnení je otvorený, zostal otvorený tak dlho, dokiaľ nie je go plochý prúd vody bez vzduchových bublín (voda potom prúdi trhane). Ak budeme hovoriť o multi-poschodových budov, pri spustení systému je potrebné najprv otvoriť vozduhosbrosniki na stúpačkách, a zvyšok je už možné vyvodiť byty.

Vzduch vo vykurovacom radiátore zasahuje do normálnej cirkulácie chladiacej kvapaliny. To vedie k tomu, že batéria nie je správne vykurovaná

Vzduch vo vykurovacom radiátore zasahuje do normálnej cirkulácie chladiacej kvapaliny. To vedie k tomu, že batéria nie je správne vykurovaná

V súkromných systémoch alebo po výmene radiátorov v bytoch nie je vzduchové krvácanie vykonávané bežnými ventilmi, ale špeciálnymi vzduchovými ventilmi. Sú manuálne a automatické. Sú umiestnené v hornom voľnom kolektore pre každý radiátor (najlepšie) a / alebo na najvyššom mieste systému.

Čo inak ohrozuje vzduch vo vykurovacom systéme? Prispieva k rýchlejšej deštrukcii komponentov vykurovacieho systému. Hoci sa dnes používa viac a viac polymérov, stále sú dostatočné kovové časti. Prítomnosť kyslíka prispieva k aktivácii oxidácie (hrdze čierneho kovu).

Príčiny vzhľadu

Vzduch v systéme vykurovania sa môže objaviť z rôznych dôvodov. Ak sa jedná o jednorazový problém, môžete ho jednoducho odstrániť a vyhľadať zdroj. Ak razvozdushivanie je potrebné niekoľkokrát za sezónu, je potrebné hľadať dôvod. Tu sú najčastejšie:

 • Oprava, modernizácia vykurovacieho systému. Počas opravy je vzduch v potrubí takmer vždy. Je to prirodzené.
 • Naplnenie systému chladivom. Ak budete pomaly naliať vodu do systému, nesie trochu vzduchu spolu s vytlačením toho, ktorý existuje v potrubiach a radiátoroch. Je to aj zrozumiteľný proces, nevyžaduje ani osobitné opatrenia.
 • Odtlakovanie kĺbov a zvarov. Táto porucha sa musí odstrániť, pretože dochádza ku kontinuálnemu ochladzovaniu vzduchu. V prípade jednotlivých vykurovacích systémov je tento jav (tieňové kĺby) sprevádzaný aj poklesom tlaku. A to je ďalší dôvod, prečo sa pozrieť na poruchu. Najpravdepodobnejším miestom sú pripojenia potrubia a radiátorov. Nemusia byť tesné. Je veľmi ťažké ich hľadať, pretože sa nie vždy objavujú zvonku. Ak si všimnete, že niektoré z pripojení sú "kopanie" oveľa jednoduchšie - odstráňte kvapky. Ale ak všetko vyzerá normálne a vzduch sa neustále hromadí, musíte rozmazať kĺby a švy s mydlom a zistiť, či sa objavia nové bubliny. Po nájdení každej "podozrivej" zmesi sa utiahnu, potiahne tesniacou hmotou alebo sa znovu zabalí (metóda závisí od typu kĺbov).

  Vzduch sa môže nahromadiť v ohybech potrubia

  Vzduch sa môže nahromadiť v ohybech potrubia

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  − 1 = 3