Inštalácia a pripojenie radiátorov vlastnými rukami

Zariadenie alebo rekonštrukcia vykurovacieho systému znamená inštaláciu alebo výmenu vykurovacích zariadení. Dobrou správou je, že ak chcete, môžete to zvládnuť svojimi vlastnými rukami bez zapojenia špecialistov. Ako by sa mala uskutočniť inštalácia vykurovacích telies, kde a ako ich zlikvidovať, čo treba urobiť pre prácu - to všetko v článku. 

Radiátory je možné inštalovať vlastnými rukami

Radiátory je možné inštalovať vlastnými rukami

Čo je potrebné pre inštaláciu

Inštalácia akéhokoľvek typu radiátorov vyžaduje dostupnosť zariadení a spotrebného materiálu. Súbor materiálov potrebných je takmer rovnaký, ale pre liatinové batérie, napríklad čiapky sú veľké čo do veľkosti, a nie dať žeriav Majewski, ale niekde v najvyššom bode systému umiestniť automatický odvzdušňovací ventil. Inštalácia vykurovacích radiátorov z hliníka a bimetalu je úplne rovnaká.

Oceľový plech, majú aj niektoré rozdiely, ale len pokiaľ ide o zavesenie - oni sú zahrnuté v zátvorke, a na zadnej strane existujú špeciálne odliatok z kovového oblúku, ktorý lipne na vykurovacie teleso držiaku háčiky.

Háčiky pre tieto háčiky

Háčiky pre tieto háčiky

Mayevsky kohút alebo automatický odvzdušňovač

Jedná sa o malé zariadenie na odvzdušnenie vzduchu, ktoré sa môže nahromadiť v chladiči. Je umiestnený na voľnom hornom výtoku (kolektor). Pri montáži hliníkových a bimetalových radiátorov sa uistite, že máte na každom ohrievači. Veľkosť tohto zariadenia je oveľa menší, ako je priemer nádrže, takže to bude trvať ďalší adaptér, ale vypúšťací skrutku zvyčajne prichádzajú s adaptérmi, stačí poznať priemer kolektora (pre pripojenie k veľkosti).

Maevský žeriav a spôsob jeho inštalácie

Maevský žeriav a spôsob jeho inštalácie

Okrem žeriavov Mayevsky sú k dispozícii aj automatické vetracie otvory. Môžu byť tiež umiestnené na radiátoroch, ale sú o niečo väčšie a z nejakého dôvodu sa vyrábajú len v mosadznom alebo poniklovanom puzdre. Neexistuje biely sklovina. Všeobecne platí, že obraz je neatraktívny a hoci automaticky uvoľňujú vzduch, zriedka sa dávajú.

Takže to vyzerá ako kompaktný automatický odvzdušňovač (existujú ťažšie modely)

Takže to vyzerá ako kompaktný automatický odvzdušňovač (existujú ťažšie modely)

viečko

Výstupy chladiča s bočným pripojením sú štyri. Dve z nich sú obsadené dodávateľským a spiatočným potrubím, tretí je Mayský žeriav. Štvrtý vchod je uzavretý pavúkom. To je, rovnako ako väčšina moderných batérií, najčastejšie namaľované bielym smaltom a nezhoršuje vzhľad.

Kde dať pahýľ a maevský žeriav s rôznymi spôsobmi spojenia

Kde dať pahýľ a maevský žeriav s rôznymi spôsobmi spojenia

Uzatváracie ventily

K dispozícii budú dva ďalšie guľové ventily alebo uzatváracie ventily s možnosťou nastavenia. Sú umiestnené na každej batérii na vstupe a výstupe. Ak ide o konvenčné guľové ventily, sú potrebné, aby v prípade potreby vypustili radiátor a odstránili ho (núdzová oprava, výmena počas vykurovacej sezóny). V takomto prípade, aj keby sa niečo stalo s radiátorom, vyrežete ho a zvyšok systému bude fungovať. Plus toto riešenie - malá cena guľových ventilov, mínus - nemožnosť upraviť prenos tepla.

Žeriavy na vykurovanie radiátorov

Žeriavy na vykurovanie radiátorov

Takmer rovnaké úlohy, ale napriek tomu, že je možné meniť prietok chladiacej kvapaliny, sa vykonávajú pomocou uzatváracích regulačných ventilov. Sú drahšie, ale umožňuje nastavenie prenosu tepla (pre zmenšenie) a navonok vyzerajú lepšie, to je v priamej a šikmé verzie, takže viazanie samo presnejšie.

Ak je to žiaduce, termostat umiestnite na prívod chladiacej kvapaliny po guľovom ventile. Jedná sa o relatívne malé zariadenie, ktoré umožňuje meniť tepelný výkon ohrievača. Ak sa žiarič ohrieva zle, nemôžu byť nastavené - bude to ešte horšie, pretože môžu len znížiť tok. Existujú termoregulátory pre batérie rôznych typov - automatické elektronické, ale častejšie používajú najjednoduchšie - mechanické.

Súvisiace materiály a nástroje

Dokonca aj pre zavesenie na stenách budete potrebovať háčky alebo konzoly. Ich počet závisí od veľkosti batérií:

  • ak rozmer nie je väčší ako 8 alebo dĺžka radiátora nie je väčšia ako 1,2 m, postačujú dva body pripevnenia zhora a jeden zhora;
  • Pre každú z nasledujúcich 50 cm alebo 5-6 sekcií pridajte jeden zips zhora a dole.

Spoločnosť Tadede potrebovala dymovú pásku alebo plátenú bielizeň, sanitárnu pastu na utesnenie kĺbov. Budeme potrebovať vŕtačku s vrtákmi, úroveň (vyrovnávacia je lepšia, ale bežná bublina), niektoré hmoždinky. Bude tiež vybavenie na pripojenie potrubia a armatúr, ale záleží na druhu potrubia. To je všetko.

Kde a ako umiestniť

Tradične sú pod oknom inštalované vykurovacie radiátory. To je nevyhnutné, aby rastúci teplý vzduch odrezal chlad z okna. Aby sa sklo nepotovalo, mala by byť šírka ohrievača aspoň 70-75% šírky okna. Musí byť inštalovaný: