Rúra na odpadový olej

Pri použití nevyžiadaných materiálov je vždy pekné. A ak sa to týka paliva a kúrenia - je tiež veľmi výhodné. Výrazným príkladom sú vykurovacie pece na odpadový olej. Môžu použiť akýkoľvek olej, ktorý môže spáliť. Prevodovka, nafta, stroj, cukrovinky, zelenina ... Naozaj akékoľvek. Neexistujú žiadne problémy s palivom pre takéto jednotky. Čo našli, potom zaplavili. Okrem toho je pec tiež vyrobený z odpadových materiálov: starý plynový alebo kyslíkový valec, kúsky rúr rôznych priemerov alebo kúsky kovu. 

Princíp domácich pecí

Ak sa niektorý odpadový olej jednoducho zapáli, bude to nemilosrdné, aby sa skrčilo a ešte viac "voní" aktívnejšie. Pretože sa nepoužíva priame spaľovanie. Prvé prchavé látky sa odparujú a potom sa spália. To je základný princíp vývoja dizajnu. Preto v niektorých uskutočneniach má pec dve spaľovacie komory spojené s tubou, v ktorej sú vytvorené otvory.

V spodnej komore sa palivo zahrieva a odparí. Zvyšujú horľavé výpary. Prechádzajúce cez trubku s otvormi sa zmiešajú s kyslíkom rozpusteným vo vzduchu. Už na vrchu tejto rúry sa zmes zapáli a spálí v druhej komore. A spaľovanie pár nastáva pri prideľovaní omnoho viac tepla a menej dymu. S pravou dymovou technológiou neexistuje prakticky žiadna podoba sadze.

Štruktúra pece na odpadové oleje s prívodom vzduchu

Štruktúra pece na odpadové oleje s prívodom vzduchu

Druhý spôsob, ako oddeliť "ťažké" palivo (olej ľubovoľného pôvodu) do "ľahkých" zložiek je účinnejší, ale aj ťažšie realizovateľný. Pre účinné odparovanie je v spodnej komore inštalovaná kovová miska. Ohrieva sa, kvapky prác, ktoré na ňu padajú, sa okamžite premenili na prchavé spáliteľné pary. V tomto prípade sa získa luminiscencia (so správnym režimom) modrým a bielym, ako v prípade plazmového spaľovania. Odtiaľ odišiel ešte jeden názov tohto dizajnu - s plazmovým pohárom.

Aby sa dosiahla maximálna účinnosť spaľovania paliva, odpadový olej by mal byť privádzaný do spodnej komory vo veľmi malých častiach. V niektorých prípadoch - kvapky, niekedy - tenké pramienok. To je dôvod, prečo nazývajú touto technológiou kvapkanie krmiva.

Princíp fungovania pece na odpadový olej s plazmovou miskou

Princíp fungovania pece na odpadový olej s plazmovou miskou

Toto sú základné princípy "činnosti" vlastných vykurovacích jednotiek. Existuje veľa ich kombinácií a variácií. Niektoré z nich sú popísané nižšie.

Príkladom vypálení práce v plazmovom pohári môžete vidieť vo videu nižšie. Je to pec "Geccon", má zabudovaný ohrievač vody a môže pracovať ako vykurovací kotol.

Výhody a nevýhody

Hlavným a hlavným prínosom je, že použité palivá a oleje, ktoré boli inak predmetom likvidácie. Pri rešpektovaní technológie je spaľovanie taká úplná, že prakticky žiadne škodlivé emisie sa neuvoľňujú do atmosféry. Ostatné plusy nie sú menej významné:

 • jednoduchá konštrukcia;
 • vysoká účinnosť;
 • nízke náklady na zariadenia a palivo;
 • pracuje na všetkých olejoch, organickom, syntetickom, rastlinnom pôvode;
 • až do 10% znečisťujúcich látok.

Nevýhody sú vážne. A hlavnou vecou je, že ak sa technológia nedodržiava, spaľovanie paliva nie je úplné. A pár spadne do miestnosti, čo je veľmi nebezpečné. Preto je hlavnou a hlavnou požiadavkou: pece, ktoré sa prevádzkujú s odpadovým olejom, sú inštalované výhradne v miestnostiach s ventilačným systémom.

Pre porovnanie: ide o kotol na odpadový olej s nafukovacím horákom. Technológia je iná ako dizajn (viac v videu takmer na konci článku)

Pre porovnanie: ide o kotol na odpadový olej s nafukovacím horákom. Technológia je iná ako dizajn (viac v videu takmer na konci článku)

Stále existujú nevýhody:

 • aby sa zabezpečil dobrý priečny komín musí byť rovný a vysoký - najmenej 5 metrov;
 • pravidelné čistenie misky a komína je potrebné - denne;
 • problémové zapálenie: najskôr musíte zohriať misku a potom podávať palivo;
 • Možnosti na ohrievanie vody sú možné, ale ich vlastnej konštrukcie náročná úloha - nie je možné výrazne znížiť teplotu v spaľovacej zóne, inak sa celý proces sa rozpadá (ako jedna z možností - nastavenie vodného plášťa na komíne, tu rozhodne nebude brániť rozpadu paliva).

Kvôli takýmto vlastnostiam pre vykurovacie domy sú tieto jednotky zriedka používané. Ak ich dajú, potom v oddelených miestnostiach av upravenej podobe.

Rozsah pôsobnosti

V základnej verzii domáce pece na použitom oleji zahrievajú vzduch. Sú tiež nazývané teplovzdušné pištole, generátory tepla alebo ohrievače vzduchu. Na vykurovanie obývacích miestností v tejto forme sa používa zriedkavo: vzduch je nadmerne vysušený, kyslík z vyhrievaných kovových stien je vyhorený. Ale na udržanie normálnej teploty vo výrobných alebo technických miestnostiach takéto jednotky sú veľmi účinné: rýchlo zvyšujú teplotu. Môžu byť viditeľné na čerpacích staniciach, umývačkách áut, v garážach, výrobných predajniach, kde nie sú horľavé materiály, v skladoch, v skleníkoch atď.

Rúra pre samoobslužnú službu - pre garáž najlepšiu možnosť

Rúra pre samoobslužnú službu - pre garáž najlepšiu možnosť

Mnoho možností je možné vylepšiť: môžu nainštalovať cievku na ohrev vody alebo na výrobu plášťa vody. Takéto zariadenie už patrí do kategórie ohrev vody a môže byť inštalované v systéme ohrev vody. Bez automatizácie vyžaduje kachle s vodným okruhom neustále monitorovanie, ale pre vily, domácnosti s hospodárskymi zvieratami atď. to je skvelá voľba.

Ako vyrobiť kachle na odpadový olej

Dnes existuje viac ako tucet rôznych dizajnov. Používajú rôzne metódy extrakcie tepelnej energie, majú rôzne štruktúry.

Pece na spaľovanie potrubných prác

Pečenie môže byť uľahčené, ak je kryt už pripravený. Ako taký je možné použiť plynový alebo kyslíkový valec, valcový hrúbku alebo rúrku. Nižšie uvedený diagram vysvetľuje, ako vyrobiť kachlík na odpadový olej z potrubia.

Prevádzka tejto jednotky je založená na odparení v plazmovej miske. Môže produkovať až 15 kW tepla (v priemere môže byť ohrievané 150 štvorcových štvorcov). Nesmie dôjsť k väčšiemu rozptýleniu tepla z dôvodu akýchkoľvek zmien (rozmer pece alebo zvýšeného prívodu vzduchu): tepelný režim bude narušený a namiesto väčšieho množstva tepla sa ukáže viac detí a to nie je bezpečné.

Pec na vyhotovení z potrubia môže byť vyrobená vlastnými rukami v prítomnosti zručností zvárania

Pec na vyhotovení z potrubia môže byť vyrobená vlastnými rukami v prítomnosti zručností zvárania

Poradie montáže je:

 1. Robíme prípad.
  1. Prijímame hrubostennú rúrku s priemerom 210 mm, s hrúbkou steny 10 mm. Výška je 780 mm.
  2. Z oceľového plechu s hrúbkou najmenej 5 mm vyrezáme dno priemerom 219 mm a zvárame ho na jednej strane. Toto je spodná časť.
  3. Nohy sú privarené na dno (môžu byť vyrobené zo skrutiek).
  4. Vo vzdialenosti 70 mm od spodnej strany vytvorte zobrazovacie okno. Prostredníctvom toho môžete sledovať pálenie a zahriatie misky pri "štarte". Rozmery, podľa toho, že to bolo pre vás výhodné. Samotné dvere sú vyrobené z odrezaného kusa rúrky a zvárajú tenké rameno. Ale zavrieť všetko by malo byť hermeticky, pretože pozdĺž obvodu dverí je položený azbestový kábel. Môžete použiť odlievanie rúry a rozmery otvoru sú vyrezané pod ním. Môžete ho pripevniť na skrutky priamo k telu (tu sa vyžaduje azbestový kábel).
  5. Na opačnej strane tela, po ustúpení z vrcholu 7-10 cm, sa na odvod spalín privádza potrubie. Jeho priemer je 108 mm, hrúbka steny je 4 mm.
 2. Vytvárame veko.
  1. Kruh s priemerom 228 mm je vyrezaný z kovu s hrúbkou 5 mm.
  2. Na okraji zváraného ramena pásu kovu so šírkou 40 mm hrúbka kovu - 3 mm.
  3. Do stredu veka je vyrezaná diera s priemerom 89 mm, druhá s priemerom 18 mm je vyrezaná zo strany. Menší otvor slúži ako ďalšie zobrazovacie okno, na ktorom je vytvorený kryt, ktorý sa používa v kombinácii ako poistný ventil.
 3. Robíme potrubie na dodávku vzduchu a paliva.
  1. Vezmite kus priemeru rúrky 89 mm s hrúbkou steny 3 mm a dĺžkou 760 mm.
  2. Pri opustení hrany 50 mm okolo obvodu vyvŕtajte 9 otvorov s priemerom 5 mm.
  3. Pri výške 50 mm nad týmito otvormi sa vytvoria ďalšie dva rady otvorov s priemerom 4,2 mm, v každom rade 8 kusov.
  4. Zvyšovanie ešte o 50 mm robí štvrtý rad otvorov s priemerom 3 mm. Mali by byť 9 z nich.
  5. Na rovnakej strane, na okraji bulharských rezaných štrbín s hrúbkou 1,6 mm a výškou 30 mm. Na obvode trubice je potrebné vyrobiť 9 kusov.
  6. Z druhého konca potrubia vytiahnite 5-7 mm otvor s priemerom 10 mm.
  7. Pri výrezovom otvoru vložte potrubie prívodu paliva. Jeho priemer je 10 mm, hrúbka steny je 1 mm. Končia na rovnakej úrovni ako potrubie na prívod vzduchu. Dĺžka a uhol ohybu závisí od umiestnenia palivovej nádrže.

  Príklad samoobslužnej pece z potrubia

  Príklad samoobslužnej pece z potrubia

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  3 + 1 =