Jak naprawić łazienkę w Chruszczow

Naprawa - na ogół jest to trudny pomysł. W przypadku małych mieszkań wszystko jest skomplikowane przez małe wymiary, aw starych domach pojawia się problem zużytych sieci inżynieryjnych. Ich wymiana jest również problemem właścicieli, ponieważ można długo czekać na zmianę kampanii zarządzania. Tutaj i naprawy łazienki w Chruszczowach zwykle zaczyna się od wymiany starych pionów. 

Jeden z wariantów tego, co może się stać

Jeden z wariantów tego, co może się stać

Charakterystyczną cechą apartamentów-Chruszczow - małe rozmiary wszystkich pokoi. Łazienka i toaleta są tak małe, że nawet minimalny zestaw - wanna + umywalka - staje się tylko kompaktowy. Znajdź miejsce do zainstalowania urządzeń gospodarstwa domowego - trudne zadanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zmiana kształtu Chruszczowa, który prawie zawsze dotyczy łazienki i toalety. Dwa mikroskopijne pokoje tworzą jedną - połączoną łazienkę. Ze względu na to, że przegroda została usunięta, powierzchnia powiększa się o prawie metr kwadratowy, co w tych warunkach jest bardzo znaczące. W niektórych przypadkach możliwe jest zwiększenie przestrzeni kosztem korytarza lub pobliskiej spiżarni. Ta naprawa łazienki w Chruszczow jest trudniejsza pod względem technicznym, a uzyskanie takiej zgody jest trudniejsze, ale wszystko jest możliwe.

Kolejność naprawy łazienki w Chruszczowa

Jeśli zdecydujesz się na gruntowny remont łazienki w Chruszczowce, kolejność prac będzie prawie identyczna jak w przypadku przebudowy bez. Po uzupełnieniu dodaje się zniszczenie przegrody, przeniesienie drzwi, ułożenie niepotrzebnych drzwi. Dalej wszystko jak pod papierem węglowym.

W następującej sekwencji prac:

  • Usuń wszystkie materiały wykończeniowe. Jeśli ściany i sufit krzywych (nachylenie większe niż 3 cm), lub w plastrze pustkę (na stukanie dźwięku matowa nie jest ruchem przylepcowy) obbivayut i gipsu.
  • Określ, jaki rodzaj urządzeń hydraulicznych i urządzeń gospodarstwa domowego, gdzie będziesz stać, sporządzić plan z zachowaniem skali. Na planie należy pobrać prąd, wodę, ścieki.
  • Wykonaj okablowanie w łazience.
  • Zastąp piony dostarczające wodę i ścieki (wymagana jest koordynacja z organizacją zarządzającą). Najczęściej stare metalowe rury są zamieniane na plastikowe. Podczas wymiany rury wodnej należy użyć rur z polietylenu lub polipropylenu.
  • Jeśli woda i kanalizacja są ukryte, pod nimi jest mała głębokość strobów, ponieważ na górze nadal będzie tynk. Jeśli nie, rury do dystrybucji wody i kanalizacji są wykonywane po wykończeniu ścian.
  • Wypełnij wyrównującą podłogę. Może to być "zwinięte" elektryczne ogrzewanie podłogowe (woda w wysokich budynkach jest dozwolona tylko wtedy, gdy istnieje indywidualne ogrzewanie, a następnie, jeśli podłogi będą wytrzymać obciążenie).
  • Dekoracja ścienna i sufitowa. Tutaj kolejność prac jest różna - zależy od wybranej metody wykończenia i kanalizacji. Jeśli toaleta jest typu konsoli, instalacja odbywa się na tym etapie. W tym samym czasie utwórz brodzik z cegieł. Instalując standardową instalację hydrauliczną, kładzie się ją po zakończeniu prac wykończeniowych, więc najpierw uporządkują ściany, sufit.