Jak zamontować i zainstalować kabinę prysznicową

Aby zaoszczędzić miejsce w małych łazienkach, zainstalowane są kabiny prysznicowe. Istnieją różne konfiguracje, w zależności od tego, które są nazywane kabiną prysznicową, kabiną lub hydroboksem. Jednak wszyscy producenci grzeszą jednym: nieprzystosowana instrukcja. Wymienia szczegóły i ogólne wskazówki: połóż paletę, przymocuj ściany ... i wszystko inne w tym samym duchu. Brak szczegółów. Ze względu na to, jak montaż prysznica przekształca się w zadanie z kategorii "DIY". Istnieje wiele różnych modeli, których nie można opisać, ale opiszemy i zademonstrujemy ogólne problemy i rozwiązania. 

Rodzaje i typy

Przede wszystkim kabiny prysznicowe mają różny kształt: prosty i kanciasty. W naszym kraju są bardziej kanciaste, ponieważ łatwiej je dopasować do mniejszych pomieszczeń.

Bezpośredni prysznic

Bezpośredni prysznic

Ale kąt może mieć różne kształty. Częściej z zaokrągloną częścią twarzy - w formie sektora kołowego, ale ma również fazowaną i prostokątną podstawę.

Kształt przedniej ściany może być nie tylko okrągły

Kształt przedniej ściany może być nie tylko okrągły

Teraz właściwie o pakiecie. Na tej podstawie kabiny prysznicowe są podzielone na zamknięte i otwarte. W otwartym nie ma górnego panelu, a także ścian bocznych. W zamkniętym są. Otwarte prysznice są najczęściej nazywane "kącikiem prysznicowym" lub narożnikiem. Jego konfiguracja może być różna - z paletą lub bez niej.

Różne wyposażenie

Różne wyposażenie

Niektóre zamknięte kabiny prysznicowe mają wiele dodatkowych funkcji - różne rodzaje masażu odrzutowego, prysznic - zwykły, tropikalny itp., Wbudowana sauna lub generator pary do hamam. Takie urządzenia wielofunkcyjne poprawnie nazywają "kabinę hydromasażu", a po prostu - hydrobox.

Oczywiste jest, że im bardziej złożony jest "nadzienie", tym bardziej pracochłonny będzie montaż. Ale kabiny z hydromasażem są montowane na samym początku, podobnie jak w przypadku prysznica z brodzikiem. Jeśli rozumiesz, jak zmontować główną rzecz - do zainstalowania ścian i dachu będzie łatwiej. Podstawową rzeczą, jak zwykle, jest podstawa, a montaż kabiny natryskowej o dowolnej złożoności rozpoczyna się od zamontowania palety i prowadnic do drzwi.

Jak zamontować kabinę prysznicową

Najczęściej narożnik jest kupowany za pomocą palety. Bez palety praca z podłogą i zlewem zabiera dużo czasu. Łatwiej jest przygotować gotowe koryto. Dlatego przede wszystkim opiszemy kolejność instalacji takiej kabiny prysznicowej. Jak zrobić tacę prysznicową z kafelka tutaj.

Od razu powiemy, że modele z dnem potrzebują zapasu o wysokości nie mniejszej niż 15 cm2: poniżej znajduje się syfon i węże wody z kranu. Tak więc, aby zamontować kabinę o wysokości 215 cm, wysokość sufitu powinna wynosić co najmniej 230 cm, a wtedy będzie ciężko pracować. Jeśli sufity są niskie, musisz postawić kabinę bez palety - tylko ściany i spuścić ją na podłogę.

Instalowanie palety

Paleta w nowoczesnych kabinach prysznicowych wykonana jest z tworzywa sztucznego. Jest wzmocniony kilkoma warstwami włókna szklanego, zwiększając jego wytrzymałość, ale wciąż normalne staje się na nim bez wsparcia nie może. Istnieje kilka metalowych rurek o kwadratowym przekroju, które są połączone w strukturę podtrzymującą dno.

Konstrukcja do obsługi palet

Konstrukcja do obsługi palet

Ale nie wszyscy są zdecydowani zainstalować kabinę prysznicową dla kilku gruczołów. Niektórzy wolą zrobić podstawę z cegły lub drewnianą belką.

Montaż kabiny prysznicowej na metalowej ramie

W niektórych modelach pierwszą rzeczą do zrobienia jest przymocowanie dekoracyjnej osłony ochronnej do palety. Jest po prostu włożony do rowka i przykręcony metalowymi płytkami. Następnie proces instalacji trwa. Co jest nie tak z tą metodą? Jak mogę zmienić lub naprawić zlew, jeśli to konieczne? Obudowy nie można usunąć - jest ona przymocowana od wewnątrz. Jedynym sposobem jest najpierw samemu otworzyć drzwi, a następnie umieścić zmodyfikowany panel w miejscu.

Kolejność montażu brodzika jest następująca:

 • Kołki wkręcane są w istniejące gniazda. W niektórych projektach gniazda są mniejsze niż wiązki odniesienia. Następnie w zestawie znajdują się krótkie spinki do włosów. Są one po prostu wkładane i przykręcane, redystrybuując część ładunku.
 • Na zainstalowanych kołkach nakrętki są nawijane, co zatrzyma metalową ramę nośną, uniemożliwiając jej spoczywanie na palecie.

  Rozpoczęcie montażu brodzika

  Rozpoczęcie montażu brodzika

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  + 4 = 10