Przesuwane zasłony (drzwi) do łazienki

Łazienka - jeden z najmniejszych pokoi w domu lub apartamencie, ale jego wyposażenie i wyposażenie jest bardzo trudne. Pokój ma trudne warunki pracy i dużą ilość komunikacji, sprzętu, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest wygodniejsze. Na przykład, aby nie martwić się, kiedy bierze prysznic, że woda spadnie na podłogę, zainstaluj przesuwne zasłony do kąpieli.

Rodzaje i odmiany

Przesuwne zasłony do wanny to wygodny sposób na zabezpieczenie wanny przed zalewaniem podczas kąpieli. Najtańsza opcja - tkanina (tkanina) lub zasłony polietylenowe na specjalnym gzymsie. Jest to najbardziej budżetowe rozwiązanie, ale nie daje 100% gwarancji ochrony przed rozpryskami. Część wody jest nadal na podłodze.

Przesuwane zasłony do kąpieli wykonane ze szkła lub plastiku

Przesuwane zasłony do kąpieli wykonane ze szkła lub plastiku

Droższe - plastikowe zasuwane zasłony w łazience. Są droższe, ale gwarantują ochronę przed wilgocią. Najczęściej są one wykonane z półprzezroczystego tworzywa sztucznego, tak że po zainstalowaniu oświetlenie pozostaje wystarczające. W rzadkich przypadkach, gdy używa się nieprzezroczystego plastiku, oprawy muszą być umieszczone bezpośrednio nad łazienką.

Najbardziej reprezentacyjna, ale i najdroższa opcja - szklane zasłony przesuwne do wanny. Wykonane są ze specjalnego szkła wzmocnionego folią. Okulary mogą być przezroczyste, podbarwione, wzorzyste, mogą być modelowane przez piaskowanie, malowane farbami witrażowymi, można je znaleźć / zamówić za pomocą fotoprintu.

Systemy zawieszenia drzwi

Istnieje kilka systemów zabezpieczających przesuwne zasłony do wanny. Są one stosowane do modyfikacji zarówno plastiku, jak i szkła. Są to modele szkieletowe i bezramowe. Większy stopień szczelności zapewniają modele szkieletowe - pęknięcia, przez które przepływa woda, praktycznie nie istnieją. Ale są łatwe do zainstalowania tylko wtedy, gdy ściany łazienki są ściśle pionowe, ponieważ najmniejsza niewspółosiowość prowadzi do nieszczelności przy zamykaniu drzwi.

Bezramowe zasłony przesuwne - jest to górny drążek nośny, wzdłuż którego poruszają się rolki. Rolki są przymocowane do rolek. Dla tych systemów charakteryzuje się niewielką liczbą sekcji - dwie, czasem - trzy. Po bokach i poniżej znajduje się tylko profil uszczelniający, który utrzymuje sekcje na miejscu i nie pozwala wodzie wysypać się z prysznica. Sekcje poruszają się w tej samej płaszczyźnie równolegle do siebie, co pozwala zainstalować je nawet w najmniejszych łazienkach lub prysznicach.

Systemy bezramowe

Systemy bezramowe

Jest jeszcze jeden sposób mocowania zasłon do kąpieli - w formie książki. W tym przypadku sekcje pręta są składane parami na jedną stronę, podobnie jak książki dla dzieci. Również w tym przypadku istnieją przewodniki (ode lub dwa), ale potrzeba więcej miejsca.

System ram zwykle składa się z dwóch prowadnic - górnej i dolnej, wzdłuż których poruszają się rolki. Profile uszczelniające są montowane z boków. Ten system jest bardziej niezawodny - ładunek jest rozprowadzany na więcej rolek i zużywają się wolniej. Sekcje na takich ciemnych to często dwie lub trzy, ale może być ich więcej. Najczęściej duża liczba wąskich przekrojów jest zwykle stosowana do zasłon na półokrągłych narożnikach. Inni po prostu nie będą działać.

Plastikowe zasłony przesuwne do wanny - akordeon (po lewej) i ramka (po prawej)

Plastikowe zasłony przesuwne do wanny - akordeon (po lewej) i ramka (po prawej)

Jest jeszcze jeden system, ale nie ślizga się, ale składa - akordeon. Tego rodzaju zawieszenie jest zwykle stosowane na plastikowych zasłonach do kąpieli. Istnieją również dwie prowadnice - górna i dolna, pośrodku każdej sekcji znajdują się uchwyty, które wypełniają te prowadnice. Odcinki między sobą są połączone elastycznym materiałem. Po otwarciu obracają się wokół własnej osi, składając w formie akordeonu.

Cechy opieki

Z powodu częstego kontaktu z wodą wodociągową na powierzchni kurtyny kąpielowej tworzy się osad wapienny, pozostałości mydła i inne zanieczyszczenia. W przypadku szklanych zasłon, problem ten jest rozwiązywany dokładnie tak, jak podczas mycia płytek: specjalne środki do czyszczenia płytek lub środków ludowej. Z płytki wapiennej pozbądź się następujących środków: