Ako stavať drevený prístrešok na kovovom ráme

Keď ste si kúpili pozemok, rozmýšľate nad skutočnosťou, že musíte niekde žiť v čase budovania domu. Takéto dočasné bývanie v krajine alebo na záhrade je prístrešok. Malá izolovaná štruktúra, zvyčajne asi 3 x 6 alebo tak. Na trhu je veľa ponúk: drevo aj kov. Ale ich kvalita je viac než pochybná, používajú najlacnejšie materiály na stavbu. Toto sa dá ľahko overiť výpočtom nákladov, ktoré vzniknú, ak sa rozhodnete robiť chaty s vlastnými rukami. S rovnakými rozmermi ste lacnejší, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude fungovať, a ak existujú úspory, potom malý. Budete zvážiť bežné materiály, nie tie najlacnejšie. Ale kvalita a pevnosť samoobslužných kabín niekedy presahuje kúpené. 

Kajuty na mieste sú prvou (alebo druhou po WC) štruktúre, ktorá sa objaví na webe

Kajuty na mieste sú prvou (alebo druhou po WC) štruktúre, ktorá sa objaví na webe

O tom, čo a ako stavajú

Takmer všetky kajuty sú postavené pomocou drôtovej technológie. Ako stavebné materiály pre rám sa používa drevený nosník s rozmermi najmenej 100 x 150 mm alebo profilovaná kovová rúra 60 x 60 x 2 mm.

Pri obložení je výber materiálov oveľa širší. Používajú:

 • okrajová doska;
 • listový materiál - preglejka, OSB, drevotrieska;
 • trapézový plech;
 • vlečka.

V každom prípade je koža vyrobená z dvoch strán - zvonku a zvnútra. Vonkajšie môžu byť kovové, ale vo vnútri často vytvárajú alebo vykladajú alebo vypĺňajú preglejky alebo OSB.

Jedna z variantov záhradnej kôlne

Jedna z variantov záhradnej kôlne

Medzi obidvomi plášťmi sa nachádza tepelná izolácia. Hoci štruktúra a dočasné, jarné a jesenné a niekedy aj letné noci môžu byť veľmi chladné. Pretože bez izolácie - žiadny spôsob. Izolácia môže byť ľubovoľná. Lepšia - minerálna vlna, lacnejšia - polystyrén. Najlepšie vlastnosti sú pre extrudovanú polystyrénovú penu, ale aj najvyššiu cenu. Len pri výbere ohrievača nezabúdajte, že pena nezosilňuje zvuky, takže nebudú môcť spať veľmi nervózne. Preto je optimálna voľba - minerálna vlna. V akej vrstve? Ak je v mysli, potom v Strednom Rusku, najlepšie 100 mm, ale najmenej 50 mm.

Upozorňujeme, že musíte podlahu izolovať. Najmä - podlaha. Zo spodku veľmi ťahá. Preto musí byť zdvojnásobená: najprv drsná, na vrchole, cez palubu, ležať guľatiny, medzi nimi ohrievač, a potom dokončovacie podlahy.

Usporiadanie a výkresy

Napriek tomu, že budova je dočasná, často sa mení na kúpeľ alebo penzión. Pretože aj v kabíne existuje taká vec ako plánovanie. Aj dočasné bývanie by malo byť relatívne pohodlné.

Bungalow-trailer

Existujú dva hlavné typy kabín: príves a raspashonka. Pri konštrukcii typu "príves" je vstup na boku, nie je tam žiadna oddeľovacia časť, v extrémnom prípade je umiestnená priečka - 1,5-2 metrov od vchodu. Táto miestnosť sa používa ako miestnosť na prebúdzanie bubienkov a sklad na uloženie nástrojov. Toto je najjednoduchšia možnosť. 

Výkres prívesu s rozmermi

Výkres prívesu s rozmermi

Na výkresoch budú grafické a numerické symboly, ich dekódovanie na fotografii nižšie.

Označenie výkresov

Označenie výkresov

dieťaťa uvoľnený bunda

Najpopulárnejšie rozloženie je hojdačka. Toto je, keď je vstup v strede. stred je oplotený a používa sa ako bubon, sklad, atď. Účelom ostatných dvoch izieb môže byť iný. Niekto používa obe spálne, niekoho ako kuchyňu.

Dve izby a predsieň

Dve izby a predsieň

S malým skladom

S malým skladom

Len vestibul bez spížky

Len vestibul bez spížky

Modul s WC a sprchou

Nie všetci súhlasia dokonca aj na stavenisku alebo na dachu, dokonca dočasne, aby viedli Spartanský životný štýl. Aspoň základné vybavenie je potrebné. Aj keď pravdepodobne je lepšie ich postaviť samostatne.

Ako si vybrať toaletu na ulici, a ako urobiť letnú sprchu - v tomto článku.

San-blok je na okraji - múdrejším rozhodnutím, najmä ak si vytvoríte samostatný vchod

San-blok je na okraji - múdrejším rozhodnutím, najmä ak si vytvoríte samostatný vchod

Modul s toaletou

S WC

Po výbere výkresu nezabudnite, že pri výmene kostry pre kajuty, že na mieste priľahlých stien musíte umiestniť regály. Ak sú dvere pripevnené na stĺpiky, musia byť vystužené - zdvojené.

Základňa pre haly

Keďže štruktúra je dočasná a ľahká, stĺpy alebo bloky zvyčajne slúžia ako základ. Častejšie - bloky. Je žiaduce - betón, štandard. Nie - môžete mať nejakú konštrukciu, ale vysokú hustotu a nie dutú.

Príklad stĺpca pre suterén pod prístreškom

Príklad stĺpca pre suterén pod prístreškom

Dali sa na pripravený základ. Ak sú pôdy normálne, môžete jednoducho odstrániť trávnik a vyrovnať plochu. Pre väčšiu spoľahlivosť vykopať malú základovú jamku pre každú hĺbku bloku asi 20-25 cm v ňom zaspávajú trosky strednej frakcie a dobre narazil. Bloky sú umiestnené na takom substráte.

Venujte pozornosť! Horný okraj musí byť vyrovnaný (musí byť v rovnakej horizontálnej rovine). Tiež je potrebné skontrolovať geometriu základov: uhly sú striktne 90 °, diagonály sú rovnaké. 

So šírkou kabín maximálne 2,5 m a použitím dreveného nosníka pre rámček, usporiadajte bloky v každom rohu, ako aj pod miestami, kde prechádzajú oddiely. Ak je konštrukcia bez priečok, krok usporiadania - každých 1,5-2 m - závisí od časti nosníka a plánovaného opláštenia, ako aj od hmotnosti strešného materiálu. Pri šírke 3 m alebo viac je potrebná medzera a základňa pod ňou. V tomto prípade sa získajú tri rady blokov.

Príkladom suterénu pre trojmetrovú chatu

Príkladom suterénu pre trojmetrovú chatu

Aby sa zamedzilo vlhkosti v miestnostiach, na bloky sa nanáša hydroizolácia. Môžete - dve vrstvy ruberoidu, môžete - ďalší hydroizolačný materiál, dokonca aj film. Ďalšou možnosťou je rozmazanie bitúmenového tmelu. Nadácia môže byť považovaná za pripravenú.

Postupné pokyny: fotografické správy s vysvetleniami

Je ťažké pochopiť niektoré veci opisom. Bez ohľadu na to, koľko čítate, ale až kým to neurobíte, alebo aspoň nevidíte ako iní robia, nebudete to chápať. Preto sú fotografie konštrukcie kabín užitočné: môžete zvážiť, ako vytvoriť uzly a nájsť riešenie pre seba. Toto je druh manuálu pre tých, ktorí sa rozhodli stavať svoje vlastné.

Výstavba dreveného prístrešku

Brána bola postavená z dreva v krajine. Rozmery 3 * 6 m, izolované - pre dočasný pobyt na obdobie výstavby domu. Boli použité nasledujúce materiály:

 • doska 50 * 100 mm - 28 kusov;
 • tyč 100 * 150 mm - 5 kusov a 50 * 50 mm - 24 kusov;
 • bloky 20 * 40 * 20 mm - 20 kusov;
 • dosky na streche 25 * 150 mm - 10 kusov;
 • podlahová doska s hrúbkou 30 mm - 21 ks;
 • podšívka trieda A 5 balení 6 metrov a 6 balení po 3 metrech;
 • ruberoidové 4 valce;
 • polystyrénová pena - 4 kocky;
 • okná 90 * 90 cm - 2 kusy;
 • dvere;
 • Senezh Ultra - 10 litrov;
 • Rohy a dosky na vystuženie viazacích spojov;
 • spojovacie prvky (klince, samorezné skrutky, dokončovacie klince), montážna pena.

  Pozrite sa na materiály na webe

  Pozrite sa na materiály na webe

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  2 + 4 =