Sprcha so sprchou

V lete, dokonca aj odpočívajúce a nepracujúce, v dachi potrebujete možnosť umývania. Najjednoduchší spôsob je organizovať ho na ulici a nie v dome. Môžete si vytvoriť prenosný mobilný sprchový kút. Je to vynikajúca možnosť po prvýkrát. Ale chcem niečo zásadnejšie. Ak chcete urobiť, stavať letnú sprchu v krajine. On je stacionárny, ale ľahký. 

Prenosné leto

Začnime s najjednoduchšími modelmi, ktoré dokonca nevyžadujú kabínu alebo veľkokapacitné zariadenie. K dispozícii sú mobilné sprchy, ktoré fungujú na princípe nožného čerpadla. Zdrojom vody je každá kapacita, ktorú si dal vedľa teba - vedierko, nádrž, nádrž - to je. V ňom znížte koniec hadice pripojenej k nožnicovému čerpadlu, ktoré najčastejšie vyzerá ako koberec.

Sprcha pre nohy

Sprcha pre nohy

Na výstup tohto "čerpadla" je pripojená hadica s kanvicou. Ak chcete získať tok vody, na rohožku sa zase otáčajte stlačením vankúšov na čerpadlo. Jazdil - voda prešla.

Čo je dobré s touto možnosťou, môžete ju nosiť so sebou. Zahrejte na ulici - umyte sa na trávniku. Stala sa chladnejšia - išiel do domu, dal koryto, umyl tam. Táto sprcha môže byť tiež na túre - umiestnená v štandardnom balení. Ďalší plus - teplota vody je regulovaná sami seba: nalievajte teplejšie - umyte v teple. Ak sa chcete osviežiť, vezmite si kbelík s vodným chladičom. Pekná sprcha na letné využitie.

Letná stacionárna sprcha pri chate

Pri konštrukcii stacionárnej sprchy vzniká prvá otázka: kde treba odvádzať vodu. Ak už existuje záchytná jímka pre toaletu, môžete tam umiestniť potrubie. Toto rozhodnutie však nie je najlepšie, ak používate baktérie alebo prípravky na spracovanie odpadu v jame. V tomto prípade je potrebná určitá vlhkosť, a so sprchou bude jasne viac než normálne.

Pri sprchovaní je lepšie vytvoriť odtokovú jamku. Ak je pôda s normálnou odvodňovacou kapacity stačí vykopať jamu vedľa cca 60 x 60 x 60 cm, vyplniť ho keramzit možno - rozbitých tehál. To by malo stačiť na priemerný prietok vody. Ak vaša rodina patrí do kategórie "vodné vtáctvo" alebo voda ide zle, urobte viac jamy.

Pit na vypúšťanie vody zo sprchy

Pit na vypúšťanie vody zo sprchy

Na piesočnatých pôdach môžete čeliť ďalším problémom: piesok sa môže rozpadnúť. Potom sa steny môžu vystužiť sieťou, kolieskami po stranách. Ďalšia možnosť - pokryť steny s doskami (ako na fotografii). Ale to je, ak je doska zanechaná.

nadácie

Bez ohľadu na letnú sprchu zvyčajne zváži trochu. Preto dôvod nie je príliš vážny: nemá zmysel kopať do peňazí. Najčastejšie sa používajú malé základové bloky, ktoré sú nastavené podľa úrovne. Sprcha v dachu je nad zemou nad 20 cm. Stačí, aby ošetrené drevo (ak sa používa ako rám) nebolo prehnané.

Základom môžu byť stavebné bloky alebo liate z betónových stĺpov

Základom môžu byť stavebné bloky alebo liate z betónových stĺpov

Ak postavíte rám z kovu, môžete ho umiestniť na otvorenú dlažobnú dosku alebo dosku. Pokiaľ je to žiaduce, môžete si stĺpy sami odlievať: položte debnenie, položte výstuž a nalejte betón.

rám

Rozmery duše volia svojvoľne: tu nie sú žiadne štandardy. Okrem toho sprcha je často len jedna časť. V inom prípade zabezpečte napríklad šatňu alebo izbu pre ohrievač vody (elektrický alebo drevo - podľa podmienok). Niekto plánuje stráviť druhú polovicu pod komorou alebo uložiť inventár. Sprcha dacha nie je vždy iba stôl na umývanie.

Ak máte v pláne na ľahkou konštrukciou, ktorá ešte len bude premýva a najjednoduchšie možnosť - s oponou namiesto dverí, môžete si vziať minimálne rozmery: štvorec s dĺžkou strany asi 90 cm (pozri obrázok nižšie), výška stojana s výnimkou nádrže - 2,2 m alebo vyššia (ak je rodina vysoká).

Výkres sprchovacieho kúta v krajine (s minimálnymi rozmermi)

Výkres sprchovacieho kúta v krajine (s minimálnymi rozmermi)

Ale táto šírka je ďaleko od pohodlného: je príliš preplnená aj pre ľudí strednej složitosti. Pohodlnejšia s minimálnou šírkou 100 cm alebo lepšou - 120 cm Táto kostra sa zbiera z kovových alebo drevených tyčí.

Z kovu

Kovový rám pre sprchu je varený z rohu s hrúbkou najmenej 4-5 mm. Šírka regálov sa vyberá v závislosti od plánovaného zaťaženia. Natiahnite rámček zvyčajne do nádrží vodou a pokožkou. Ak máte v pláne dať na hornej časti plastovej štvorcové kapacitou 100 litrov a obtyanut filmových stien, tkaniny impregnované alebo niečo podobné, ako ľahké, aby sa na priereze môže byť minimalizované. Ak chceme napríklad dva sudy 200 litrov a sprchovacím kútom v krajine opláštenie z oboch strán lemujú zaťaženie bude úplne iná. A tu budete potrebovať veľké časti.

Kovový rám pre sprchu v krajine

Kovový rám pre sprchu v krajine

Iný kovový rám pre sprchu z krajiny môže byť vyrobený z profilovaného potrubia. Hrúbka steny pre stojany je 3 mm, pre pásku sa hodí 2 mm. Má pravouhlý alebo štvorcový prierez, čo značne uľahčuje upevnenie prepravky a pokovovania. Ak chcete niečo pripevniť k rohu, často je potrebné najprv skrutkuť tyče na ňu a pripevniť zvyšok pásky k lište. K profilovanému potrubi je možné pripevniť zväzok priamo - pomocou skrutiek alebo skrutiek s predbežným vŕtaním otvorov.

Kovový rám je najlepšie zváraný. Ak zariadenie nie je, môžete vytvoriť sklopný rám na skrutkovaných spojoch. Urobte remeselníkov, a to: odrežte rúrky potrebnej dĺžky, vezmite hrubé montážne uhly a namontujte rám na skrutky.

Príklad upevnenia pomocou skrutiek

Príklad upevnenia pomocou skrutiek

Ak sa chcete dozvedieť, ako zvárať metódy zvárania kovov pre začiatočníkov, tu je tu voľba zváracieho stroja.

Z dreva

Drevený rám pre ulicu na ulici je zostavený z baru. Pre dolné páskovanie sa spravidla používa borovicový nosník 100 x 100 mm alebo 150 x 100 mm. Regály sa dajú umiestniť do menšej časti. Opäť závisí od zaťaženia. Ak je strecha nádrže objemná, vytvorte stojany na tkanie. Ak udržiavajú iba strechu (voda je ohrievaná v blízkosti titánu) alebo veľmi malá nádrž, potom je 50 * 50 dosť.

Spôsoby spájania nosníka pre rám sprchy: hrebeň / drážka a rohy

Spôsoby spájania nosníka pre rám sprchy: hrebeň / drážka a rohy

Typy môžete opraviť rôznymi spôsobmi. Ak je to správne, musíte trhnúť trn a drážku. Ak je to rýchle, môžete priamo ukotviť a posilniť spojenie s rohmi.

Po odkrytí regálov okamžite vytvorte horný postroj. Už presne ide o 50 x 50 mm alebo 50 x 40 mm. Urobte ďalšie prechodné páskovanie. Môže existovať jeden, dva, a dokonca aj tri. Ak sa chystáte viazať dušou obloženie, imitácia trámy, priečniky často lepšie opraviť: to bude tesnejší fit nie je úplne plochá drevo. Kvalita drevených materiálov predávaných na trhu, mierne povedané, nie je vysoká. Je potrebné opraviť zárubne geometrie silou.

Konštrukcia rámu z lúča je zobrazená vo videu

opláštenie

Utiahnite rám môže byť akýkoľvek materiál: