Jak postavit kůlnu ve dřevě, na kovovém rámu

Když jste si koupili pozemek, přemýšlíte o tom, že potřebujete bydlet někde pro dobu výstavby domu. Takové dočasné obydlí v zemi nebo na zahradě je kůlna. Malá izolovaná struktura, obvykle asi 3 * 6 nebo tak. Na trhu je spousta nabídek: dřevo i kov. Ale jejich kvalita je více než pochybná, používají nejlevnější materiály pro stavbu. To je snadné ověřit výpočtem nákladů, které jste vynaložili, pokud se rozhodnete udělat chaty s vlastními rukama. Stejné rozměry jsou levnější, s největší pravděpodobností nebudou fungovat, a pokud existují úspory, pak malé. Budete zvažovat normální materiály, ne ty nejlevnější. Ale kvalita a síla samoobslužných kajut v době, kdy je lepší než zakoupená. 

Kabiny na místě jsou první (nebo druhá po toaletní) struktuře, která se objeví na webu

Kabiny na místě jsou první (nebo druhá po toaletní) struktuře, která se objeví na webu

Co a jak staví

Téměř všechny kabiny jsou postaveny pomocí technologie wireframe. Jako stavební materiál pro rám je použit dřevěný nosník o rozměrech nejméně 100 * 150 mm nebo profilová kovová trubka 60 * 60 * 2 mm.

Pro opláštění je výběr materiálů mnohem širší. Používají:

 • okrajová deska;
 • listový materiál - překližka, OSB, dřevotřísková deska;
 • profist;
 • siding.

V každém případě je kůže vyrobena ze dvou stran - zvenku a zevnitř. Vnější mohou být kovové, ale uvnitř často vytvářejí nebo obložují nebo vycpávají překližku nebo OSB.

Jedna z variant zahradní boudy

Jedna z variant zahradní boudy

Mezi těmito dvěma skořepinami leží tepelná izolace. Struktura a dočasné, jarní a podzimní a někdy i letní noci mohou být velmi chladné. Protože bez izolace - žádný způsob. Izolace může být libovolná. Lepší - minerální vlna, levnější - polystyren. Nejlepší vlastnosti jsou pro extrudovanou polystyrenovou pěnu, ale také nejvyšší cena. Pouze při výběru ohřívače nezapomeňte, že pěna nezvučuje zvuky, takže nebudou moci spát zvlášť nervózní. Proto je optimální volba - minerální vlna. Jakou vrstvu? Pokud je v mysli, pak ve středním Rusku, nejlépe 100 mm, ale nejméně 50 mm.

Upozorňujeme, že musíte podlahu izolovat. Zvláště - podlaha. Ze dna velmi táhne. Proto musí být dvakrát: nejdřív hrubý, nad, přes lavici, klády, mezi nimi ohřívač a pak dokončovací podlaha.

Rozložení a výkresy

Navzdory skutečnosti, že budova je dočasná, často se stává lázeňským domem nebo penzionem. Protože i v kajutách existuje něco jako plánování. I dočasné bydlení by mělo být relativně pohodlné.

Ubytování-přívěs

Existují dva hlavní typy kajut: přívěs a raspashonka. Při konstrukci typu "přívěsu" je vchod na straně, není uvnitř oddělení, v krajním případě je umístěna přepážka - 1,5-2 metrů od vchodu. Tato místnost slouží jako místnost pro výměnu bubnů a skladu pro skladování nástrojů. Jedná se o nejjednodušší možnou možnost. 

Výkres kabiny-přívěsu s rozměry

Výkres kabiny-přívěsu s rozměry

Na výkresech budou grafické a numerické symboly a jejich dekódování na fotografii níže.

Označení výkresů

Označení výkresů

Raspashonka

Nejoblíbenějším uspořádáním je houpačka. To je, když je vchod uprostřed. střed je oplocen a používán jako buben, sklad, atd. Účel ostatních dvou místností se může lišit. Někdo používá obě ložnice, někoho jako kuchyň.

Dvě pokoje a vestibul

Dvě pokoje a vestibul

S malým skladištěm

S malým skladištěm

Pouze vestibul bez spíže

Pouze vestibul bez spíže

Modul s WC a sprchou

Ne každý souhlasí dokonce i na staveništi nebo dachu, dokonce i dočasně, aby vedl Spartanský životní styl. Přinejmenším základní vybavení je nutné. I když je pravděpodobně lepší sestavit je zvlášť.

Jak si na ulici přečtěte stavbu toalety a jak si vyrobit letní sprchu - v tomto článku.

San-blok je na okraji - moudřejší rozhodnutí, zvláště pokud vytvoříte samostatný vchod

San-blok je na okraji - moudřejší rozhodnutí, zvláště pokud vytvoříte samostatný vchod

Modul s toaletou

S WC

Po vybrání výkresu nezapomeňte, když vyvinete kostru pro kabiny, že na místě sousedících se stěnami jsou vždy stojany. Pokud jsou dveře připevněny ke sloupkům, musí být vyztuženy - zdvojnásobeny.

Základ pro haly

Vzhledem k tomu, že konstrukce je dočasná a lehká, pilíře nebo bloky obvykle slouží jako základ. Častěji - bloky. Je žádoucí - konkrétní, standardní. Ne - můžete mít jakoukoli konstrukci, ale vysokou hustotu a ne dutinu.

Příklad sloupce pro suterén pod haly

Příklad sloupce pro suterén pod haly

Dali se na připravený základ. Pokud jsou půdy normální, stačí jednoduše odstranit trávník a vyrovnat plochu. Pro větší spolehlivost kopat malou základovou jámu pro každou blokovou hloubku asi 20-25 cm v ní usínat sutiny středního zlomku a dobře narazil. Bloky jsou umístěny na takový substrát.

Dávejte pozor! Horní okraj musí být vyrovnán (ve stejné horizontální rovině). Rovněž je nutné zkontrolovat geometrii základů: úhly jsou přesně 90 °, diagonály jsou stejné. 

S šířkou kajut o více než 2,5 m a použitím dřevěného nosníku pro rám, uspořádejte bloky v každém rohu, stejně jako v místech, kde se dělí oddíly. Pokud je konstrukce bez přepážky, krok uspořádání - každých 1,5-2 m - závisí na úseku nosníku a plánovaném opláštění, stejně jako na hmotnosti střešního materiálu. Při šířce 3 m nebo více je požadována mezera a pod ním podstavec. V tomto případě jsou získány tři řady bloků.

Příklad suterénu pro třímetrovou chatu

Příklad suterénu pro třímetrovou chatu

Aby se zabránilo vlhkosti v místnostech, na bloky se aplikuje hydroizolace. Můžete - dvě vrstvy ruberoidu, můžete - další hydroizolační materiál, dokonce i film. Další možností je rozmazání bitumenového tmelu. Nadace může být považována za připravenou.

Pokyny krok za krokem: fotografické reporty s vysvětlením

Některé věci je těžké pochopit pomocí popisu. Nezáleží na tom, kolik toho čtete, ale dokud to neuděláte, nebo alespoň nevidíte, jak to ostatní dělají, nebudete to chápat. Právě proto jsou fotky výstavby kajut, které jsou užitečné: můžete zvážit, jak vytvořit uzly a najít řešení pro sebe. Jedná se o druh příručky pro ty, kteří se rozhodli stavět své vlastní.

Výstavba dřevěné kůlny

V zemi byla stavěna dřevěná hala. Rozměry 3 * 6 m, izolované - pro přechodné bydlení po dobu výstavby domu. Byly použity následující materiály:

 • deska 50 * 100 mm - 28 kusů;
 • bar 100 * 150 mm - 5 kusů a 50 * 50 mm - 24 kusů;
 • bloky 20 * 40 * 20 mm - 20 kusů;
 • desky na střeše 25 * 150 mm - 10 kusů;
 • podlahová deska se 30 mm tloušťkou - 21 ks;
 • podšívka třídy A 5 balení 6 metrů a 6 balení po 3 metrech;
 • ruberoid 4 role;
 • polystyrenová pěna - 4 kostky;
 • okna 90 * 90 cm - 2 kusy;
 • dveře;
 • Senezh Ultra - 10 litrů;
 • Rohy a desky pro zpevnění vazebných spojů;
 • (hřebíky, samořezné šrouby, hřebíky), montážní pěna.

  Podívejte se na materiály na webu

  Podívejte se na materiály na webu

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  5 + 2 =