Letní kajuty ze dvou pokojů s WC a sprchou

Často získaná letní rezidence je součástí pole s metrickým plevelem. K boji proti "divoké flóře" potřebujete nějaký přístřešek - odpočívat, získávat sílu pro novou fázi boje. Vytvoření domu na otevřeném poli není nejdůležitějším nápadem, mnoho lidí si myslí o dočasném bydlení. Pokud máte rádi komfort i na hřišti, dvoupokojové byty s WC a sprchou jsou jednou z nejlepších možností. 

Materiály

Přestože se na trhu stavebních materiálů nachází mnoho, v konstrukci domácích spotřebičů se používají pouze ty nejslabší, praktické a nejlevnější. Letní kajuty pro mnoho původně považovaných za dočasnou možnost - v plánech na stavbu domu. Ale budova často tak silně "roste", že se jedná buď o penzion, nebo o letní kuchyň, nebo je nějakým způsobem nějak jinak používána. Takže i když jste se rozhodli, že se jedná pouze o dočasnou možnost, vyberte si materiály a velikosti na základě většího pohodlí.

Letní kabiny se nejprve objeví na místě

Letní kabiny se nejprve objeví na místě

Dřevo

Většina kajut v naší zemi je postavena ze dřeva. V zimě nejsou tak studené a v létě nejsou tak horké. V dřevěných budovách je přirozeně udržována požadovaná vlhkost. Proto se v dřevěných kabinách cítíme pohodlněji.

Důstojnost dřevěných kajut je jejich malá váha. Takové konstrukce existují i ​​na nákladních pneumatikách nebo na sobě navzájem stohovány. A normálně pocit. Obecně platí, že dřevěný venkovský dům s WC a sprchou je dobrou volbou.

Dřevěný venkovský dům s WC a sprchou - nejběžnější možností

Dřevěný venkovský dům s WC a sprchou - nejběžnější možností

Ale aby struktura vypadala normálně, dřevo potřebuje pravidelnou údržbu. Je nutné obnovit ochranný a dekorativní nátěr. Co to bude - barva, lak, dřevový olej - vy vybíráte, ale musíte aktualizovat nátěr. Frekvence - jednou za rok, každé dva až tři roky. Záleží na typu pokrytí. Oleje jsou aktualizovány obvykle každé dva až tři roky, barvy a laky - jednou za rok nebo dvě. Tato potřeba není zdaleka příjemná. Za prvé, náklady na lak / barvu, a za druhé, čas odstranit starý nátěr a použít nový (olej neodstraňujte, v tomto případě jednoduše obnovte nátěr).

Zásadní nedostatek dřeva představuje nebezpečí požáru. A s tím je těžké bojovat. Samozřejmě, že před konstrukcí je materiál impregnován retardéry hoření, ale pokud ho spálí, nezachrání.

Kov

Kovové kabiny jsou protipožární, ale tady není pohodlné žít v nich. Nejprve potřebujeme ventilační systém. Kajuty není vždy možné větrat otevřením oken dveří. Kvůli potřebě péče o větrání. Není to obtížné to udělat v takové malé struktuře, ale to je další potíže a náklady.

Kovová chatka pro 2 osoby se sprchou a WC

Kovová chatka pro 2 osoby se sprchou a WC

Navíc se sníženou teplotou se v kovovém kůlně stává velmi chladným a je těžké ho ohřát - kov rychle zahřívá teplo do vesmíru. Ale v létě je v takové konstrukci příliš horké. Slunce vypaluje povrch a hmota je neuvěřitelná. I když není venku horké. Částečně zachránte situaci tím, že vytáhnete stan, ale toto řešení pomůže jen částečně. Slunce ji ještě zahřeje, i když v menší míře.

Další nevýhodou těchto domů pro chatky je velká hmotnost. Nemůžete to dát na trosek bloky - potřebujete pevnější základ, schopný odolat hmotě kovu a situaci uvnitř. Navíc musí být také malováno. Protože bez nátěrových hmot kovů, a protože vzhled je také důležitý.

Další možnosti

Dřevo a kov nejsou v žádném případě jediným materiálem, z něhož můžete vytvořit chatu. Kopie z jiných materiálů jsou v prodeji jen zřídka, ale je možné je vyrobit ručně za pár dní. Pokud máte zkušenosti, nebude to pro vás fungovat, ale pokud neexistují žádné zkušenosti, tak to bude. Dobré školení, které bude v budoucnu užitečné. Pokud nemáte v úmyslu postavit dům s vlastními rukama, budete muset položit altán na místo, pak udělat lavičku, dětský koutek nebo něco jiného. Ano, a stavitelé dokončit chyby sami. Takže nezávislá konstrukce kabin je dobrý start.

Takže, co dalšího můžete dělat kajuty pro dachy: