Kendi ellerinizle metalden mangal nasıl yapılır

Hava şartlarının izin vermesini, arkadaşların açık hava kebaplarında kızartmasını isteriz. Ancak, hava da izin vermiyorsa ... kızartma. Ama herhangi bir havada şiş kebapsız barbekü - bu ciddi değil. Özel bir eviniz veya kır eviniz varsa, barbekü ve barbeküyü birleştirerek sabit bir katı kurulum yapabilirsiniz. Genellikle kısmen metalden yapılmış kısmen tuğla veya doğal taştan yapılırlar. Ciddi bir şey inşa etmek istemiyorsanız, tava kavurma metal kaynak ve yakın koymak - bir dolaba, vb, garajda, bir gölgelik altında arka bahçesinde Herhangi bir formda bir açık hava eğlence hayranı iseniz, taşınabilir bir mangal olmadan yapamazsınız. Ve taşıma / taşıma için uygun olanı. Kendi ellerinizle bir mangaldan çikarmanin nasil yapilmasi ve daha da ileriye gitmesi. 

Şiş kebaplar kızartılır ve havalar müsait olduğunda ve ne zaman olursa olsun ... bu nedenle yılın herhangi bir zamanında bir mankene ihtiyacımız var.

Şiş kebaplar kızartılır ve havalar müsait olduğunda ve ne zaman olursa olsun ... bu nedenle yılın herhangi bir zamanında bir mankene ihtiyacımız var.

Metalden mangalın ebadı

tüm metal şişler parametreleri az çok sabit duvarları (jant) sadece yüksekliği: az olan, yakın aralıklı kömürler eti yakarsınız yaparsanız biz kavurma için normalin üstünde zam eğer kömür gereken bir sürü 13-15 cm aralığında genellikle .. Ve biz her zaman çok sayıda kişinin hazırlanmasına kadar beklemek için bir fırsat ya da istekleri yok. Böylece 13-15 cm en uygun seçimdir.

Metalden yapılmış diğer tüm brazier ölçüleri kişisel tercihlerinize veya koşullarınıza göre seçilir:

 • Genişlik, kullanılan şişlerin boyutuna bağlıdır. 8-10 cm daha az olmalıdır. Şişler, sırasıyla 50 cm (kalemler hariç) varsa, mangalın genişliği 40-42 cm'dir.
 • Mangalın uzunluğu aynı zamanda kaç tane şiş kebap pişirmeyi planlıyor. Aralarındaki mesafe 8-10 cm arasındadır. Eğer 8 şişi aynı anda yatırmanız gerekiyorsa, 8 veya 10 cm'ye yerleştirdiğinize bağlı olarak 72-90 cm uzunluğa ihtiyacınız vardır. Uzun duvarlardaki kendinden yapılmış barbekülerde genellikle şiş altında kazılar yapılır. Girinti üçgen veya yuvarlak olabilir - kim nasıl adapte olacak.

  Hepsi en iyi hangi barbekü hakkında kendi fikirleri var

  Herkesin hangi barbekünün en iyi olduğu hakkında kendi fikirleri vardır, ama kesinlikle güzel seçenekler vardır. Bazen güzellik pratikle birleştirilir (merkezdeki fotoğrafta olduğu gibi). Yazar gerçekten bir ustadır (sol fare düğmesiyle resmin boyutunu artırmak için)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  71 − = 61