Mutfak davlumbazlarının montajı ve bağlantısı

Dairenin veya evin temiz ve taze havanın olmasını sağlamak için, mutfak çok iyi bir havalandırmaya sahip olmalıdır. Yemek pişirirken kokuların zamanında giderilmesi görevi ile, doğal havalandırma başa çıkamaz, çünkü özel bir zorlamalı havalandırma cihazı sobanın üzerine asılır - bir mutfak başlığı. Kaputun nasıl doğru şekilde takıldığı, nasıl düzeltileceği ve havalandırma sistemine nasıl getirileceği - bu konuyla ilgili daha fazla bilgi. 

Mutfakta bir başlık takın - akıllıca bir karar

Mutfakta bir başlık takın - akıllıca bir karar

Davlumbazın üzerinde nasıl asılır

Doğru büyüklükte, eşit genişliktedir ve hatta plakanın genişliğinden biraz daha fazladır. Başlığı doğru şekilde takmak için, doğru şekilde yerleştirip sabitlemelisiniz. Elektrik egzozu tam olarak plakanın üstünde bulunur. Kurulum yüksekliği, ocak tipine bağlıdır:

 • Gaz sobası üstünde, izin verilen minimum askı yüksekliği 75 cm'dir.
 • Elektriksel değerin üzerinde biraz daha az - en az 65 cm.

Kesin yükseklik bağımsız olarak belirlenir - hostesin büyümesine göre, kim yemek yapacak. Kapağın alt kenarı başının hemen üstünde olmalıdır. Asmak için asgari mesafenin altında gerekli değildir, ancak daha yüksek mümkündür. Ancak plakanın seviyesinden 90 cm'den daha yüksek bir ekipmana ihtiyacınız varsa, daha yüksek bir güce sahip bir üniteye ihtiyacınız vardır - böylece kirli hava etkili bir şekilde temizlenir.

Gaz ve elektrikli soba üstünde davlumbaz montajı için minimum yükseklik

Gaz ve elektrikli soba üstünde davlumbaz montajı için minimum yükseklik

Başlık, türüne bağlı olarak eklenmiştir. Yerleşik - özel olarak sipariş edilen bir dolap. Menteşeli (düz) ve kubbe (şömine) - duvara. Şömine davlumbazları iki parçadan oluşabilir - motorlu ve filtreli ve kubbeli bir ünitedir. Her iki parça birbirinden bağımsız olarak bağlanır, ancak çıkışları çakışır.

Ayrı ayrı, ada davlumbazları hakkında söylenmelidir. Tavana bağlılar. Bir süspansiyon sistemi ile gelir ve ne ve nasıl yapılacağı konusunda net öneriler.

Kurulum aşamaları

Tüm kurulum ve bağlantı işlemleri birkaç aşamaya ayrılabilir:

 • İlk önce başlığı doğru yere yerleştirmelisiniz. Bu, duvara veya tavana fiziksel olarak tutunmasını içerir.
 • İkinci aşama güç kaynağına bağlantıdır. Yakındaki bir soket varsa, herhangi bir zorluk olmamalıdır. Aksi takdirde, kabloyu en yakın kaynaktan çekmeniz gerekir, çünkü geçici bir önlem olarak bir taşıma (uzatma) kullanabilirsiniz.
 • Son aşama sadece, egzoz havasının havalandırma sistemine çıkışı olan modeller için geçerlidir. Bu aşamada, hava kanalı bağlanır ve çıkışı havalandırma kanalına bağlanır.

  Mutfaktaki davlumbazın kendi elleriyle takılması kolaydır

  Mutfaktaki davlumbazın kendi elleriyle takılması kolaydır

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  7 + 2 =