Mutfakta mikser nasıl değiştirilir

Periyodik olarak, mutfaktaki vinçlerin değiştirilmesi gerekir. Sert bir modda çalıştırılırlar, çok fazla deterjan alırlar, çünkü ne üzülüyorlar, ne de görünüşlerini kaybederler. Çünkü birçok kişi mutfak musluğunu değiştirmeye ihtiyaç duyuyor. Ancak bu sıhhi tesisat için çağrı gerekli değildir. Mutfakta musluk değiştirmek - iş basit, kendiniz halledebilirsiniz ve bunun için iyi bir miktar para isteyin. Her şeyi kendimiz saklıyor ve yapıyoruz. 

Mikserin mutfağında değiştirilmesi - kendinizi yönetebilirsiniz

Mikserin mutfağında değiştirilmesi - kendinizi yönetebilirsiniz

İş için gerekli olan şey

Mutfaktaki yedek karıştırıcı iki aşamadan oluşur - önce eskiyi çıkarın, monte ettikten sonra yenisini takın. Yeni miksere ek olarak, uygun büyüklükte ve bazı yardımcı malzemelerin anahtarlarına ihtiyacınız olacaktır. Çoğu zaman 22 ve 24, 10 ve 11 tuşlara ihtiyacınız vardır. Mikserin tezgahtan veya lavabondan çıkarılması için iki ayarlanabilir anahtar gerekir.

Bir şey daha var. Büyük ihtimalle yeni hortumlara ihtiyacınız olacak. Çoğu mutfak bataryası esnek hortumlarla donatılsa da, bunların uzunluğu 30 cm'dir, bu her zaman yeterli değildir. Çalışmaya başlamadan önce, düzenli hortumların uzunluğunun yeterli olduğundan emin olmalısınız.

Mikseri mutfakta değiştirmek için gerekli olan şey

Mikseri mutfakta değiştirmek için gerekli olan şey

Bu, mikserin soğuk ve sıcak su borularına ne kadar uzak olduğuna bağlıdır. Hortumlar hafif sarkık olmalıdır, çünkü musluğu açıp / kapatırken, hortumların seğirdiği ani bir basınç değişimi meydana gelir. Eğer gerilirlerse, bağlantı çok hızlı bir şekilde gevşeyip akacaktır. Yani, borulardan 25 cm veya daha az mikserin girişine kadar, personel hortumları yeterlidir. Daha fazla ise - daha uzun satın alın. Ve tavsiye: en ucuz değil, kalite elde edin. Hızlı bir şekilde kullanılamaz hale gelirler ve hem siz hem de komşularınız, varsa, alttan su basabilirler. Bu nedenle, esnek hortumları paslanmaz örgü veya oluklu paslanmaz çelik boruya alın. Onlar uzun süredir hizmet etmeyecekler.

Mutfak armatürleri için hortum satın almak için "iğnenin" büyüklüğüne ihtiyacınız olacak - miksere vidalanan uç, borunun çapı ve ucu (baba-anne) - doğru parçaları almak için.

Bağlantıyı mühürlemek için, macun yapıştırıcı veya köpüklü bir bant ile keten bir havluya ihtiyacınız olacaktır. Farklı contalara ve halka contalara ihtiyacınız olacaktır (kitte yer almalı, ama sadece elinizde olan her şeyi bulmalısınız).

Eski nasıl kaldırılır

Çalışmaya başlamadan önce, musluktaki su kaynağını kapatın, borulardaki kalıntıları boşaltın. Şimdi mikser mutfakta başlayabilirsiniz. Eski musluğu lavabodan çıkarmak için, gövdesi üzerine vidalanan somunu, lavabonun altından sökmek gerekir. Lavabo mutfak dolabına monte edilmişse, çalışmak çok güçtür. Lavabonu çıkarmak daha iyidir. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • Sifonu sökün. Birçok sifon konstrüksiyonu vardır, ancak her birinin vidaları sökülmelidir. Kafası karıştırmak zordur - daha iyi kavrama için çıkıntıları vardır. Somunu sökün, sifonun tabanını çıkarın.
 • Miksere giden sıcak ve soğuk su hortumlarını sökün. Genellikle sendika fındıklarını çıkarırlar. Bunu yapmak için 22 veya 24’de bir anahtara ihtiyacın var.
 • Varsa, lavabonun çevresine dolgu macunu kesin.
 • Lavabonu masaya sabitleyen cıvataları sökün. Cıvatalar masanın içine "daldırır" görür.

  Bükülmüş olması gereken bir sifon ve somun seçeneklerinden biri

  Bükülmüş olması gereken bir sifon ve somun seçeneklerinden biri

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  + 12 = 22