Ako urobiť letnú tabuľku

Usporiadanie dacha je trvalý proces. Potom niečo postavíte, potom sa zlepšíte. A neustále sa požaduje nábytok a najnáročnejšie na stoloch na letné sídlo. A do záhrady, aby dal, a blízko domu a v altánku. Ako urobiť stôl pre dacha s vlastnými rukami, v tomto článku budeme hovoriť o príklade hotových projektov.

Domáca tabuľka dosiek z palet

Materiálom pre túto stôl boli demontované palety. Prirodzene môžete používať nové dosky. Len jedna podmienka - musia byť suché. Môžete si kúpiť suchý (to je drahšie) alebo kúpiť obvyklé, dal je niekde vetraných stohy a tak vydržať minimálne 4 mesiace a lepšie - po dobu šiestich mesiacov. Všeobecne platí, že každý nábytok vrátane záhradných lavíc je vyrobený zo suchého dreva.

Tabuľka zbierať na ulici - dať altánok, pretože lepidlo dosky dosky nebude, a zaistite je zospodu, s držiakmi. Jedná sa o veľmi jednoduchú chatu a veľmi lacné.

Po demontáži palety získame dosky s individuálnou farbou a vzorom. Trochu pokoldovav, niekoľko desiatok posunov v rôznych spôsoboch, dosahujeme požadovaný výsledok. Ukazuje sa to docela pekný countertop.

Z dosiek zbierame stôl

Z dosiek zbierame stôl

Vezmite bočné časti palety. Používame ich pre rám tabuľky. My sme brúsiť najprv s hrubým nazhdachkoy, potom jemne prinesie na požadovanú hladkosť (zrno 120 a 220).

Bočné panely idú na stranu stola

Bočné panely idú na stranu stola

Vezmite popruhy, ktoré zostali nepoužívané, pomocou ich pripevniť dosku. Máme ich na mieste, kde sú kĺby dosiek. Pri montáži každej dosky s kĺbom používame dva skrutky, jeden pre tuhý.

Zo spracovaných bočných stien a dvoch dosiek (tiež brúsených) zhromažďujeme rám stola. Jeho časti sú upevnené skrutkami na zadnej časti (dve pre každý spoj). Rám je možné lepiť alebo tiež zasadiť na samorezné skrutky. Iba ich dĺžka je dlhá. Pod každým vrtákom pre vŕtanie otvorov, ktorých priemer je o niečo menší ako priemer skrutiek.

Stolík je takmer pripravený

Stolík je takmer pripravený

Zbierajte dosku, ktorú otáčame a píšte. Postup je rovnaký - najprv s brúsnym papierom s veľkým zrnom, potom s jemným.

Ďalej - inštalácia nohy. Vyberáme štyri dosky rovnakej veľkosti, kontrolujeme ich dĺžku, v prípade potreby opravíme. Potom - znova brúsenie. Je to jednoduchšie než brúsenie už skrutkovaných nožičiek. Dosky sme uzemnili do rámčeka. To bude nohy Na každé - dve samorezné skrutky, upevnené v uhlopriečke (pozri fotografiu). Pre väčšiu stabilitu nastavíme prepojky dole. Od podlahy až po prepojky môžete nechať asi 10 cm, všetko sa skrutkami spojíte tak, aby dosky nepretrhli, predbežne vyvŕtajte otvory.

Upevnenie nohy a prekladu

Upevnenie nohy a prekladu

Ďalej pokryjeme stôl a dodáme lak. Po prvej vrstve sa stane celá hromada. Nebojte sa, je to normálne. Dostávame papier s tenkou vrstvou zrna a jemne rozomelime.

Tabuľka dacha je takmer pripravená. Zostáva pokryť ho lakom

Tabuľka dacha je takmer pripravená. Zostáva pokryť ho lakom

Po odstránení prachu opäť zakryjte lakom. Predpokladá sa, že lak by malo ísť hladko, ale záleží na drevo, tak to môže potrebovať ďalší cyklus brúsenie / lakovanie. Výsledkom je takýto domáci stolový tábor.

Vlastný stôl pre dacha je pripravený na použitie

Vlastný stôl pre dacha je pripravený na použitie

Ak nemáte rád roztrhané dosky a stopy starých nechtov, môžete urobiť rovnakú konštrukciu ich dosiek. Táto tabuľka môže byť obdĺžniková, možno štvorcová. Všetky rozmery sú ľubovoľné - pozrite sa na dostupné miesto.

Tabuľka zvyškov dosiek

Táto tabuľka pre dacha pozostáva z pozostatkov dosiek rôznych plemien a veľkostí. Na ráme stola padali borovicové dosky s hrúbkou 25 mm a šírkou 50 mm, na nohách zvyšky 15 x 50 mm. Rama sa vyrába podľa rozmerov, ktoré potrebujete. Táto tabuľka bude stáť na verande a má malú šírku. Takže to nebudeme široké - 60 cm a dĺžka 140 cm. Výška nohy - 80 cm (v rodine vysokej).

Zostavíme rám a upevníme nohy

Zostavíme rám a upevníme nohy

Okamžite znížiť dve dlhé tabule 140 cm na šírku dosky stola bola 60 cm, odpočítať dvojnásobok hrúbky použitých dosiek - .. 5 cm Krátke tyče by mala byť 60 cm. - 5 cm = 55 cm preloženom rám sledujú pravých uhlov krútenie skrutky. Skontrolujte, či sú správne zložené tyče - precenia diagonálne, musia byť rovnaké.

Rozrežte dosky štyri dosky o šírke 80 cm, upevnite ich zvnútra na zostavený rám. Môžete mať 4 skrutky na nohu.

Vyrábame prepojky pod policami

Vyrábame prepojky pod policami

Približne v strede výšky nôh pripevňujeme priečniky. Toto je rám pre policu. Polica môže byť použitá na určený účel a tiež zvyšuje tuhosť konštrukcie. Pripevňujeme sa striktne v pravom uhle a kontrolujeme s veľkým štvorcom.

Rám pripravený

Rám pripravený

Rám sme položili na podlahu, skontrolujte, či to stúpa, alebo nie. Ak je všetko vykonané správne, pevne. Ďalej si vezmeme brúsny papier alebo brúsku a leštiť.

Pokračujeme v zostavovaní stola. Z dokončovacích prác sa nachádzali dosky rôznych druhov dreva, niektoré mali farbu. Striedame dosky rôznych farieb.

Robíme stôl

Robíme stôl

Dosky dosky na doske fixujeme pomocou hrebeňov, jemne ich dokončujeme dobojou. Na poličke môžete zafixovať obvyklými klincami alebo skrutkami. Potom brúska brúsime. Poslednou etapou je maľba. Veľmi nešťastná s výberom laku. Kúpil príliš tmavý, vzhľad sa nepáčil. Musí znovu piesok a maľovať inou farbou.

Domáce stoly pripravené

Domáce stoly pripravené

Drevený stôl s lepenou pracovnou doskou

Tento dizajn je charakteristický nohami v tvare L. Sú zostavené z dosiek rovnakej hrúbky. V tomto prípade je to 20 mm. Že sú dobre udržiavané, sú potrebné 5 samorezných skrutiek. Predbežné vŕtacie otvory vyvrtávajú o priemere o 1-2 mm menšie ako priemer samorezných skrutiek. Potom vyvrtávajte väčšie priemerné otvory pre klobúky. Priemer je možné zvoliť pre nábytkové zátky vhodnej farby alebo z drevenej tyče. Ďalšou možnosťou je použiť tmel na drevo, do ktorého sa pridá drevený prach, ktorý zostáva po brúsení. Po sušení a spracovaní brúsnym papierom sa bude ťažké nájsť stopy.

Nohy s označením pre spojovacie prvky

Nohy s označením pre spojovacie prvky

Pri montáži nožičiek skontrolujte, či je uhol presne 90 °. Ako šablónu môžete vybrať lištu. Prvé dve časti spoločných nohy lepidlo promazyvayut stolárske, nastavte skrutky v nasledujúcom poradí: prvé dva extrémy, potom priemerný, a až potom ďalšie dva. Po vyschnutí lepidla sa nohy brúsia, lakujú a sušia.

Stoličky sú pripravené

Stoličky sú pripravené

Je čas urobiť dosku. Zhromažďujeme ju z dosiek rovnakej hrúbky. Túto veľkosť zadáme podľa potreby. Môžete použiť fragmenty rôznych šírok. Je dôležité len pozerať sa na všetky organické a strany dosiek boli rovnomerné a ukotvené bez medzery.

Bočnice vybraný pre Dosky náter lepidlom dosky, položené na rovnej ploche (akýkoľvek tabuľka) a uťahuje svorky. V tomto prípade sme spravovali jeden, ale prednostne nie menej ako tri. Vytrhávame to tak, aby nevznikli žiadne trhliny vo výslednom štíte. Nechajte na deň. Po vybratí svoriek získame takmer hotovú dosku. Stále je potrebné odtrhnúť - zarovnať okraje a potom leštiť. Môžete brúsiť s pílou alebo bežnou pílou. Použitie bulharského jazyka je ťažké získať priamku, ale môžete to skúsiť. Po brúsení získame krásny stôl.

Lepidlá stropné dosky lepíme

Lepidlá stropné dosky lepíme

Rovnakou metódou môžete vytvoriť oválny alebo okrúhly stôl. Iba bude potrebné nakresliť vhodnú čiaru a cez ňu lepiť lepené dosky.

Ak chcete, aby bol stôl atraktívnejší, vytvorte rámček. Vezmeme tenkú tyč, spracujeme ju brúsnym papierom a pripevníme ju pozdĺž obvodu stola. Môžete tiež použiť konečné nechty. Iba lamely sú predbežne potiahnuté lepidlom na tesnenie a potom nechty.

Opravili sme lištu po obvode

Opravili sme lištu po obvode

Po opätovnom usušení lepidla sa kĺb spracuje brúsnym papierom.

Toto je hotová stolová doska

Toto je hotová stolová doska

Teraz môžete upevniť nohy stola. Zbierame zo štyroch dosiek rám stola (fotografia nie je prítomná, ale je možné urobiť ako v predchádzajúcom bode). Je upevnená na zadnej strane dosky lepidla, potom cez dosku nainštalujeme potvrdenia o nábytku. Pod potvrdením sa vyvŕta predbežná diera s predĺžením pod kapotou. Otvory pod spojovacími prvkami sú maskované rovnakým spôsobom ako na nohách.

Pripevníme nohy na pevný rám. Dali sme ich do rámu. Môžete pripojiť bežné samorezné skrutky. Všetko sme urobili stôl pre dachu vlastnými rukami.

Tabuľka z dosiek pripravená

Tabuľka z dosiek pripravená

Ako urobiť záhradný stôl z dreva s lavičkami

Pre tieto stolové dosky boli použité 38 * 89 mm (nechali sa uvoľniť), ale môžete mať štandardné veľkosti. Rozdiel v milimetroch v skutočnosti nemá vplyv na výsledky. Na fotografii nižšie vidíte, čo sa má stať.

Uličný stôl pre bungalovy s lavičkami

Uličný stôl pre bungalovy s lavičkami

Pripojiť použité diely dĺžky 16 cm s podložkami a maticami (24 kusov). Všetky ostatné kĺby sú klince s dĺžkou 80 mm.

Strany stola spojujeme spolu s kolíkmi s podložkami a maticami

Strany stola spojujeme spolu s kolíkmi s podložkami a maticami

Časti sú nainštalované, otvor je vyvŕtaný cez otvor. V ňom je založená vlásenka, z dvoch strán položených na podložkách a krútených orechoch. Všetko sa utiahne kľúčom. Čo je vhodné pre túto možnosť? Na zimu ho môžete rozobrať a prepraviť do stodoly alebo garáže.

Vytvorenie sedadla

Výkresová lavička s rozmermi

Výkresová lavička s rozmermi

Podľa výkresu rezu dosiek požadovanej veľkosti. Všetko je potrebné v dvojnásobnom množstve - na dvoch sedadlách. Rozbíjame dosky, venujeme osobitnú pozornosť koncu.

Krátke segmenty, pomocou ktorých pripevňujeme tri dosky sedadiel pozdĺž okrajov, ktoré sú rozrezané pod uhlom 45 °. Najskôr zbierame štruktúru, ktorá je pripevnená k sedadlu od spodku. Dostávame dosku s dĺžkou 160 cm, k nej pripojíme dve krátke dosky. Musíte ju pripojiť tak, aby táto doska bola uprostred.

Spodná zostava podpery sedadla

Spodná zostava podpery sedadla

Potom pripevnite nohy k výslednej štruktúre (môžu to byť nechty). Potom pridáme viac dosiek vyrezaných pod uhlom a všetci ich potiahneme pomocou skrutiek.

K prijatému dizajnu pripevníme dosky sedadiel. Keďže ide o stôl pre ulicu, nie je potrebné ich strieľať. Nechajte medzeru medzi dvoma priľahlými priečkami minimálne 5 mm. Nosíme na podpery (ktoré sú odrezané), dva na každej doske.

Sedadlo spolu sedte

Sedadlo spolu sedte

Hotové sedadlá sú upevnené štyrmi doskami 160 cm. Každá noha je pripevnená pomocou čapov (ak je chôdza, môžete si dať dva piny ich nastavenia v diagonálne alebo nad sebou).

Pripojíme nohy k doskám pomocou čapov

Pripojíme nohy k doskám pomocou čapov

Zber tabuľky

Tabuľka sa líši od princípu. Všimnite si, že pre dosku sú priečne rezy pozdĺž okrajov rezané na 52 °. Sú pripevnené takou vzdialenosťou, že nohy vstupujú. Na každej doske sú 2 nechty. Môžete skončiť s malými klobúkmi a môžete skórovať hlboko a potom otvory na zamaskovanie tmelu.

Ako urobiť ulici stola z dreva

Ako urobiť ulici stola z dreva

Teraz musíme zbierať nohy - kríž. Zoberieme dve dosky, pretiahnite ich tak, aby vzdialenosť medzi ich koncami bola 64,5 cm. Kruhovú križku krúžíme ceruzkou. Na tomto mieste bude nutné drevo odstrániť o polovicu hrúbky dosky.

Bude potrebné vidieť

Bude potrebné vidieť

Rovnaký zárez sa vykonáva na druhej doske. Ak ich skombinujete, získajú sa v tej istej rovine. Spojujeme sa so štyrmi nechtami.

Ako urobiť nohy v tvare X pre záhradný stôl

Ako urobiť nohy v tvare X pre záhradný stôl

Podobne urobte druhú nohu pre stôl. Kým tabuľka nie je zhromaždená.

Nainštalujte tabuľku

Teraz potrebujeme upevniť nohy na konštrukciu, na ktorej sú lavičky namontované. Sú umiestnené v rovnakej vzdialenosti od lavičiek, upevnené pomocou čapov.

Nastavenie tabuľky

Nastavenie tabuľky

Montáž stolových noh

Montáž stolových noh

Teraz nainštalujte dosku stola. Pripevňujeme ju aj pomocou vlasových sponiek. Poslednou etapou je maľba. Potom každý robí, ako sa mu bude páčiť.

Uličný stôl pre bungalovy s lavičkami

Uličný stôl pre bungalovy s lavičkami

Variácie na tému

Pomocou tohto výkresu si môžete vytvoriť lavičky a stôl pre dacha alebo záhradu. Návrh je spoľahlivý a jednoduchý pri realizácii.

Samostatné lavice a stôl pre záhradu v rovnakom výkrese

Samostatné lavice a stôl pre záhradu v rovnakom výkrese

Môžete urobiť vzhľad viac dekoratívny, mierne meniť dizajn sedadiel a dosiek

Môžete urobiť vzhľad viac dekoratívny, mierne meniť dizajn sedadiel a dosiek

Ďalšia možnosť so samostatnými lavičkami

Ďalšia možnosť so samostatnými lavičkami

Je namaľovaná biela

Je namaľovaná biela

Tabuľka pre vlastné stravovanie: výkresy

Stabilná letná tabuľka

Stabilná letná tabuľka

Jednoduchý stôl s nohami v tvare X.

Jednoduchý stôl s nohami v tvare X.

Stôl pre záhradu dreva

Stôl pre záhradu dreva

Domáci drevený stôl s priečnym dnom

Domáci drevený stôl s priečnym dnom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − = 72