Žltá kúpeľňa – nechajte vždy slnko!

Žltá kúpeľňa - nechajte vždy slnko!

Chystáte sa opraviť v kúpeľni, ale nemôžete sa rozhodnúť pre farbu? Make žltá! Žltá kúpeľňa získava popularitu a nie je náhodná. Aktívne používanie žltej farby je pre obyvateľov severnej pologule rozhodujúce. Svetlá kúpeľňa bude nabitá pozitívnym, teplým v chladných dňoch a kompenzovať emocionálny hlad na slnku. Pridajte do kúpeľne jasnú slnečnú náladu!

Energetické farby

Žltá je naplnená energiou slnka, optimizmus, radosť. Nezabudnite, že žltá je farba zlata. Preto je schopný naplniť miestnosť s pocitom finančného blahobytu. Nesie tiež energiu zrelosti, sebestačnosti, vedomostí a múdrosti. Môže byť spojená s pádom.

Svetlá žltá kúpeľňa

Nie je náhodou, že sa nazýva intelektuálna farba. Je schopný mať pozitívny vplyv na pamäť, myslenie a tvorivé procesy.

Účinok farby

Základná žltá farba má pozitívny vplyv na psychiku. Spôsobuje nárast vivacity, pozitívne, sebavedomie. Pretože jeho vnímanie v ľudskom tele je zodpovedné za pravú hemisféru. Definuje tiež kreatívne sklony, schopnosť premýšľať a pamätať. Preto žltá pozitívne ovplyvňuje tieto procesy a môže pomôcť pri odhaľovaní talentov.

Z fyziológie žltej normalizuje činnosť čriev, stimuluje asimiláciu potravín a živín, najmä vápnika. So. Nedostatok tejto farby môže negatívne ovplyvniť muskuloskeletálny systém. Prínosný účinok na pokožku, ktorý vám umožní obnoviť pružnosť a jemnosť pokožky.

Žltá kúpeľ pozitívne ovplyvňuje psychiku

Vplyv žltej farby na ľudské podvedomie je odlišný. Napríklad farba citrónu symbolizuje ráno, zvyšuje vivacitu a stimuluje aktivitu mozgu. Na druhej strane, intenzívnejší med je vnímaný ako tieň večera a má utišujúci účinok.

Neodporúča sa vytvoriť dizajn s dominantným šťavnatým žltým odtieňom. Dlho pobytu v takejto miestnosti je nudné. Hojnosť jasnej farby spôsobí túžbu skrývať sa od neho, ako z horiaceho slnka.

Aj žltá farba nie je vhodná na rozvoj sebakontroly a boj proti nespavosti.

Rôzne odtiene

Paleta žltých odtieňov je celkom rozmanitá, hlavné sú:

 • citrón
 • piesok
 • horčica
 • kanárik
 • jantár
 • krém
 • perleťový

Čerstvo a chlad v dizajne pomôže vytvoriť citrónový odtieň; teplo - kanárske a krémové farby sú dostatočne neutrálne a dokonale kombinované s akoukoľvek farbou.

Žltá kúpeľňa s kvetinami

Žltá kúpeľňa s mozaiou

Kúpeľňa v žltej farbe

Kombinácia s inými farbami

Keď vyzdobíte kúpeľňu v odtieňoch žltej, môžete vytvoriť vlastné slnko na niekoľko metrov štvorcových. Jeden druh "nabíjačky" na doplnenie rezervy vivacity a pozitívne. Ale nezničiť interiér kúpeľne, žltá musí byť šikovne a kompetentne kombinovaná s inými farbami. Má tiež vlastných farebných spoločníkov.

A ako elegantný a účinný je žltý kúpeľ!

Žltý kúpeľ

Žiarivá farba so silnou energiou, žltá harmonicky kombinuje s jednoduchšou farbou - biela, béžová, čierna. Je zaujímavé pozrieť sa a jeho kombinácia s odtieňmi modrej farby.

Kombinácia s bielym

biela - farba je univerzálna. Párovanie so žltou farbou predstavuje najvýhodnejšiu kombináciu. Zároveň vytvoriť žltú kúpeľňu môže dominovať dekoráciu miestnosti v bielej farbe a správna nálada vytvorí žlté doplnky a nábytok.

Biely-žltý dizajn je ideálny pre malé kúpeľne bez okien. Izba sa vizuálne stáva priestrannejšou, plnou sviežosti a svetla.

Žltá s modrou kúpeľňou

Žltá a biela kúpeľňa

Žltobiela kúpeľňa

S béžovou farbou

Béžová - svetlý odtieň od palety žltej farby. Neutrálne v prírode, táto farba "uhasí" svoju intenzitu. Na rozdiel od bielej, béžová neodráža žltú farbu, ale jemne ju absorbuje.

Organicky vyzerá ako aliancia béžových a mierne nasýtených teplých odtieňov žltej farby. V tomto prípade môže byť dekorácia stien, podlahy a stropu tiež béžová a žltá ako samostatné prvky.

Žlto-béžová kúpeľňa

S modrou

Modrá (modrá). Žlto-modrá kombinácia ocenia milovníci jesenných nálad a nenápadných chladných interiérov. Kombinácia teplej žltej a studenej modrej reprodukuje vplyv jesennej oblohy. Vyhlazujte teplotný nesúhlas modro-žltá kúpeľňa pomôže používať jemné farby alebo použitie bielej farby.

Žlto-modrá kúpeľňa

So zelenou farbou

Zelená, rovnako ako modrá, táto farba mierne ochladí žltohnúť. Súčasne kúpeľňa v žltozelených tónoch dostáva jarnú náladu, vytvára pocit sviežosti, pokoja, mladosti.

Je zaujímavé kombinovať farby stien, keď jedna stena - jedna farba a ostatné tri - druhá. V tomto prípade môžete pridať bielu farbu, ktorá iba zdôrazňuje energiu žltých a zelených farieb.

Žlto-zelená kúpeľňa s bielou

Žlto-zelená kúpeľňa

Žltá lila kúpeľňa

S purpurovým

Fialová a fialová harmonicky dopĺňa žltú farbu. Kombinácia jasných odtieňov žltej a fialovej však môže byť vnímaná agresívne. Môžete riediť tieto farby s ostatnými.

Je lepšie používať kombináciu pokojných a ľahkých tónov. Aj vo vnútri žltej kúpeľne je možné pridať bohatú purpurovu vo forme malých akcentov.

S červenou farbou

Červená a žltá kombinácia je "horúca" vo vnútri každej miestnosti. Kúpeľňa v tomto dizajne je vhodná pre tých, ktorí chcú byť maximálne nabitý energiou.

Odporúča sa však znížiť teplotu týchto kvetov miernymi neutrálnymi odtieňmi.

Ak chcete vytvoriť "plážovú" atmosféru v kúpeľni, je ideálna kombinácia jasne žltej, červenej a oranžovej farby.

Žlto-červená oranžová kúpeľňa

S hnedou farbou

Pri navrhovaní veľkej kúpeľne použite najlepšie tandemové hnedé a žlté farby. Čokoládovo-hnedá bude vyzerať ekologicky na pozadí tmavého šafránového odtieňa. Ideálne pre orientálny štýl.

Plášť hnedej farby vyzerá veľkolepo na žltom pozadí.
Žlto-hnedá kúpeľňa

Hnedé umývadlo v žltej kúpeľni

S čiernou farbou

Pri konštrukcii kúpeľne by sa mala používať čierna a žltá kombinácia opatrne.

Jasne žlté odtiene, podčiarknuté čiernou farbou, môžu spôsobiť pocit úzkosti.

Avšak pridanie bielej farby k týmto farbám, môžete získať jasný, extravagantný interiér, ktorý vyvoláva záujem a nedráždi psychiku. Podiely v zložení bielej čierno-žltej farby sa lepšie pozorujú v rozmedzí od 80% do 10% -10%.

Žlto-čierna kúpeľňa

Žltá a čierna stena v kúpeľni

Žltá s čiernou kúpeľňou

Vhodné štýly

Vhodné štýly na zdobenie kúpeľne v žltej farbe je možné nazvať:

 • minimalizmus;
 • Secesia;
 • ethno;
 • krajiny;
 • Provence;
 • high-tech;
 • klasicizmus.
Žlté steny v kúpeľni

Komplexne kombinujúci odtiene a umelecké techniky, môžete vytvoriť ideálnu kúpeľňu v žltom tóne.

Žltá a šedá kúpeľňa

Dokončenie miestnosti (steny, podlaha, strop)

Priaznivé pri dokončovaní žltej kúpeľne bude kombinácia svetlého odtieňa na stenách a čokolády na podlahe. Dobré pre kúpeľňu a geometrické vzory, ktoré sú položené z dlaždíc rôznych odtieňov žltej alebo spoločnej farby. Zo žltej mozaiky alebo zložitých vzorov je lepšie neodmietnuť dlaždice. Táto farba sama o sebe je dostatočne texturovaná a množstvo malých detailov výkresu môže znemožniť vnímanie interiéru. Z rovnakého dôvodu môžete úplne opustiť použitie keramických dlaždíc na dekoráciu stien. Ak chcete dosiahnuť maximálny umelecký efekt, steny môžu byť tapetované alebo maľované.

Maľované steny v žltej kúpeľni

Podlaha v žltej kúpeľni môže byť vo veľkom. Biele podlahy zdôrazňujú sviežosť dizajnu a tmavé drevené odtiene dodávajú pevnosť. Organicky sa hodí do interiéru a drevených podláh.

Pri dokončovaní stropu by sa mali uprednostňovať svetlé farby: biela, svetlošedá, béžová. Zaujímavý efekt je možné dosiahnuť tým, že sa v žltej kúpeľňovej streche stropu s obrazom oblohy s oblakmi.

Žltá kúpeľňa so slnkom na strope

osvetlenie

Namierte nadmerne jasné svetlo v interiéri kúpeľne, ak používate jasné odtiene žltej farby. Tento dizajn je príliš ostrý na vnímanie a v dôsledku toho spôsobí rýchlu únavu. Pre relaxáciu-interiér kúpeľne, prevedený v pokojných odtieňoch žltej, je ideálne jemné, nenápadné osvetlenie, zdôrazňujúc relaxačnú atmosféru. Pokiaľ ide o osvetlenie, všetko závisí od vašich preferencií.

Žlté kúpeľňové osvetlenie

Inštalatérstvo a nábytok

Pri výbere nábytku a sanitárneho vybavenia pre žltú kúpeľňu by ste mali dodržiavať pravidlo kontrastov. Ak je dekorácia miestnosti veľa žltá, potom farba inštalácie a nábytku by mala byť odlišná, aby vynikla proti farebnému pozadiu. A v malej kúpeľni s ľahkým povrchom, žltý dizajn je možné realizovať len s dvojicou uterákov, koberec a žltej stoličky.

Výhodný v žltom interiéri bude vyzerať biele klempíre, možno pomocou krémových odtieňov. Ak potrebujete fantastický poplatok vivacity, potom nezabudnite hľadať sanitárnu výbavu bohatú žltú farbu. Napríklad v kúpeľni s bielymi stenami a mahagónovou podlahou môže táto inštalácia vyzerať do istej miery futuristická a spochybňovala rutinu.

Žltá s mosadznou kúpeľňou

príslušenstvo

Rovnako ako pri ľubovoľnom dizajne s jasnou farbou, efekt žltej kúpeľne sa dá dosiahnuť pomocou príslušenstva požadovanej farby. Úlohu hrá všetko: koberec, poháre na kefy, uteráky, zrkadlá. K štandardnej sade príslušenstva môžete do trojrozmernej nádoby pridať keramické nádoby s etnickými vzormi a živé rastliny. Veľkosť, farba a množstvo príslušenstva bude diktované zvoleným štýlom dekorácie a veľkosťou miestnosti.

Žltá príslušenstvo k kúpeľni

Tipy

Žltá kúpeľňa sa môže stať najjasnejším a najpozitívnejším rohom vášho domova, miestom kreativity alebo relaxačnou zónou. Nebojte sa žltej. Hlavnou vecou nie je zneužitie, správne používanie jeho odtieňov a kombinácií.

Žltá kúpeľňa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 6