Keramické hrany a rohy na kúpeľ

Keramické hrany a rohy na kúpeľ

Prečo sú potrebné?

Medzera medzi okrajom písma a stenou kúpeľne je jedným z najčastejších problémov, s ktorými ľudia čelia v procese opravy kúpeľne. Už niekoľko desaťročí existuje mnoho spôsobov, ako tento problém odstrániť - od kapitalizácie trhlín pomocou obrubových dlaždíc až po lepenie medzery lepiacej obruby, čo je skôr dočasné riešenie.

Tí, ktorí opravia a dokončia kúpeľňu sami, zvyčajne dávajú prednosť jednoduchšiemu a spoľahlivejšiemu spôsobu, konkrétne použitiu špeciálnych rohov na kúpeľ. Dodávajú sa v dvoch typoch - plastové a keramické. Ak rohy plastu vykonávajú hlavne praktickú funkciu - zabrániť vniknutiu vody do kúpeľa, potom keramický podstavec slúži aj na dekoratívne účely. Keramické lemovanie vytvára krásny prechod z dlaždice do kúpeľa, čo dáva návrhu dokončený vzhľad.

Účel keramického kútika kúpeľa

goodies

 • Keramický podstavec na kúpeľ je oveľa estetickejší ako jeho plastový náprotivok. Rozmanitosť farieb vám umožňuje vybrať tieň, ktorý je blízko dlaždice, čo robí prechod takmer nepozorovateľným.
 • Keramika - prírodný materiál, tak to vyberajú znalci všetkého, čo je prírodné v interiéri.
 • Keramika veľmi dobre znáša vysokú vlhkosť, ktorá je v kúpeľni nevyhnutná. Zriedka sa objavuje huba a plesne. Teplotné kvapky tiež pre ňu nie sú hrozné.
 • Keramický kútik nepotrebuje zvláštnu starostlivosť. Vyčistite ju rovnakými čistiacimi prostriedkami, ktoré používate pre dlaždice.
 • Životnosť keramického rohu kúpeľa je oveľa väčšia ako životnosť podobného plastového výrobku.

Výhody keramického kútika pre kúpeľ

Výhody keramického podstavca pre kúpeľ

cons

 • Napriek tomu, že keramika - pevný materiál a je ťažké náhodne poškriabať počas prevádzky, dostatočne silné rána môže poškodiť obrubník.
 • Keramické rohy sú úplne neplastové, preto ich nemožno použiť na zapečatenie nepriamych medzery (napríklad ak je kúpeľ nepravidelne tvarovaný).
 • Podložka pre keramiku je drahšia možnosť ako plastový kútik. Cena sa však sama ospravedlňuje, pretože takýto výrobok trvá oveľa dlhšie.

Nevýhody keramického podstavca pre kúpeľ

Typy a veľkosti

Pri vstupe do obchodného domu nájdete tri druhy keramických rohov pre kúpeľ.

 • "Ceruzka". Táto možnosť je vhodná na utesnenie najtenších medzier. Má valcovitý tvar, niekedy s niekoľkými tvárami. Farebná verzia môže byť rôzna, vrátane kovového efektu. Dĺžka je 20 cm a šírka 15 mm. Používa sa aj ako obruba stien a podláh, rozdeľujúca miestnosť na zóny.
 • "Corner" - najpopulárnejší typ podstavca; keď hovoria o rohu kúpeľa, zvyčajne to naznačuje. Má trojuholníkový prierez, ktorý umožňuje vkladať jednu časť priamo do medzery a dve ďalšie, ktoré sa inštalujú na okraj kúpeľa a na stenu. Keramické rohy môžu byť biele alebo farebné, monofónne alebo vzorované. Štandardná veľkosť je 20 x 5,5 cm a 25 x 5,5 cm.
 • "Freese" - široká okrasná hranica, ktorá sa najčastejšie používa na dokončenie stien kúpeľne. Niektoré z nich ju však určujú ako roh kúpeľa. Treba poznamenať, že práca s týmto prvkom si vyžaduje určité stavebné zručnosti, pretože spĺňa rovnaký princíp ako dlaždice. Rozmery tohto typu obrubníka môžu byť odlišné.

Spolu s keramickým rohom nezabudnite zakúpiť ďalšie prvky - päty pre okraje a reťazové kolečka pre dokovanie v rohoch. Tieto diely sa zvyčajne predávajú v súprave, ale môžete ich zakúpiť a oddelene - nájsť zodpovedajúce farby a veľkosti nie je ťažké.

Typy a veľkosti keramického soklu na kúpeli

Druhy keramických rohov na kúpeľ a ich rozmery

Variety keramických rohov na kúpeľ

Keramický roh je inštalovaný vo vani dvoma rôznymi spôsobmi.

Ako nainštalovať na dlaždice?

Prvá metóda sa zvyčajne považuje za najjednoduchšiu, a preto sa zvyčajne používa začiatočníkmi v stavebníctve. V tomto prípade je obrubník prilepený priamo k dlažbe.

 • Okraje vane a priľahlé časti steny sú očistené od nečistôt, odmastené a suché.
 • Zasuňte šev tesniacim prostriedkom a nechajte ho vysušiť.
 • V prípade potreby odrežte keramickú obrubu na časť požadovanej veľkosti. Zároveň je potrebné odrezať zozadu a nakrájať čipy na keramiku pomocou leštiaceho stroja alebo brúsneho papiera.
 • Odborníci odporúčajú používať kvapalné nechty na keramické rohy. Aplikujte kompozíciu lepidla na zadnej časti obrubníka, pripevnite ho na medzeru a niekoľko sekúnd ju pevne stlačte.
 • Na konci práce ošetrite kĺby transparentným tesniacim materiálom na silikónovej základni kúpeľne.

Inštalácia keramického obrubníka na dlaždice

Inštalácia pod dlaždice

Odborníci radšej položia keramickú obrubu na kúpeľ pred dlažbou. Táto metóda sa považuje za časovo náročnejšia, trvá viac času a stavebných materiálov. Výsledok stojí za to - hranica je veľmi pekná a odolná.

 • Po prvé, musíte pripraviť steny pre keramické dlaždice: vyčistiť staré dokončovacie materiály, zarovnajte s omietkou alebo sadrokartónmi, základom.
 • Potom musíte nainštalovať kúpeľ. Použite túto úroveň, ale nezabudnite poskytnúť svah potrebný na normálny odtok vody.
 • Teraz môže byť medzera naplnená tesniacou hmotou. Najlepšie je použiť tesniaci prostriedok na báze silikónu. Skôr ako začnete, zalepte medzeru na oboch stranách lakovacej pásky - preto chráňte sklovinu kúpeľa a keramické dlaždice pred prienikom tmelu a lepidla.
 • Zatiaľ čo tesniaci materiál nie je suchý, rýchlo ho vyrovnajte gumovou špachtľou alebo prstom namočeným mydlom (nebojte sa, kompozícia sa dobre vymyje z pokožky).
 • Pripravte lepidlo na dlaždice podľa pokynov.
 • Naneste požadované množstvo lepidla na zadnú stranu rohu a zatlačte ho proti medzere.
 • Medzi prvkami hranice vložte plastové kríže - to isté ako pri pokládke dlaždíc.
 • Po uzavretí medzery môžete pokračovať k obkladaniu stien dlaždicami. Na konci práce by mali byť švy medzi dlažbou a obrubníkom stierané. Na tento účel použite maltu rovnakej farby.

Montáž keramickej dlaždice pod dlaždice

život

Životnosť keramického rohu kúpeľa je rovnaká ako u iných keramických výrobkov používaných na obkladanie stien v kúpeľni. Podľa odborníkov, kvalitné dlaždice, položené v súlade so všetkými pravidlami, s náležitou starostlivosťou "životy" od 30 do 50 rokov. Samozrejme, za takú dobu vo vašej kúpeľni sa opakovane objavia zmeny, pretože mnohí radšej robia veľké opravy aspoň každých 10-15 rokov. Preto sa nemôžete obávať skutočnosti, že keramický kútik sa stane nepoužiteľným predtým, než chcete zmeniť interiér kúpeľne.

Životnosť keramického podstavca na kúpeli

Životnosť keramického obrubníka na kúpeli

Životnosť keramického rohu kúpeľa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 17