Kontrolný poklop pre dlaždice – skrytý prístup k komunikácii

Kontrolný poklop pre dlaždice - skrytý prístup k komunikácii

Až donedávna boli v kúpeľniach všetky komunikácie v očiach a považovali sa za úplne normálne. Ale čas neostáva, teraz sú skryté za hypokartonovými konštrukciami, ktoré premieňajú toalety na štýlové miestnosti s minimálnymi konglomeráciami. Držte prístup k čítačkám a kohútikom a nerozkladajte pomôcky krásy, ktoré vám pomôžu pri revízii inštalačných poklopov. Môžete si ich kúpiť alebo vyrobiť sami.

Inšpekčné poklopy v kúpeľni pod dlaždicami

Kontrolná poklop pre dlaždice

Kontrolná poklop pre dlaždice

typy

V závislosti od objektu, ktorý je skrytý za poklopom, sú rozlíšené nasledovné poklopy:

 • elektrické;
 • sanitárne inžinierstvo;
 • ventilácie.

Podľa miesta:

 • podlaha;
 • múr;
 • strop.

Nástenná inšpekčná poklop pre dlaždice

Poklop prehliadky dlaždíc

Stropná inšpekčná poklop pod dlaždice

Na podlahové a stropné poklopy sa kladú osobitné požiadavky na pevnosť. Modely podláh by mali byť odolné voči vonkajším fyzickým nárazom, mať spoľahlivý dizajn, rám, doplnkové vybavenie, ochranu proti vlhkosti a zvukovú izoláciu. Stropné dvere musia mať nízku hmotnosť, premyslenú možnosť uzatvorenia, aby sa dvere náhodou neotáčali. Takéto okná sa používajú v obchodných priestoroch, na verejných miestach, v garážach.

V obytných domoch a apartmánoch sú stenové veže s väčšou pravdepodobnosťou používané z viacerých dôvodov (úspora miesta, širší výber modelov, jednoduchosť a jednoduchosť inštalácie).

Tradičné tvary pre inštalačné poklopy sú štvorcové a obdĺžnikové. Ak je to potrebné, je možné vyrobiť alebo objednať neštandardné dvere, avšak ich inštalácia a aplikácia sa trochu líšia.

Hygienická inšpekcia poklopu pre dlaždice

Materiálom výroby je:

 • Dostupné plastové modely. Obvykle s rukoväťou alebo push-up. Biela sa často používa, ale ďalšie populárne farby sú tiež na predaj. Široká škála veľkostí.
 • Kovové dvere majú farebný náter (prášková farba), milujú ich silu a stabilitu.
 • Ostatné materiály. Na vytvorenie sanitárneho poklopu pod dlažbou je možné z improvizovaných materiálov (sadrokartón, drevotrieska), ktoré umožňujú prenikanie maskovacej vrstvy. Rámka pre takéto dvere je zvyčajne vyrobená z hliníka alebo kovu, aby sa zabezpečila trvanlivosť. Môžu byť porazené a ukryté v tradičnom dizajne. Toto elegantné riešenie, ktoré je dopyt nielen medzi dizajnérmi, apeluje na obyčajných ľudí. Najmä táto možnosť je dobrá, pokiaľ ide o neštandardné tvary a veľkosti.

Čím dôležitejšie je inšpekčný poklop v interiéri, tým lepšie. Preto čoraz väčší záujem spôsobujú také modely ako magnetické, skryté a tlakové.

Inštalatérske (inšpekčné) plastové strešné okno pre kúpeľňu

Kovový sanitárny poklop pod dlažbou v kúpeľni

Tlačové konštrukcie

Vyrábajú sa na push systémoch, na valčekových mechanizmoch. Často sú kombinované s neviditeľnými mechanizmami, priestorové slučky sa zdvojnásobili, čo umožňuje ušetriť miesto a nepoužívať kľučky. Dvere sa dajú posúvať, skladať, otvárať na jednej alebo oboch stranách. Mechanizmy je lepšie vybrať z osvedčených výrobcov.

Lisovanie dverí pre dlaždice

Push-in inštalatérske práce pre dlaždice

Zvláštnosťou niektorých tlakových systémov je to, že sa otvárajú v dvoch krokoch: po silnom tlaku sa dvere mierne posúvajú na stranu, po ktorej sa stáva viditeľným. V takomto prípade môže byť veko ľahko odtiahnuté. V praxi tak navrhnúť hygienické poklopy malé a stredne veľké.

Zatlačte strešnú strešnú strechu pod dlaždice

Skryté, neviditeľné

Populárne neviditeľné systémy kombinujú nuansy iných možností a znemožňujú neviditeľné veľké dvere.

Zvyčajne sa používajú v bytových domoch v kúpeľniach na vizuálne zväčšenie priestoru, ako aj na ozdobu komunikácie vo výklenkoch, ktoré poskytujú prístup. Použitie špeciálnych slučiek a sadrokartónu na veko pomáha "prispôsobiť" inšpekčný otvor pod stenou. Inštalácia takéhoto okna musí byť vopred účtovaná pri navrhovaní výklenku. Pre kompletnú opravu môže opätovná registrácia pod "neviditeľným" byť nepríjemná a naopak, poškodí celý druh.

Skrytý kontrolný poklop pod dlaždice

Hygienické neviditeľné poklopy pod dlaždice

magnety

Konštrukcie na neodymových magnetoch sa používajú v oknách na dvere a stenu. Magnety sú veľmi silné a môžu vydržať značnú váhu. Vytváranie takýchto obalov neviditeľných pomáha šikovnému prístupu: otvor pre poklop je o niečo menší, takže samotné dvere sú pod podlahou (dlaždice, laminát) a zakrývajú. Vo väčšej verzii alebo s ťažkými materiálmi je veko vybavené rukoväťou pre pohodlie. Svetlé a malé poklopy môžu byť odnímateľné a bez rukovätí, väčšie sú pravdepodobne zložené. Magnet pomáha poklopu držať, v niektorých prípadoch je jednoducho posunutý na stranu, aby uľahčil prilákanie, v podlahe dopĺňajú silu vlastnej gravitácie veka.

Sanitárny poklop neviditeľného na magnetoch pod dlaždice

rozmery

Štandardy inšpekčných poklopov predpokladajú minimálnu veľkosť ako štvorcový rozmer 10 cm x 10 cm medzi hotovými výrobkami používať šachty s veľkosťou konvenčných dlaždíc 20 * 30.

Práca s ľubovoľnými parametrami sa majstri pokúsia priblížiť k tejto možnosti, aby záclony mohli úplne zapadnúť do keramických výrobkov. Tento prístup vám umožní "skryť" poklop. Presné rozmery závisia od účelu dverí a od polohy potrubia a kábla.

Inšpekčné poklopy rôznych veľkostí pod dlažbou v kúpeľni

Najväčší z hotových volieb je dvere 120 cm Domáce dvere, ktoré sa líšia od bežných parametrov, by mali byť približné k nasledujúcim: minimálne 5 až 50 mm dlaždice na fixačke so stenou, nie viac ako ½ vlastných parametrov dlaždice na voľnej strane.

Z hlavných prvkov

Štruktúra konkrétneho poklopu závisí od jeho typu. Štandardné nástenné prevedenie obsahuje hliníkový rám, zámok, štruktúru slučky a dvere.

Materiál latentnej inštalácie je zvyčajne odolný proti vlhkosti (napríklad spracovaná sadrokartónová doska, drevotrieska, OSB). Rám je pripevnený do výklenku alebo steny. Zámok "reaguje" na vonkajší náraz a udržuje dvere v drážkach výklenku.

Mechanizmus závesu a nastavenie je dôležitou súčasťou, na ktorej závisí spôsob otvárania dverí, v akom smere. V jednoduchých verziách môžu byť závesné alebo nábytkové slučky. V zložitom - dvojitý s dodatočnými nastavovacími uzlami.

Revízia sanitárneho poklopu pre neviditeľné dlaždice

Sanitárna poklop pre dlaždice

Poloha liahne a strana otvoru

Zvyčajne sa pokúšajú určiť miesto inšpekčného poklopu takým spôsobom, že ho otvára, nedotýka sa iných predmetov v miestnosti a tiež poskytuje potrebný prehľad. Je pohodlné otvárať dvere vpravo vpravo, s výnimočnou výnimkou. Vertikálne otvorenie je sprevádzané zodpovednejšou prípravou tohto miesta.

Neodôvodnená je uhlová poloha okna na prezeranie: rohy dverí zasahujú, dizajn bude slabší. Sotva na podlahe, je lepšie, aby sa dvere: spodný okraj môže poškriabať podlahu a zanechať stopy. Pravidlo pre celé dlaždice presahuje tento bod inštalácie.

Revízia sanitárneho poklopu neviditeľného zdobeného červenými keramickými dlaždicami

Inštalácia skrytého poklopu

Inštalácia tajného poklopu začína montážou rámu. V štruktúre sadrokartónu sa predbežne pripravujú profily, aby sa spojil rám poklopu s kostrou s samoreznými skrutkami na kov. Drážky pre nich sú vopred vyvŕtané. Ak sa inštalácia uskutočňuje v otvore v tehálovej alebo blokovej stene, použijú sa hmoždinky a medzery medzi rámom a stenou sú zamrznuté. V tomto prípade sa dvere vyberú z rámu a namontujú sa po tom, čo je tesniaci prostriedok pripravený (asi deň, aby zmrazil nadbytok na obryse).

Inštalácia sanitárneho (inšpekčného) poklopu v kúpeľni

Po nainštalovaní rámčeka je výklenok orezaný materiálom s prekrývajúcim sa rámom. Povrch rámu musí byť rovný. Po inštalácii skontrolujte funkciu závesného mechanizmu a ladenie ho pomocou šesťhranného kľúča.

podšívka

Dekorácia poklopu a steny sa vykonáva súčasne. Na lepenie dlaždice na neviditeľné dvere musí byť pracovný povrch primárny. Tlakové mechanizmy sú upevnené špeciálnymi spojovacími prvkami, dvere sa vážia nadol alebo sa používa záťažová skrutka. Na sádrokartónovej doske lepenej na tekuté nechty alebo na špeciálne cementové zmesi. Výstužná sieťka je predbežne inštalovaná na drevených doskách. Pri nanášaní lepidla na keramiku sa zohľadňujú medzery v budúcnosti. Pri vysoko kvalitnom upevnení dlaždíc by lepidlo malo mať aspoň ½ povrchu.

Zmes by nemala unikať a upchať do priestoru medzi poklopom a jeho rámom. Eliminujte prebytky rýchlejšie. Zmes sa chytiť za deň, potom môžete odstrániť prebytok z dlaždíc.

Obloženie kúpeľňového poklopu je v kúpeľni neviditeľné

Obloženie kúpeľňového poklopu je v kúpeľni neviditeľné

Zaliatie, tesnenie

Spracovanie neviditeľných šácht má svoje vlastné zvláštnosti: nie sú pretierané okolo okrajov. Zvyšok priestoru poklopu je pokrytý kompozíciou ako celá stena. Ak chcete presne identifikovať toto miesto, okraj sa spracuje konštrukčnou páskou a uvoľní sa malá medzera. V ňom položte silikónový tmel a vyrovnávajte vrstvu prstami. Aby sa maso poslušne správalo, ruky musia byť nasiaknuté v mydlovej vode. Potom sa škótsko starostlivo odstráni. Sušenie silikónu trvá 2 dni. Dokonalý dotyk: rezy po obvode dverí. Vytvorte z uhla 45 °, snažte sa získať stavebný nôž na zem, pomocou 1 pohybu na každej strane. To pomáha vyhnúť sa "okrajom" okolo okrajov.

S otvoreným poklopom odstráňte nadbytočný tmel.

Utesnenie švíkov inšpekčného poklopu neviditeľného v kúpeľni

Ako si vyrobiť vlastné ruky?

Nie vždy pripravené inšpekčné poklopy vyhovujú požiadavkám. V tomto prípade môžete stráviť trochu času a úsilia a urobiť potrebné detaily sami.

Ak potrebujete malé okno, magnetické možnosti sú dobré. Aby ste to urobili, nainštalujte magnety v rohoch dverí a okolo okrajov rámu - magnety - zdvojovače (celkom 8 magnetov). Je lepšie vybaviť veko elegantnou rukoväťou, takže bude praktickejšie. Použite bežné nábytkové kovanie ako rukoväť.

Domáci sanitárny poklop neviditeľný na magnetoch v kúpeľni

Pri výrobe veľkých dverí, nábytkové diely tiež potrebovať: pohodlné pripravený na montáž push systému a konvenčné sklápacie slučku.

 • Zmerajte, označte budúce miesto a skontrolujte jeho úroveň, aby ste predišli deformáciám.
 • Pripravte základňu a rámček. Môžete použiť bežný hliníkový profil pod rámom, rám je vyrobený z pásikov alebo z rovnakého profilu. Nastavte rámček.
 • Vytvorte veko: základňa by mala byť pevná, použite drevené dosky. Povlak závisí od hrúbky vrstvy a plánovanej práce. Lepšie je použiť sadrovú lepenku: dokončovacie práce na ňom sú úspešnejšie ako na pripravovanom strome. Opatrne pripevnite časti viečka k skrutkám.
 • Pripravte drážky pre mechanizmus slučky: po oboch stranách zatlačte späť 10 mm a vyvŕtajte. Pripojením závesov k veku, pripevnite ho k rámu a označte otvory pod mechanizmom.
 • Nastavte závesy v ráme. Teraz môžete zavesiť poklop na mieste. Veko by malo ísť rovno s neošetrenou stenou a nesmie sa nad ňou zdvíhať. Prikrývka by mala mať medzeru, aby sa dala ľahko otvoriť stlačením (berte do úvahy budúcu podšívku).
 • Zabezpečte dvere pomocou špeciálnych skrutiek, použite zaťaženie. Vyčistite poklop z prachu, pripravte ho a pokračujte do obloženia.
 • Po vysušení lepidla na dlaždice skontrolujte dverný mechanizmus. V prípade potreby upravte.
 • Na samom konci tlačného mechanizmu.
Sadrokartónová krabica, otvor pre inštaláciu poklopu neviditeľný v kúpeľni s vlastnými rukami

Domáca kúpeľňa poklop neviditeľná v kúpeľni

Obkladanie s keramickou dlažbou pre samoobslužnú inšpekčnú poklop v kúpeľni

Tipy

Odstránenie sanitárnych dverí nie je jednoduché. Nekomplikovaný prvok interiéru si vyžaduje veľkú pozornosť. Mnohí ľudia len po nákupe a inštalácii pochopili, ako by bolo lepšie vykonať tento postup. Je užitočné spýtať sa susedov zhora alebo zhora, ako vyriešili tento problém a či boli spokojní.

Dávajte pozor na tieto body:

 • Pri kúpe hotového sanitárneho poklopu skontrolujte, či je orientácia rovnaká ako požadovaná (vertikálna alebo horizontálna). Často veľkosť 20 * 30 zamieňa predajcov aj kupujúcich.
 • Pri inštalácii použite úroveň.
 • Malé okná sa okamžite inštalujú spolu s vekom a veľké sú demontované na detaily.
 • Obkladanie stien sa najlepšie vykoná ihneď pod dverami neviditeľného systému a nakoniec zostane spodná časť vyššie uvedeného riadku. Preto sa nastavia veľkosti dlaždice a zabráni sa náhodným deformáciám.
 • Neúspešné operácie s rezaním tesniacej hmoty je možné opraviť: silikón naneste na okraj a zatvorte poklop. Výsledná hmota sa odstráni a opäť sa vysuší.
 • Ak je stena je pripravený pre maľbu, potom sa budete musieť preplávať švíku po shpatlevanija k vysušeniu zmesi.

Ak máte málo skúseností, môžete rýchlo nainštalovať hotové inšpekčné poklopy a ak chcete, vytvorte si sami. Majster prípad je strach!

Sanitárna poklop neviditeľná v kúpeľni a jej inštalácia

Sanitárna poklop pre dlaždice

Revízny poklop pre dlaždice

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

54 + = 57