Plastik zemin üzerine briket

Odanın ayrılmasının son aşaması süpürgeliklerin montajıdır. Bu iç mekanın son halini veren son dokunuş. Giderek, her zamanki ahşap çıtalar yerine bir plastik zemin süpürgelik kullanılır. Düşük maliyetli, kurulumu ve bakımı kolaydır. 

Avantajları ve dezavantajları

Plastik zemin süpürgelik tahtası, aynı anda iki görevi çözmeyi sağlayan pratik bir çözümdür - binalara bitmiş bir görünüm vermek ve gerekirse, konutlarımızda yeterli olan telleri gizlemek.

Plastik zemin kaide - pratik bir çözüm

Plastik zemin kaide - pratik bir çözüm

Zemin için PVC süpürgelikler aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Hafif.
  • Basit kurulum, ön veya sonraki hazırlık gerekmez.
  • Uzun kullanım ömrü, ultraviyole radyasyona direnç, ev kimyasalları.
  • Kolay bakım, dekoratif kaplamanın düzenli olarak yenilenmesine gerek yoktur.
  • Zararsızlık.

Bir plastik zemin süpürgelik takın - pratik bir çözüm. Yavaş yavaş, birçok açıdan üstün oldukları için geleneksel ahşap çubukların yerini alırlar. Dezavantajları azdır. Birincisi plastik - doğal olmayan bir malzemedir. İkincisi, plastiklerin yanıcı olması ve zararlı maddelerin serbest bırakılmasıdır.

Bir kablo kanalı ile PVC zemin kaide kullanarak telleri / kabloları gizlemek mümkündür

Bir kablo kanalı ile PVC zemin kaide kullanarak telleri / kabloları gizlemek mümkündür

Tartışılacak bir şeyin doğallığı ile işe yaramayacak, ama o kadar "doğal olmayan" bir şey var ki, o da bir rol oynamayacaktır. Ayrıca, iyi plastik kimyasal olarak nötrdür, normal durumda herhangi bir zararlı madde yaymaz.

Plastiklerin yanıcı olması farklıdır - yanmayan ve yanmayan yaylar olan plastikler vardır, bunlar - zararlı maddelerin hala en aza indirildiği daha az duman emisyonuna sahiptir. Eğer isterseniz, yanmaz plastik zemin süpürgelik bulabilirsin.

Plastik süpürgelik çeşitleri

Plastik zemin süpürgeliği aşağıdaki çeşitlerden olabilir:

  • geleneksel;
  • esnek;
  • bir kablo kanalı ile;
  • esnek (kauçuk) kenar ile;
  • resim altında.

Her bir türe daha yakından bakalım.

Esnek kaide PVC

Eğer sütunlar, kavisli duvarlar, filetolar çizmeniz gerekiyorsa, bir sorun var - normal sert çubuklar problemlidir - küçük parçalara kesmeniz, bağlantı elemanlarının yardımıyla birleştirmeniz gerekir. Çok zaman alır, para pahalıya dönüşürken görüş ideal olmaktan uzaktır, çünkü hala kırık bir çizgi oluşturur ve düzgün bir eğri oluşturmaz.

Bu yüzden yuvarlak duvarları standart bir kaide ve plastikle süsleyin

Bu yüzden yuvarlak duvarları standart bir kaide ve plastikle süsleyin

Bu gibi durumlarda, esnek bir kaide kullanmak daha iyidir. "Esnek" terimi akrabadır. Normal durumda, bu zor, ancak sıcaklık yükseldiğinde sadece iyi bükülür. Eğrisel yüzeylere monte edilmeden önce 60-70 ° C'ye kadar bir yapı saç kurutma makinesi ile ısıtılır, gerekli ve sabit olan şekle getirilir.

Soğutulduktan sonra, ilk sertliği kazanacaktır. Örneğin bir sütunu kolaylıkla çizebilirler, örneğin düzgün bir eğriden bahsetmezler.

Yumuşak kenarlı

Plastik zemin süpürgeliği, benzer ürünlerin en esnekidir. Gerekirse, düzgün olmayan bir duvara bile uzanacak şekilde çekilebilir. Ancak en küçük çatlaklar olmaksızın düz olmayan bir duvara tam olarak tutunmak için, sadece üst kenarı elastik - lastik yapılırsa mümkündür.

Lastikli kenar, en küçük yarıklardan bile kaçınmayı mümkün kılar

Lastikli kenar, en küçük yarıklardan bile kaçınmayı mümkün kılar

Plastik malzemeden yapılmış olmasına rağmen elastik kenar aynı renge sahiptir. Yüksek elastikiyete bağlı olarak, en ufak düzensizlikleri bile yok eder, boşluk ve boşluk bırakmaz.

Kablo kanalı ile

Modern bir konutta, daha fazla ekipman ve teller ona geliyor. Bir apartman dairesi veya ev için kabloları gizlice yürütmenin en uygun ve ucuz yollarından biri, bir kablo kanalı ile bir plastik zemin kaidesi kurmaktır.

Kablo kanalı, kaidenin tüm uzunluğu boyunca özel olarak şekillendirilmiş bir oyuk / oyuktur. Bu girintide birkaç kablo vardı - televizyon, telefon, bilgisayar kabloları. Iki türü vardır: