Zberač (miešacia jednotka) pre podlahu ohrievanú vodou

Pri inštalácii podlahového vykurovania je položený veľký počet potrubí - niekoľko sekcií, ktoré sa nazývajú kontúry. Všetky sú postavené na zariadení, ktoré rozdeľuje a zhromažďuje nosič tepla - kolektor pre teplú podlahu.  

Menovanie a typy

Podlaha teplej vody sa vyznačuje veľkým počtom rúrkových slučiek a nízkou teplotou chladiacej kvapaliny, ktorá v nich cirkuluje. Vo všeobecnosti sa vyžaduje ohrev chladiacej kvapaliny na 35 až 40 ° C. Τη not not30 not τη τη not30 τη30 not30 not not τη not year τη τη τη year τη not not30 τη not not τη30 τη not not not not not not τη τη not not τη τη not τη τη not τη not τη not not τη30 τη not not not not not τη τη30 τη not not not Ale sú len zriedka nainštalované. Všetky ostatné typy kotlov produkujú horúcu vodu. V obvode však nemožno spustiť takú teplotu - horúca podlaha nie je pohodlná. Na zníženie teploty a uzlíky prímesi sú potrebné. V nich sa v určitých pomeroch zmiešava teplá voda z dodávky a chladí z spätného potrubia. Potom sa cez kolektor pre teplú podlahu privádza k okruhu.

Príklad kolektora na teplú podlahu so zmiešavačom a obehovým čerpadlom

Kolektor pre teplú podlahu so zmiešavačom a obehovým čerpadlom

Aby bolo možné prijímať vodu s rovnakou teplotou vo všetkých okruhoch, je privádzaná na hrebeň s teplou podlahou - zariadenie s jedným vstupom a množstvom výstupov. Taký hrebeň zhromažďuje chladenú vodu z okruhov, odkiaľ vstupuje do prívodu kotla (a čiastočne ide do uzla prídavku). Toto zariadenie - podávače a spätný tok - sa tiež nazýva kolektor pre teplú podlahu. On môže ísť s uzlom zmesi, a možno len hrebene bez ďalšieho "zaťaženia".

materiály

Zberač teplej podlahy je vyrobený z troch materiálov: