Ako vytvoriť automatickú bránu: vyberte jednotku

Krásna brána je dobrá a krásna automatická brána je ešte lepšia. Existuje značné množstvo firiem, ktoré robia bránu a dajú automatizáciu, ale ako obvykle chcete ušetriť: majú drahé služby. Mnoho firiem predáva súpravy na automatizáciu a môžete ho nainštalovať a pripojiť sami. Niekoľko tisíc ušetrí. Ale v tomto prípade je potrebné objasniť, či záruka (to stane, ale len zriedka) sa uloží, a ak áno, čo sa vzťahuje záruka, a to, čo - nie je, a čo robiť v prípade poškodenia (je často nutné, aby skúšobnú jazdu odstrániť a pokračovať v podniku). Takže automatické brány s vlastnými rukami nemusia byť tak ziskové. Vyriešte sa. Aby bolo spravodlivé povedať, že v prípade, že plot si sa postavený a gate automatizácie je kladený viacerými chybami budú odpísané na zlom základu, montáž nosníkov, atď Takže v tomto prípade záručná oprava - vzácnosť.

Takto vyzerajú automatické otvárače otočných brán

Takto vyzerajú automatické otvárače otočných brán

Automatizácia pre krídlové brány: typy pohonov

Automatické otočné brány sú ovládané mechanizmami dvoch typov: lineárna a páka. Ktorýkoľvek z nich môže otvoriť plátenú aj zvnútra aj vonku: smer otvárania závisí od inštalácie. V niektorých prípadoch však existujú určité obmedzenia, ktoré vyžadujú použitie určitého typu mechanizmu pri otváraní brány.

Lineárny pohon

Mechanizmus je veľmi jednoduchý a spoľahlivý. Z vonkajšej strany to vyzerá ako podlhovastý prípad. Vo vnútri je závitovka - dlhá skrutka - ktorá je poháňaná prevodovkou namontovanou v zadnej časti skrine. Keď je prevodovka zapnutá, šnekové zariadenie posúva alebo vytiahne list.

Lineárna automatizácia pre krídlové brány

Lineárny pohon pre otočné brány

Lineárna skriňa pohonu pre automatické otočné brány je vyrobená z kovu, ktorý je práškovo lakovaný. Je možné inštalovať na brány akéhokoľvek druhu a akejkoľvek hmotnosti. Čím väčšie sú rozmery, hmotnosť a plachta, tým silnejšie sú motory a masívny prenos.

Príklad inštalácie lineárneho mechanizmu na otváranie dverí a brán

Príklad inštalácie lineárneho mechanizmu na otváranie dverí a brán

Vložte stĺpik oproti jednému z vodorovných nosníkov - podľa voľby. Ale najlepšia možnosť je uprostred výšky plátna.

Pákový pohon

Druhým typom automatizácie pre krídlové brány je typ páky. Skladá sa z reduktora skrytého v tele a dvoch pohyblivo spojených páčok, ktoré sa podobajú vyčnievajúcemu lakeť.

Automatizácia pre otočné brány typu páky

Automatizácia pre otočné brány typu páky

Blok s reduktorom je pripevnený k pólom, páka k krídlu. Toto zariadenie umožňuje otvoriť bránu dovnútra, aj keď sú stĺpiky veľmi široké.

Pohon páky pre automatické otváranie brány

Pohon páky pre automatické otváranie brány

Jednou z verzií pákového mechanizmu sú podzemné pohony. Často sú rozdelené do samostatnej skupiny. V tomto prípade je reduktor skrytý v kovovej krabici, ktorá je betónovaná v blízkosti pólu. Vonku je len páka.

Príklad inštalácie podzemnej jednotky

Príklad inštalácie podzemnej jednotky

Ktorý typ si vyberiete?

Vonkajšie, mnoho ako lineárny pohon viac - je kompaktnejšie. Na širokých póloch však pri otváraní dverí smerom dovnútra nemôže byť v žiadnom prípade namontovaný bez dokončenia stĺpika. Ak naozaj nechcete dať páčku v správnej výške, urobte v póle výklenok, odstránite časť muriva alebo betónu.

Schémy inštalácie lineárneho mechanizmu na otvorenie brány dovnútra a von

Schémy inštalácie lineárneho mechanizmu na otvorenie brány dovnútra a von

Keď otvoríte krídlo vo vnútri, zadná časť jednotky so špeciálnym držiakom je pripevnená k povrchu stĺpika smerom k dvoru. V prípade, že vzdialenosť od povrchu do list upevňovacích bodov sa viac ako 8 cm (na obrázku je vzdialenosť označené písmenom "C"), lineárny pohon nedostane dať - proste sa nedostal do listu. Existujú však niektoré modely, ktoré môžu byť inštalované na C = 12 cm, ale nie je toľko.

Ak je brána otvorená vonku - na ulici, potom je pohon pripevnený k povrchu stĺpa, ktorý smeruje k otvoru. V tomto prípade sa jedná o cca 20 cm. Vzhľadom k tomu, pohony pre dvojkrídlové brány dva, oni zauzhayut otvorenie 40 cm. Je tiež nutné mať na pamäti, a to najmä v prípade, že je vstupnou bránou do garáže. V takomto prípade je nutné inštalovať pohon tak, aby bol nad strojom a aby nenarúšal manévrovanie.

Dodatočné vybavenie

V bežnej sade automatizácie akéhokoľvek typu sú dve jednotky - vpravo a vľavo, riadiaca jednotka k nim. Niektoré spoločnosti v základnom prístroji zahŕňajú dva ovládacie panely a prijímač kódov, ale v niektorých z nich tieto zariadenia idú ako možnosť - sú zakúpené samostatne. Pri porovnávaní modelov a cien starostlivo preskúmajte úplnosť základnej ponuky.

Príklad základného a doplnkového vybavenia

Príklad základného a doplnkového vybavenia

Okrem diaľkových ovládačov je možné použiť aj programovateľné klávesy - ak je brána ovládaná viac ako dvoma osobami. Užitočnou možnosťou je inštalácia fotobuniek. V čase otvorenie / zatvorenie dverí, ktoré reagujú na bytia v akcii poľa objektov (mačky, psy, starším ľuďom alebo deťom, ktorí nemajú čas prejsť časozberného snímania) a zastaví pohyb krídla, tak dlho, ako bude objekt nezmizne.

Užitočným doplnkom bude kontrolka. Je dôležité, aby sa brána otvárala do rušnej časti ulice, ktorá upozorňuje okolojazdcov.

Čo bude potrebné pri nákupe

Pri výbere modelu sa musíte vždy opýtať, akú veľkosť brány, čo urobila alebo akú hmotnosť listu. Musia sa použiť parametre stĺpikov, vzdialenosť od okraja k slučkám. Aby bolo možné vysvetliť, že to bolo jednoduchšie, nakresliť plán hradieb so všetkými rozmermi. Ak chcete vybrať ten správny, môžete potrebovať fotografiu. Potrebujeme všeobecný plán a detail závesov a spôsob ich upevnenia.

Ako si vytvoriť drevený plot s vlastnými rukami. 

Automatizácia posuvných brán

Všetky pohony na inštaláciu na posuvných bránach majú rovnaký dizajn: je tu pohon s ozubeným kolesom a ozubeným kolesom pripevneným ku krídlu dverí. Motor sa otáča pohybom koľajnice spolu na bráne. To všetko je ovládané z ovládacieho panela umiestneného na boku. Takmer všetky modely umožňujú otvárať / zatvárať bránu pomocou diaľkových ovládačov. Ak chcete prijímať svoje signály, musíte nainštalovať anténu a nastaviť konzoly (naprogramované).

Vzhľad pohonu pre automatické posuvné brány

Vzhľad pohonu pre automatické posuvné brány

Pri výbere tohto typu automatizácie je potrebné venovať pozornosť technickým parametrom a doplnkovým funkciám.

 • Výkon a úsilie. Priemerná hodnota je 600 N / m, čo zodpovedá úsiliu 60 kg. Toto je maximálna hodnota, ktorá sa nie vždy rozvíja. Automatizácia je nastavená tak, aby práca bola optimálna - ak nie je žiadna rušenie, úsilie je malé. Pri prekonávaní prekážok, ktoré môžu byť v ceste krídla, sila sa zvyšuje, niekedy - na maximum. Nie je to každý, kto môže proti nemu brániť, a ak je na ceste auto, alebo osoba, ktorá má zazevavshisya, problémy budú potrebné. Pre niektoré modely (nedávne vydanie s napájaním 24 V) je preto možné preprogramovať. Druhá možnosť - s určitým úsilím, list sa zastaví alebo dokonca mierne vráti späť.
 • Prítomnosť regulácie teploty. Pri teplotách pod nulou sa list obvykle pohybuje pomalšie: mazivo sa zahusťuje a sneh-ľad môže tiež zasahovať. S touto funkciou sa otváracia sila automaticky zvýši za studena.
 • Nastaviteľná rýchlosť krídla. Aby brána produkovala menej hluku, na začiatku a na konci sa rýchlosť ich pohybu znižuje.
 • Záložný zdroj napájania. Niektoré moderné modely s rozchodom od 24 V majú zabudovanú nabíjateľnú batériu vo vnútri puzdra, ktorá umožňuje používať bránu pri prerušení napájania. Niektoré z nich vám umožňujú pripojiť externé záložné zdroje.

  Príklad zostavy automatických posuvných dverí

  Príklad zostavy automatických posuvných dverí

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  80 − 78 =