Brány od profesionála vlastnými rukami: foto report + video

Brány a brány z vlnitej lepenky patria do rozpočtovej kategórie: nie je toľko času a materiál sa vyrába. Je pravda, že ak si vyberiete model konvenčných krídlových brán bez umeleckých doplnkov. Existujú aj možnosti s kovania prvkov, tu je zložitosť práce väčšia, náklady sú oveľa vyššie. Jednoduché závesné brány vyrobené z vlnitej lepenky vlastnými rukami môžu byť vyrobené aj amatérskym zváračom: existuje len málo švíkov, sú jednoduché. 

Klapkové konštrukcie

Aj v takejto nekomplikovanej konštrukcii, ako brána alebo brána môžu byť vyrobené rôznymi spôsobmi a existuje veľa možností. Po prvé, pozícia jumpers sa líši:

  • diagonálne;
  • horizontálne;
  • krížom.

Každá metóda je testovaná a pracuje, čo poskytuje dostatočný stupeň tuhosti. Potom vyberte to, čo sa vám zdá byť správnejšie alebo spoľahlivejšie.

Konštrukcia brány z kovového profilu s výložníkmi

Konštrukcia brány z kovového profilu s výložníkmi

Existuje rozdiel v konštrukcii samotných brán - so stacionárnym rámom (hornou priečkou) alebo bez. S rámom sú brány stabilnejšie, ale potom sú tu obmedzenia výšky: vysoké autá - na nádvorie nemôžu vstúpiť nákladné vozidlá ani špeciálne vozidlá. S príslušným vystužením stĺpikov a bežne vytvorenými chlopňami (s vystužením v rohoch) budú brány bez rámu spoľahlivé.

Konštrukcia brány v hornej priečke a priečniky

Konštrukcia brány v hornej priečke a priečniky

Pri inštalácii brány s rámom je spotreba kovu viac - na dĺžku jumperu, ale nie je možné zosilniť póly: zaťaženie na nich je menšie.

Priečne tvarované mostíky na obojkoch z kovu

Priečne tvarované mostíky na obojkoch z kovu

Aby bolo ľahšie pripojiť oceľový plech, na vonkajšej strane (niekedy, vnútorné, ako je uvedené vyššie), po obvode klapiek sú zvarené tenkostenný kovový profil 1 cm. To je potrebné zohľadniť na určenie veľkosti predliskov pod klapkou.

Aby bol dizajn čo najpevnejší, aby nebol "chodil" a nestal sa hlukom vo vetre, rohy sa vystužujú. A znova existujú dva spôsoby. Prvou je zvariť rohy vyrezané z plechu.

Posilnenie letákov pomocou kovových dosiek

Posilnenie letákov pomocou kovových dosiek

Druhý - aby krátke uhlové čapy z rovnakého potrubia, že vajcia z letákov varili.

Druhý spôsob posilnenia brán

Druhý spôsob posilnenia brán

Existuje rozdiel v čase montáže: z kĺbov sú rúry pripojené pod uhlom 45 ° alebo jednoducho cez zadnú časť. Profesionálny - u 45 °, ľahšie - zadok. Niektoré spôsoby montáže neposkytujú možnosť pripojenia pod uhlom (ak sú obe dvere úplne integrálne a iba zavesené na tyčiach sú rozrezané na dve časti).

Rôzne spôsoby pripojenia potrubia

Rôzne spôsoby pripojenia potrubia

Ďalšia jemnosť, ktorá závisí od množstva snehu v zime. Ako vidíte na fotografii, spodná lišta chlopní sa zdvihne do rôznych výšok od zeme - niekde o niekoľko centimetrov, niekde o 20 cm alebo viac. Závisí na výške snehovej pokrývky v zime: ak je sneh nahromadený a brána zo zeme sama, nebudete ich otvárať. Aby sa všetky zvieratá nemohli v tejto medzere stúpať v lete, potom, čo dopadne sneh na skrutky, prút sa naskrutkuje, na konci jesene je opäť odstránený.

Na otočných bránach môžete umiestniť automatiku. Potom ich môžete ovládať z konzoly a ísť pod sneh a nepotrebujete dážď.

materiály

Pre tyče zvyčajne ide o profilovú zváranú rúrku 80 x 80 mm s hrúbkou steny 3 mm. Zaberajú pod hĺbku mrazenia zeme, prísne zvislo a vylievajú betónové riešenie. Práca na inštalácii brány začína po tom, čo betón získal približne 50% sily. Ak teplota na ulici nie je nižšia ako +20 ° C, trvá to 5-6 dní, ak je chladnejšie - až dva týždne.

Pre chlopne sa používa profilová rúrka s rôznym prierezom: v závislosti od sily vetra a rozpätia brány: existuje variant 60 x 40 mm, je 40 x 20 mm. Vyberáte si na základe svojich vlastných podmienok. Na prepážky sa vezme buď rovnaká rúrka, alebo o niečo menšia časť až 20 x 20 mm. Všetky tieto rúry môžu byť odoberané 2 mm silnou stenou, môže byť 3 mm. Hrubšie náklady viac (predať na kilogramy) - sú ťažšie, ale 3 mm kov je ľahšie variť, čo je dôležité pre začiatočníkov v zváraní.

Pripravený kov

Pripravený kov

Pri zváraní tenkých kovov si prečítajte.

Materiál pre brány je rovnaký ako pre plot proflista, pripevnite ho k rovnakým samorezným skrutkám. Pred začatím práce musí byť kov pripravený: odstráňte všetku hrdzu (bulharskú s kovovou kefou), zašpinenú antikorózou a farbou. Po vysušení môžete začať pracovať.

Fotografická správa o výrobe a inštalácii brán

To je jedna z možností, ako môžete vytvoriť bránu z vlnitej lepenky vlastnými rukami. Technológia nie je najlepšia, ale nie najhoršia: už šesť rokov funguje bez problémov.

K zavedeným pólom 80-80 mm zvarované závesy sú spojené diely na požadovanej vzdialenosti na zvislých častiach stĺpikov trubice 40 * 40 mm - vpravo a vľavo. Regály visia na závesoch na stĺpiku, medzi nimi a stĺpikmi požadovanej hrúbky medzivrstvy a upevnia svorku.

Závesné stojany zavesíme na zvárané pruhy

Závesné stojany zavesíme na zvárané pruhy

Merať požadovanú výšku a prerezať prebytok zhora na stĺpy, nie na póly, zvárame priečnik z rovnakej trubky 40 * 40 mm. Kvalita zvárania v tejto fáze nie je dôležitá. Stále berieme detaily, nezaoberáme sa dôslednosťou šitia - potom ju prinesieme normám. Hlavná vec, že ​​všetko bolo hladké a držané spolu. Preto chytať body na niekoľkých miestach.

Priečnik je pripevnený ku stĺpikovým stĺpikom

Priečnik je pripevnený ku stĺpikovým stĺpikom

Podobne chytíme rúrku na dne.

Spájame spodnú rúrku

Spájame spodnú rúrku

Nájdeme stredu priečnych nosníkov. Zo stredu v oboch smeroch ležeme stranou na 3 mm. Uvádzame jasné poznámky. Zmeriame vzdialenosť medzi horným a spodným lúčom, vyrežeme dva segmenty, zvaríme pozdĺž značiek (medzi dvoma vertikálnymi rúrami by mala byť medzera 6 mm).

V strede s medzerou 6 mm zvareme dve vertikálne potrubia

V strede s medzerou 6 mm zvareme dve vertikálne potrubia

Meriame vzdialenosť medzi dvoma polohami jednej polovice brány. Mali by byť rovnaké, ale je lepšie ich merať oddelene. Odstrihnite rúry požadovanej dĺžky a uchopte ich do správnej výšky. Ak potrebujete viac priečok, nainštalujte ich.

Zvárané tyče na zosilnenie

Zvárané tyče na zosilnenie

V značenom strede bulharského, nad a pod, vykonávame rezy, rozdeľujúce bránu na dve polovice. Takže veľmi jednoducho máme bránu, ktorá sa otvorí a zatvorí bez akýchkoľvek problémov.

Rozdelené polovice brány

Rozdelené polovice brány

Rám brány je pripravený. Odstránime ju, položíme na rovný vodorovný povrch a zvárame švy. Tu už je dôležitá kvalita zvárania, sledujeme plnosť kúpeľa, snažíme sa nespáliť otvory. Hotové stehy sú čistené, natreté, natreté.

Pri položení listu na rovnú vodorovnú plochu zvárate všetky švy

Pri položení listu na rovnú vodorovnú plochu zvárate všetky švy

Začneme zostavovať podperu na upevnenie profilového listu. Na zníženie plachty bol rozrezaný na dve časti, takže list nie je jediný kus, ale rozrezaný plát. Za týmto účelom používame profilovú rúrku 20 x 20 mm. Rozrežeme ho na kusy požadovanej dĺžky, aby sa mohol upevniť na vnútornom obvode.

Rúru sme prerezali 20 x 20 mm a našroubovali ho okolo vnútorného obvodu

Rúru sme prerezali 20 x 20 mm a našroubovali ho okolo vnútorného obvodu

Dali sme ich do rovnakej roviny s vonkajšou časťou - fólia sa zaskrutkuje zvnútra. Pripevňujeme na skrutky predvrtané otvory s požadovaným priemerom.

Ako fixovať dosky pre profilovaný plech

Ako fixovať dosky pre profilovaný plech

Takže to vyzerá ako hotový rám brány

Takže to vyzerá ako hotový rám brány

Hotový rám je namaľovaný - vo vnútri svetlošedej farby, vonku - červeno-hnedej, v tóne farby vlnitej lepenky. Nechajte vysušiť.

Maľovaný rám

Maľovaný rám

Pokračujeme v inštalácii profilovaného plechu na bráne. Je orezaný o niečo menší ako hlavný rám - na obvode 2-3 mm by mal byť odsadený. Položte na pripravené podpery a upevnite zvnútra po obvode na skrutky.

Montáž profilovaného plechu na golier

Montáž profilovaného plechu na brány

Môžete si vziať špeciálne, s klobúkmi a tesneniami, ale dali ich na bežné.

Na šetrenie sme použili bežné skrutky

Na šetrenie sme použili bežné samorezné skrutky na kov

Môžete povedať, že brána je pripravená.

Takmer pripravený

Takmer pripravený

Zostáva zistiť zápchu. Je samozrejme možné prelomiť zámok a rukoväť, ale kvalita lacného je veľmi nízka a to drahé - v tomto momente neprípustný luxus. Z dôvodu zvyškov rúrok a tvaroviek zvárané skrutky. Pracujú presne za akýchkoľvek podmienok.

Domáce skrutky

Domáce skrutky

Jedna (horná) je nastavená na samorezných skrutkách s protiprúdovou časťou na letákoch, dve spodné sú pripevnené k stĺpikom. V zemi na správnych miestach sú vyvŕtané malé otvory, v ktorých sú betónované časti okrúhlych rúr, ktorých priemer je väčší ako priemer tyče. Brána je vytvorená rovnakou metódou, do ktorej je vložený iba hrad.

Hotové brány z vlnitej lepenky s integrovanými dverami

Hotové brány z vlnitej lepenky

S touto technológiou sa zaručuje otvorenie a zatváranie dverných krídel. Ak boli pri inštalácii pólov nejaké deformácie, berú sa do úvahy. S postupnou prezentáciou celý proces nevyzerá komplikovane a tak to je. Ak budete variť všetky časti samostatne, geometria by mala byť perfektná a musíte sa uistiť, že pri zváraní rúrka nie je zvarená. Niekoľko rôznych technológií na výrobu brány z vlnitej lepenky nájdete v ďalšej časti, ktorá obsahuje video lekcie.

Z profilovaného plechu je možné vyrobiť posuvné brány a vybaviť ich automatizáciou. 

Ako vytvoriť bránu z vlnitej lepenky: video lekcie

Ak je práca nová, aj po prehratí fotografií môžu zostať otázky. Niektoré z nich môžu objasniť video lekcie o danej téme. Najprv zopakujte vyššie opísanú technológiu: snímame rám priamo na inštalovaných póloch.

Rovnaká technológia v poradí fotografií.

Druhé video o správnom zvarení rámu pri pripojení rúr pod uhlom 45 °. Prístup je profesionálny.

Tí, ktorí sa pred dverami alebo dverami zvárali, sa môžu vyskytnúť otázky o tom, ako zvariť závesy. Nie je to tak jednoduché, ako sa zdá. Pozrite si ďalšie video tutorial.

Presnejšie vysvetlenie toho, aké pohyby treba vykonať počas zvárania slučiek brány, kde sa má elektroda a iné nuansy riadiť, nájdete na nasledujúcom videu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − 49 =