Plnenie 3D podlaží – odolné a krásne

Plnenie 3D podlaží - odolné a krásne

Opravy, z nejakého dôvodu, sa mnohí ľudia zameriavajú na steny a stropy a zabúdajú, že moderné dizajnérske nápady môžu realizovať absolútne akúkoľvek predstavivosť. Jednou z týchto myšlienok sú kvapalné 3D podlahy. Umožňujú vám vytvoriť jednotlivé skladby z kresieb, ploché a trojrozmerné predmety, fascinujúci vzhľad. Obrázky sú tak realistické, že sa zdá, že sa chystajú oživiť. Technológia samonivelačných podláh nie je taká ťažká, ak presne vykonáte všetky fázy ich inštalácie. V tomto prípade môžu trvať niekoľko desaťročí.

Samonivelačné podlahy v malej kúpeľni

3D podlahy a dlažba v kúpeľni

Rampa na podlahe v kúpeľni

Čo je to samonivelačné podlahy?

Samonivelačné podlahy sú polymérové ​​výplne, ktoré sa aplikujú na vzor alebo obrázok a následne sa vytvrdia. Vďaka tomu sa vytvorí bezšvový náter. Samotný obrázok sa aplikuje na základnú vrstvu a je to dokončenie polymérovej výplne, ktorá vám umožní dosiahnuť 3D efekt. Čím silnejšia je priehľadná vrchná vrstva, tým je efektívnejší. Nie je nutné používať hotové kresby, môžete vytvoriť dekoratívnu vrstvu piesku alebo iných prírodných materiálov vo vnútri krytu.

Podzemné podlažie mincí

Odborníci odporúčajú dôverovať profesionálom pri kladení tekutých podláh, ale všetko sa dá robiť vlastnými rukami, nie je to tak ťažké. Ale budete musieť pozorne sledovať technológiu.

Rieka na podlahe obrázok

3D podlaha na toalete

Volumetrická podlaha v kúpeľni

Výhody a nevýhody

Samonivelačné podlahy sú veľmi spoľahlivé a praktické, ale zoznam ich výhod nekončí.

Dá sa vyzdvihnúť hlavné výhody takejto podlahovej krytiny:

 • Podlaha je dokonale plochá a hladká;
 • náter je bezšvový, takže nie je žiadne riziko akumulácie vody a tvorby plesní, ako v prípade kĺbových spojov;
 • Podlahy nie sú erodované, takže môžu slúžiť po celé desaťročia;
 • náter má vysokú vodotesnosť a to je dôležitý bod pri pokládke plniacej podlahy v kúpeľni;
 • spoľahlivosť, praktickosť a odolnosť proti nárazu. Riziko chipsov a škrabancov je minimálne. Súčasne je zabezpečená aj vysoká odolnosť voči chemickým útokom;
 • ekologickosť a netoxicita;
 • ľahké čistenie a jednoduchú technológiu pokládky;
 • odolnosť voči UV žiareniu;
 • veľký rozsah pri realizácii návrhových riešení.

3d podlaha v kúpeľni

Napĺňanie 3D podláh má aj niektoré nevýhody:

 • dlhé sušenie (až do týždňa);
 • drahá starostlivosť;
 • cena kvapalných podláh "kúsky";
 • na demontáž podlahy je ťažké;
 • ak je podlaha mokrá, potom existuje veľké riziko kĺzania.

Variant poschodia

Podlaha bez obrázka

Kúpeľ v kúpeľni

3D podlahy v kúpeľni

Podlaha v Chruščenke

Obrázok pre priestrannú vaňu

Ale všetky nevýhody sa prekrývajú s plusmi, pretože kvapalné podlahy majú veľmi dlhú životnosť. A väčšina nákladov ide na prípravu obrazu a základy podlahy.

Interiér s veľkoplošnou podlahou

typy

Všetky kvapalné nátery sú rozdelené do dvoch typov:

 • jednozložková. Tieto podlahy sú potrebné iba na vytvorenie úplne rovného povrchu, aby sa to neskôr dokončilo. Na získanie týchto povlakov používajte suché zmesi, ktoré sa rozpúšťajú vo vode prísne podľa pokynov. Výsledný roztok sa aplikuje na pripravený substrát a vyrovnáva sa.
 • Dvojzložková. Takéto povlaky sa už používajú na dekoratívne účely. Zhotovte podlahy so živicou a tvrdidlom. Niekedy sa ku zmesi pridáva kremenný piesok, ktorý dáva vlastnosti zvýšenej pevnosti. Výsledný roztok sa aplikuje na pripravený substrát a vyrovnáva sa.
Jednozložkové samonivelačné podlahy

Dvojzložkové podlahy v kúpeľni

3D efekt

V skutočnosti sa 3D podlahy hodia takmer rovnakým spôsobom ako bežné objemy, ale len zohľadňujú niektoré nuansy. Buď sa obrázok aplikuje na základnú vrstvu akrylovými farbami, alebo sa použije banner alebo vinylový film s už pripraveným vzorom. Na takomto filme môžete vytlačiť obrázok vo vhodnej spoločnosti, kde je podobné zariadenie. Samozrejme, druhý spôsob, ako získať obrázok, bude výrazne lacnejší ako prvý, keď potrebujete využiť služby umelca. Dosiahnutie 3D efektu bude popísané nižšie.

Podlaha s volumetrickou kresbou mapy sveta

technológie

Technológia kladenia takejto podlahy nie je taká ťažká, ale na dosiahnutie 3D efektu je potrebné vziať do úvahy určité detaily. Teplota vzduchu v miestnosti, kde budú položené podlahy, by nemala byť nižšia ako 10 stupňov Celzia.

Príprava podkladu. Podstavec musí byť dokonale vyrovnaný.

Betónový poter musí byť pripravený vopred. Pre to potrebujete:

 • píšťajte betónovú základňu so špeciálnym strojom a starostlivo odstráňte všetky výčnelky dlátom alebo dierovačom;
 • zbaviť sa všetkých trhlín a možných čipov. Na tento účel sú naplnené cementovou maltou alebo epoxidovou živicou;
 • dôkladne vyčistite poter z nečistôt a odstráňte nahromadený prach vysávačom určeným na priemyselné účely;
 • uistite sa, že na povrchu nie sú olejové škvrny, inak sa podlahy v priebehu času odlúpnú. Ak sú od nich miesta, musíte sa ich určite zbaviť.
Namočte pod podlahu

Brúsenie hrubého poteru

Základný základ

Základný základ. Po úplnom čistení betónového poteru sa aplikuje základný náter. Je potrebné vyplniť všetky póry v betóne a poskytnúť ideálne uchopenie poteru materiálmi. Naneste základný náter kartáčom, valčekom alebo špachtľou. Je umiestnená v dvoch vrstvách s malými časovými intervalmi. Ak je povrch primárny, musíte počkať aspoň 4 hodiny, ale nie dlhšie ako jeden deň.

Naplňte základnú vrstvu

Použitie základnej vrstvy

Základná vrstva môže slúžiť aj ako betónová základňa. A na tento účel môžete použiť samotný povrch polyméru. Ak však samonivelačné podlahy obsahujú výlučne prírodné materiály, potom základná vrstva bude slúžiť ako pozadie, a preto by mala byť čo najkvalitnejšia a vhodne zafarbená.

Ak používate polymérnu podlahu ako základnú vrstvu, musíte upevniť klapku po stenách a pripraviť riešenie. Rozkladá sa nad základňou a vyrovnáva. Aby ste zabezpečili, že na povrchu nie sú žiadne vzduchové bubliny, je ošetrené ihlovým valčekom. Úroveň by mala byť skontrolovaná, aby sa zistila, aká je presná zem.

Zarovnanie základnej vrstvy

Odstráňte bubliny zo základnej vrstvy

Dokončená základná vrstva

Požadovaná práca vyžaduje úplnú absenciu ponorov a slnečného svetla na podlahe. Základná vrstva suší najmenej 5 dní.

Zdobenie alebo zdobenie

Ako bolo uvedené vyššie, obraz sa aplikuje dvoma spôsobmi: s akrylovými farbami alebo aplikáciou handričky. Ak sa použije hotové plátno so vzorom, malo by to byť o niečo väčšie ako veľkosť miestnosti, takže je malá marža, ktorá je oveľa jednoduchšia na neskoršie odrezanie. Pri použití vinylového filmu jednoducho prilepí k základni. Samozrejme, že je potrebné opatrne vyrovnať tak, aby sa pod ním nevytvorili vzduchové bubliny.

Ak používate bannerovú tkaninu, lepí sa veľmi tenkou vrstvou zmesi, ktorá sa používa na konečnú úpravu. Je tiež neprijateľné vytvárať vzduchové bubliny pod látkou.

Kreslenie a konečná úprava

Povrchová úprava a ochranný náter

Pre konečnú vrstvu je potrebná polymérna kompozícia, ktorej objem je vypočítaný na základe hrúbky vrstvy. Minimálna hrúbka by mala byť 3 mm. Posledná vrstva sa aplikuje takto:

 • Najprv sa zmiešajú všetky zložky dvojdielneho roztoku;
 • výsledná zmes sa naleje na vzor a rozprestiera sa po povrchu;
 • Pred zhusťovaním zmesi je potrebné povrch odvaliť valčekom, ktorý odstraňuje vzduchové bubliny.

Čas nastavenia zmesi je iný, závisí od teploty vzduchu v miestnosti a vlhkosti, ako aj od hrúbky samotného povlaku. Pri práci na javisku by ste sa mali pohybovať po podlahe v špeciálnej obuvi.

Ochranný lak sa aplikuje po vrchnej vrstve po jeho úplnom ztuhnutí. Ochráni podlahu pred rôznymi poškodeniami a zvýši jej životnosť. Pomocou špeciálneho laku môžete povrch aj protišmykovať. Navyše, použitý lak uľahčuje starostlivosť o podlahu bez strachu zo škodlivých účinkov detergentov.

Hotová podlaha

Pre kúpeľňu

Výber obrazu pre samonivelačné podlahy v kúpeľni závisí od celkovej konštrukcie miestnosti.

Delfíny - samonivelačné podlahy

Púpava - samonivelačné podlahy

Kocky - samonivelačné podlahy

Najčastejšie sa zameriavajú na tvorbu námorných objektov, pre ktoré sa ako obraz, obrazy mušlí, morského dna, delfínov, rias aplikujú. Môžete sa zastaviť na obrázku vodného povrchu, a potom sa zdá, že chodíte na hladine vody. Docela zaujímavé pod nohami sú kamienky z morského dna. Môžete znovu vytvoriť ilúziu pláže a pridať piesočnaté pobrežie k obrázku. Voľba optimálneho vzoru je obmedzená iba vašou predstavivosťou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 3 =