Květiny pro koupelnu – měníme interiér

Květiny pro koupelnu - měníme interiér

Květiny vyzdobují jakýkoli pokoj a dělají dekorativní roli, ale v koupelně jsou instalovány docela zřídka. Na první pohled jsou podmínky v koupelně pro přidání barev do interiéru, ale existují určité nuance.

Jak teplota vzduchu, tak vysoká vlhkost v koupelně jsou pro rostliny velmi příznivé, ale vzhledem k nedostatku světla může být přizpůsobení barev komplikované. Kromě toho budou rostliny v koupelně po dlouhou dobu zůstávají nejenom ve tmě, ale v chladných podmínkách, a navíc budou ovlivněny chemickými látkami, které se používají v interiéru (kosmetika, čistící prostředky, různé spreje). Všechny tyto vlastnosti jsou důležité při výběru rostlin, jejich umístění v koupelně a péči.

Krásná kytice v koupelně

Vzácné vany mají okna a spoustu místa, ale můžete dokonce umístit květiny do malé místnosti bez okna, pokud vyberete správné rostliny a instalujete fyto lampy. Rozhodování o rostoucím květu v koupelně, prvním úkolem bude zajistit správné osvětlení.

Výběr barev

Mezi rostlinami, které se mohou přizpůsobit podmínkám v koupelně, často volí vlnité, například filodendron, epipremnum nebo břečťan. Také v koupelně můžete dát tak velké rostliny jako příšery a fatsia. Dobře se cítíte v podobných podmínkách a keřovitých rostlinách, například hamedoroya, aspidistra nebo aglaonema.

Česká koupelna

Krásné květiny v koupelně

Květiny v koupelně

Chcete-li ozdobit koupelnu s kvetoucími rostlinami, vyberte fialky, cyklámen, chryzantéma, exakum nebo spathiphyllum.

Pokud je místnost dostatečně prostorná, měla by být umístěna dienenbachie, alokacia, kapradina nebo fikus.

Kudrnaté květiny v koupelně

Med v koupelně

vnitřní květiny v koupelně

Kvetoucí květiny v koupelně

Velké rostliny v koupelně

Palma v koupelně

Pro ty, kteří zapomínají vodu rostlin, bude Drazen dobrou volbou. Pokud se rozhodnete zdobit koupelnu fialky, umístěte je tak, aby květiny nedostaly kapku vody.

Ne všechny tyto rostliny budou dobře rostou ve vaší koupelně, protože potřebují spoustu podmínek. Často, vybrat vhodné rostliny, které budou zdobit místnost, a bude úspěšně růst v ní, musíte udělat hodně chyb a zkoušek. Nejprve experimentujte s umístěním rostlin milujících vlhkost a stín.

Nepokoušejte se vyplnit celou koupelnu najednou, protože dokonce i jedna květina dokáže transformovat interiér.

Krásné květiny v koupelně

Doporučujeme vám přečíst si náš článek o tom, jaké rostliny a květiny jsou vhodné pro koupelnu.

Ubytování v koupelně

Je skvělé, pokud má koupelna okna, protože díky ní se do rostlin dostane přírodní světlo a čerstvý vzduch. V tomto případě bude otázka umístění květin velmi snadno řešena, protože budete mít parapet. Zvláště dobré na okenní parapety "živé" kvetoucích rostlin. Pokud je prostor velký a okenní parapet je velký, můžete dokonce uspořádat celý skleník, jen se pokuste dosáhnout harmonického vzhledu.

Orangery v koupelně

Malé nebo kudrnaté rostliny jsou pohodlně umístěny na regálech. Mohou být zavěšeny v rozích nebo rozloženy, zdobící jednu ze stěn. Také, „zelený“ oblasti mohou být umístěny na stávající nábytek (na podstavci nebo visící skříňky), nebo si koupit speciální závod stojan nebo skříňka (tato možnost je k dispozici pouze pro majitele prostorných koupelen). Horolezecké rostliny mohou krásně zrcadlit zrcadlo.

Květiny na regálech

Velké kytice a velké rostliny lze umístit na podlahu. Vázy s nimi vypadají dobře v rohu koupelny. V každém pokoji je zóna, ve které se provádí minimální akce - právě v této zóně a je nutné instalovat velké rostliny.

Velké hliněné hrnce, stejně jako masivní skleněné a keramické vázy pro koupelnu nejsou příliš výhodné. V této místnosti je lepší nechat rostliny v nerozbitných lehkých hrncích, krásných plastových vázách nebo lahvích.

Květiny na podlaze

Květiny na regálech v koupelně

uspořádání květin

Není nutné zajistit rostliny na pračce, umyvadle, vanu nebo vedle otevíracích dveří sprchového koutu nebo skříní. Nejlepší je umístit vnitřní květiny tak, aby se dostaly minimálně postříkání a částice chemikálií.

Vlastnosti péče

Péče o rostliny v koupelně by měla být pravidelnější než u květin v jiných místnostech. Vzhledem k tomu, že jednou týdně musíte umýt listy, je lepší vyhnout se umístění pýřitých rostlin v koupelně. Květiny s velkými listy mohou být individuálně otřeny každý list a rostliny s četnými malými listy jsou vhodnější umýt přímo pod vodními paprsky. Pokud dostanete zubní pastu, mýdlo nebo šampon na listy, okamžitě je utřete.

Péče o květiny v koupelně

Vzhledem k rostoucí vlhkosti vnitřních rostlin umístěných v koupelně mohou dojít k problémům, jako jsou plísně, květní škůdci a houby. Abyste se vyhnuli těmto potížím, pravidelně větrujte místnost (nechte dveře otevřené v noci nebo instalujte nucené větrání) a otřete podlahy a stěny po procedurách s vodou.

Péče o rostliny

Nestávejte nadbytečné rostliny, protože jsou již ve vlhkém mikroklimatu. Čas dalšího zavlažování se hodnotí stavem půdy v hrnci - měl by se úplně vyschnout. Voda nestabilizuje během transplantace na dno hrnců kamenné oblázky, malé oblázky nebo roztažená hlína.

Pokud je okno, rostliny by měly být pravidelně otáčejí, protože budou dosahovat světelného zdroje. Pokud se vzhled rostlin v koupelně zhoršil, stojí za to jejich nahrazení jinými. Květy s nedůležitým vzhledem se vynoří v jasném pokoji po dobu nejméně jednoho měsíce, a když je jejich atraktivní kvetoucí forma obnovena, můžete je znovu umístit do koupelny.

Květiny v koupelně

Péče o každou rostlinu je individuální. Dali jsme vám základní principy. Při nákupu nezapomeňte se ptát, jak se starat o květinu.

Koupelna bez okna

Všechny rostliny potřebují světlo pro jejich růst, a v koupelně bez okna budou často ve stínu tmy, což může vést ke smrti květin. Pomáhat přijít umělé světlo, které může být reprezentováno denními světly. Udržujte je vždy zapnutou a rostliny dostanou světlo, které potřebují.

Čerstvé květiny v koupelně

Výhodnější alternativou by bylo použití fytocentrik vyvinutých speciálně pro rostliny. Takové lampy jsou vybaveny skleníkem a místnostmi s nedostatkem přirozeného světla. Takové lampy dodávají světlu přesně rozsah, který rostliny potřebují.

Přicházejí v několika podobách:

  • Luminiscenční žárovky poskytují minimální teplo a slouží dlouhou dobu.
  • K dispozici jsou také speciální svítidla s povlakem na skle. Mají užitek průtoku světla pro barvy vyšší než barvy konvenčních luminiscenčních.
  • Halogenidové výbojky budou také vynikající volbou, jejíž výhodou je vysoký výkon, optimální spektrum světla a skvělý zdroj a jen vysoké náklady lze připsat nedostatkům.
Květiny v koupelně bez okna

Phytolamp pro květiny

Svítidla pro květiny

Třetí možnost, která může být nazývána nejméně nákladná, znamená údržbu vnitřních lázní na lázně jen na chvíli. Odpoledne si můžete vzít vnitřní rostliny v dobře osvětlené místnosti nebo na balkoně a ve večerních hodinách v koupelně. Mimochodem, pokud budete mít kvetoucí rostliny do koupelny, doba jejich kvetení bude pokračovat. Po skončení květu vraťte květ na původní místo, které je dobře osvětlené.

Květiny v koupelně

Alternativa k živým květinám

Pokud okno ve vaší koupelně chybí a nemůžete instalovat fytocentu nebo pravidelně vytírat rostliny, zvažte další způsoby přidání barev do interiéru místnosti.

Čerstvé květiny v koupelně

Krásné květiny v koupelně

Čerstvé řezané květiny

Tulipány v koupelně

Ekibana v koupelně

Neživé květiny v koupelně

Hlavní myšlenky:

  • Vázy, které pravidelně mění kytice z čerstvě řezaných květin. Malé květinové kytice krásně vypadají na polici vedle koupelny, v blízkosti zrcadla nebo na okenní parapety. Na podlahu nebo na nízkém podstavci lze umístit jednu stojatou květinu nebo velké květinové uspořádání. Takové kytice mohou být přizpůsobeny tónům stěn nebo klempířství nebo mají kontrastní barvu ve vztahu k nim.
  • Používejte umělé květiny. Jejich hlavní výhodou je absence pravidelné péče. Takové rostliny jsou také imitací čerstvě řezaných květin (mimosa, karafiáty, růže, gerbery a další) a kopie rostlin v květináčích, včetně popínavých rostlin a malých stromů. Mimochodem, umělá liana pomůže úspěšně skrýt veškeré komunikace.
  • Usaďte sušené květiny. Vysušení déle se nezkazí, je ošetřeno speciální kompozicí, která zvyšuje odolnost kompozice od sušených květin na vlhkost. Můžete vložit do koupelny a malé vázy miniaturní kompozice a úzké venkovní vázy s velkými dlouhými větvemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3