Formujeme v koupelně – problém vyřešíme kardinálně

Formujeme v koupelně - problém vyřešíme kardinálně

Každý člověk se někdy setkal s plísní, aby ho mohl okamžitě najít. Forma se často objevuje v koupelně, protože podmínky této místnosti jsou pro její vzhled a vývoj nejvhodnější.

Příčiny

Mikrospory působí jako tvářecí formy, které se pohybují ve vzduchu. Jsou-li pro ně příznivé podmínky, usadí se na stěnách a začnou se aktivně množit. V důsledku toho se brzy objeví černé skvrny.

Podmínky podporující reprodukci mikrosporek:

 • vysoká vlhkost - asi 90-95%, protože dochází k odpaření velkých objemů vody;
 • nedostatečné sluneční světlo, protože dokonale bojují proti šíření houb;
 • špatné větrání, příliv čerstvého vzduchu je slabý;
 • při opravách nedošlo k dalšímu zpracování stěn nebo byla provedena špatně.

Výše uvedené podmínky často vznikají v koupelně, takže vzhled formy v koupelně je poměrně častý.

Formujte na stropě v koupelně

Černé plísně

Odstranění formy v koupelně

Forma v koupelně je nebezpečná

Když se forma začne objevovat pouze na stropě nebo na stěnách, uvidíte černé tečky, které se pak stanou skvrnami, pokud neprovedete žádná opatření k boji. Přítomnost plísní kazí vzhled koupelny. Po čase se začne odlupovat a omítnout. Ale to není všechno škody na plísně.

Huba a plísně v koupelně

Hlavní poškození mikrospóry může způsobit vaše zdraví a další. Mohou vyvolat vývoj kandidózy, způsobit alergické reakce a rovněž způsobit vznik bronchiálního astmatu a dalších respiračních onemocnění.

Prevence

Chcete-li zabránit tomu, aby se forma objevila ve vašem domě, určitě pravidla prevence. Konkrétně:

 • Koupelna musí být přítomna vyhřívaná věšák na ručníky, protože dokonale ohřívá vzduch, v důsledku čehož dochází ke ztrátě vlhkosti.
 • Zkuste otevřít dveře často do koupelny, aby se zlepšila cirkulace vzduchu. Můžete také použít ventilátor pro koupelnu.
 • Po provedení procedury koupání je třeba utěsnit vlhké povrchy suchou látkou, zvláštní pozornost je třeba věnovat obkladům a podlahovým krytinám.
 • Často otřete suchý povrch v koupelně, aby nedošlo ke kondenzaci. Zvláštní pozornost věnujte švům mezi keramickými dlaždicemi, mezerami za umyvadlem, vanou a sprchou. Aby se zabránilo výskytu formy, je nutné provést léčba speciálními antiseptiky. Pro styky mezi dlaždicemi a povrchem dlaždice můžete použít různé malty nebo tmely, aby se absorbovala méně vlhkosti.
 • Nedoporučuje se sušit mokré předměty v koupelně tak, aby se vlhkost nezvyšovala.
 • Je nutno sledovat provozuschopnost vodovodního systému tak, aby nedošlo k úniku vody.

Léčba antiseptiky

Únik v koupelně

Vyhřívaná utěrka na ručníky v koupelně

V koupelně se často vytváří plísně, takže byste měli pravidelně kontrolovat stěny a strop a nezapomínejte na preventivní práci. Pokud si všimnete prvních projevů plísní, okamžitě s nimi začněte bojovat. Pokud nejsou přijatá opatření účinná, měli byste používat silné chemické látky nebo kardinálně jednat - provádět zásadní opravy.

Hlavním pravidlem je, že byste měli koupelnu pravidelně čistit, i když je vše čisté. Je nutné otřít keramickou dlažbu, důkladně umýt podlahu pomocí speciálních čisticích prostředků.

Čištění pomůže zabránit vzniku prvních projevů plísní nebo se zbavit aktivní reprodukce sporů.

Známky formy

Pokud spustíte reprodukci formy, je velmi obtížné se jí zbavit. To může trvat i několik let. Proto v raném stádiu projevu by měl začít okamžitý boj.

Známkou plísní je vznik náletu a nespočívá v nečistotách, ale má zvláštní barvu - černý, šedý nebo bažinatý. Vyzkoušejte jej na dotek a okamžitě zjistíte, nebo je to forma, protože se vyznačuje měkkostí a porézností.

Forma na křižovatce dlaždice a omítky

Také byste měli věnovat pozornost místům, které jsou nejčastěji vystaveny plísním - to jsou stěny sprchového koutu pod koupelnou kolem pračky. Spory se obvykle množí na místech, kde vlhkost nemůže vysušit.

Pokud je pro vás stále obtížné zjistit, zda je výsledná vrstva plísní, měli byste čichat. Vůně stálého a vlhkého vzduchu nelze zaměnit. Existuje takový pocit, jako byste byli ve starém vlhkém sklepě nebo sklepě.

Lidové metody

Mnoho lidí používá lidové metody boje proti plísním, protože byly používány více než jednou generací lidí. Chcete-li zahájit válku s aktivními spóry plísní, měli byste nejprve zjistit, jak závažně stěny a strop. Použití speciálních léků zabít houba podle pokynů v následujícím způsobem: a prostředky by měly být zředěny v 10 litrech vody, poté se na stěnách a několik hodin později sucha.

Chlór a ocet

Přesto babičky používaly bělidlo a ocet, aby ulehčili dům formy. Pro dnešek v každém obchodě s chemickými výrobky pro domácnost je možné koupit znamená, že ve své struktuře byl chlór. Za prvé, postižené stěny jsou rozmazané speciálním roztokem obsahujícím chlor a postup se opakuje několikrát.

Poté po uplynutí dvou nebo tří hodin před vyčištěním stěny ze spór použijte tuhý kartáč.

Namísto chloru můžete vyzkoušet tekuté bělidlo, ale postup ošetření je třeba provést několikrát, protože koncentrace chloru je malá.

Technický alkohol

Také velmi populární v boji proti nepříteli je technický alkohol. Nejprve se aplikuje na stěny a po třech či čtyřech hodinách by měla být odstraněna z povrchu.

Síran měďnatý

Mnoho generací používá síran měďnatý. Aplikuje se speciální štětkou a po několika hodinách, stejně jako v předchozích verzích, se roztok zmyje ze stěn a suší se. Při jeho používání musíte být velmi opatrní, abyste postupovali podle bezpečnostních pravidel.

Síran měďnatý

Domácí mýdlo s přídavkem kreosotu nebo močoviny

Recepty na přípravu roztoku pro odstranění plísní v deseti litrech vody.

Můžete si připravit jednu z následujících možností:

 • 1 kg síranu měďnatého;
 • 100 g síranu měďnatého a bělícího činidla s obsahem chlóru;
 • 500 g síranu měďnatého a 2 litry stolního octa;
 • 1 litr bělidla, který obsahuje chlor.

Formujte pod obrubníky v koupelně

Boritá kyselina, peroxid vodíku, ocot a voda

Stále dobře odstraňuje speciální roztok s kyselinou boritou, peroxidem vodíku, octem a vodou. Jejich počet by měl být proveden podle poměru 1: 2: 2: 4. Pro posílení působení roztoku musí být zahřátý na 50-70 stupňů.

Pokud forma již zasáhla ohromné ​​oblasti koupelny, výše uvedené prostředky nepomohou. Zůstává pouze jedna volba - zaklepat stěny na cihlu, abyste odstranili veškerý poškozený materiál a vyčistili.

Jak se vypořádat s plísní moderními prostředky

Moderní prostředky boje proti plísním jsou efektivnější a očekávaný výsledek nebude dlouhý.

 • Chemické látky Zvláštní složení se může zbavit plísní při prvních známkách. Nejprve použijte houbičku, odstraňte černou skvrnu a naneste ji na postižené oblasti. Aby se zabránilo reinfekci, měl by se tento postup opakovat několikrát.
 • Výkonné antiseptiky aplikovat v poslední fázi násobení mikrospor. Mohou být různé typy: vodorozpustné, na bázi oleje nebo na bázi lihu. Při výběru antiseptiku by se mělo začít s materiálem, na kterém se forma vyvíjí. Ale neodkládejte generální opravu. Je lepší používat antiseptiky na holých stěnách po odstranění dlaždic, omítek nebo jiných obkladů.
 • Postup ionizace a sanitace vzduchu pomůže zapomenout na formu jednou provždy. K tomu je vyzýván odborník, který jedná podle všech bezpečnostních pravidel. Tento postup také pomůže zbavit se hlodavců a hmyzu. Ale jeho náklady jsou poměrně velké, proto se specialisté obrátili na služby již velmi zanedbávaných případů.
Léčení stěn v koupelně

Jak se zbavit vůně vlhkosti v koupelně

Obvykle se vzhled formy v koupelně vyznačuje nepříjemným zápachem vlhkosti. Chcete-li se zbavit vůně, měli byste odstranit zdroj infekce, totiž všechny materiály, na kterých jsou spory houby.

Pokud se forma objevila na keramické dlaždici, můžete ji vyčistit a vyčistit z houby pomocí speciálních řešení. Pokud se pod vlivem formy dostane podlahová krytina, omítka nebo sádrokarton, nic vám nepomůže odstranit nepříjemný zápach. Jediným způsobem bude provedení zásadních oprav.

Forma a kondenzace na oknech

Chcete-li alespoň krátce zbavit zápachu plísně, musíte ventilovat koupelnu častěji, používejte osvěžovače vzduchu.

Velmi dobrou nápravou je soda, díky vynikajícímu vstřebávání pachů. Doporučuje se posypat všechny předem ošetřené plochy a po několika hodinách vyčistit. Také si pamatujte, že soda pohlcuje a vlhkost, takže to bude dobrá prevence vzhledu houby.

Soda a ocot do pečiva

Nezapomeňte, že je lepší dodržovat pravidla prevence tvorby plísní než bojovat s nimi dlouho. Ale pokud se ve vaší koupelně objevila forma, může být snadno poražena lidovými nebo moderními metodami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − 74 =