Niebieska łazienka – zanurz się w niebo

Niebieska łazienka - zanurz się w niebo

Elementy powietrza i wody łączą niebieski kolor i jego odcienie. Aby ozdobić łazienkę, ten kolor pasuje lepiej niż jakikolwiek inny. Wolność niebiańskiej przestrzeni i spokój powierzchni wody - takie emocje zapewnią błękitną łazienkę.

Niebieski kolor we wnętrzu łazienki to klasyczny i styl, który był testowany od dziesięcioleci. Różnorodność odcieni pozwoli zrealizować każdy "niebieski" sen. Twoja łazienka może odegrać zabawny kolor fali morskiej, orzeźwiający jasnoniebieski lub miękki turkus.

Psychologiczne efekty niebieskiego

Kolor niebieski jest kolorem spokoju i pojednania. Pod jego wpływem osoba nabywa zdolność obiektywnego spojrzenia na okoliczności i znalezienia optymalnego rozwiązania problemu. Pomaga znaleźć spokój w sytuacji konfliktu i zminimalizować jego negatywny wpływ. Kolor niebieski jest kolorem nadziei i pewności siebie, promuje ekspresję, umiejętność jasnego artykułowania i wyrażania myśli.

Niebieska łazienka

W kwestii wpływu na stan emocjonalny niebieski nie ma praktycznie żadnych negatywnych właściwości. Pomaga się zrelaksować, zrównoważyć równowagę emocjonalną, neutralizuje agresywne i obrzydliwe efekty na psychikę. Dla osób o podwyższonej pobudliwości emocjonalnej niebieski zaleca się nawet bardziej niż zielony. Ale ciemne odcienie niebieskiego, bliskie błękitowi, o przedłużonej ekspozycji mogą wywoływać uczucie apatii i depresji.

Spokojna niebieska łazienka

Mimo to zaleca się rozcieńczyć niebieski kolor, w przeciwnym razie może powodować smutek. Najpowszechniejszą kombinacją jest oczywiście tandem w kolorze niebieskim i białym.

Niebieska i biała łazienka

Korzyści

Kolor niebieski jest niezastąpiony przy tworzeniu łazienki w stylu marynistycznym, ponieważ niebieski jest kolorem wody i nieba.

Jeśli masz przestronny pokój, możesz umieścić prawdziwe akwarium w łazience! To będzie najważniejszym punktem w całym domu.

Z natury obojętny, niebieski jest dość uniwersalny. Używając różnych odcieni niebieskiego i łącząc je z innymi kolorami, możesz stworzyć naprawdę fantastyczne wnętrza. W każdym razie kolor niebieski w projekcie łazienki nigdy nie straci na aktualności.

Niebieska łazienka z akwarium

Niebieska łazienka w stylu morskim

motyw morski w łazience

Funkcje

Będąc cieniem niebieskiego spektrum, kolor niebieski jest często postrzegany jako zimny odcień. Dlatego idealnie nadaje się do tworzenia świeżych, dyskretnych wnętrz. Jednak w jego palecie są ciepłe podteksty. W zależności od wybranego odcienia i koloru towarzysza, niebieska łazienka może kojarzyć się z różnymi porami dnia, a nawet porą roku.

Niebieska kąpiel z mozaiką

Jako dominujący kolor zaleca się stosowanie jasnych odcieni niebieskiego. Przewaga nasyconych tonów we wnętrzu początkowo tworzy poczucie świętowania. Ale przy długim pobycie w takim pokoju uczucie radości może zostać zastąpione przez irytację.

jasna niebieska łazienka

Jeśli ozdobisz ściany na połowę wysokości i podłogi w ciemniejszym niebieskim odcieniu, łazienka będzie miała efekt wizualny głębi.

Połączenie z innymi kolorami

Najlepsze rozwiązanie kolorystyczne w niebieskim projekcie łazienki to połączenie kilku odcieni niebieskiego, bez udziału obcych kolorów. Wynika to z faktu, że niebieski kolor jest zupełnie niezależny iw pełni wypełnia przestrzeń energią bez udziału kolorów towarzyszących. Jeśli jednak istnieje chęć do podkreślenia akcentów, wyróżnij się na tle głównej palety, wówczas należy wziąć pod uwagę zasady łączenia kolorów z niebieskim.

Pokój niebieski i pomarańczowy

Interesującą cechą wynik można uzyskać łącząc tradycyjne odcienie niebieskie odcienie światła blisko fioletowym lub ciemnoniebieskim palety.

Z czerwonym

Czerwone i niebieskie łazienki są niezwykle rzadkie. Wynika to z faktu, że czerwień i błękit mają przeciwną temperaturę i emocjonalny kolor. Nawet doświadczeni projektanci nie odważają się łączyć tych kolorów w jednym wnętrzu.

połączenie niebieskiego i pomarańczowego

Kilka odcieni niebieskiego we wnętrzu łazienki

Pomarańczowy

Ale znacznie bardziej udane jest połączenie niebieskiego i pomarańczowego. To rozwiązanie jest niezbędne przy tworzeniu łazienki w stylu śródziemnomorskim. Pomarańczowe akcenty tworzą uczucie wiosennej świeżości, wprowadzają dynamikę do palety.

Połączenie niebieskiego z innymi kolorami

Z zielonym

Połączenie zielonego i niebieskiego może być zalecane przy projektowaniu łazienki. Wymaga jednak obowiązkowego włączenia bieli. Opcjonalnie możliwe jest łączenie odcienie niebieskiego, zielonego i niebieskiego palety: dekoracja ściany w turkusowy i granatowy połączeniu z jasnoniebieskiej sufitu.

Kolor zielony w niebieskim projekcie łazienki

Z szarym

Szary w niebieskim wnętrzu wygląda niezwykle organicznie. Szary łagodnie absorbujący niebieską energię, sprawia, że ​​jego obecność nie jest tak aktywna, ale nie przygnębia go. Połączenie stalowej szarości z błękitem tworzy wnętrze pełne brutalności, determinacji i celowości. Idealne połączenie dla wcielenia stylu high-tech.

Niebieska łazienka - zanurz się w niebo

Z brązowym

Połączenie brązu i błękitu zakończy się sukcesem. Niezwykle stylowy wygląd łazienki, wykonany w 2-3 odcieniach niebieskiego i uzupełniony elementami ciemnej czekolady. To wnętrze sprawia niezatarte wrażenie pewności siebie, siły, prostoty i luksusu w tym samym czasie. Ten tandem musi być uzupełniony białymi lub beżowymi odcieniami.

Niebiesko-brązowa łazienka z białym

Małe zielone rośliny dobrze wyglądają w niebieskiej łazience, niezależnie od wybranych odcieni i dodatkowych kolorów.

rośliny w niebieskiej łazience

Z białym

Klasyczne rozwiązanie w projekcie niebieskiej łazienki to połączenie niebieskiego i białego. Takie wnętrze niesie atmosferę czystości, świeżości i spokoju. Biały posłuży jako tło dla niebieskiego, podkreśli głębię koloru, a jednocześnie pomoże uniknąć efektu "akwarium".

Unia biało-niebieska - idealne rozwiązanie dla lubiących chłodne zimowe wnętrza. Ta łazienka jest wolnostojąca, obojętna na wszystko. Ona nie dba o twój stan psychiczny. Połknie twoje emocje niczym śnieżna równina.

Dodaj głośniki do białej i niebieskiej konstrukcji łazienki, dzięki czemu mozaika z małymi inkluzjami intensywnych niebieskich odcieni zmieni kolor na niebieski. Jeśli boisz się emocjonalnie "zamrozić" w takiej łazience, wystarczy użyć jasnych akcentów w ciepłych kolorach. Najważniejsze to nie spieszyć się do skrajności i starać się ogrzać niebieski kolor gorącym ognistym kolorem czerwonym.

Mozaika w niebieskiej łazience

Biała i niebieska łazienka

Biała i niebieska łazienka

Z beżem

Jeśli skojarzenie bieli i błękitu kojarzy się z zimowym świtem, wtedy nad morzem można nazwać duet niebiesko-beżowy. Wnętrze, zaprojektowane w podobnej kolorystyce delikatnie otula ciepło i wygodę. Ogólnie rzecz biorąc, niebieski wygląda świetnie z odcieniami piasku, beżu i kremu. Zastosowanie beżu pomoże stworzyć klasyczny styl. Krem jest niezbędny w lekkich romantycznych wnętrzach. Piaszczyste odcień przeniesie Cię do spokoju słonecznej plaży.

Wykończ łazienkę w beżowo-niebieskich kolorach

Zastąpienie białych kafelków beżowo-kardynalnymi zmienia stopień nastroju przestrzeni.

Wybierz kafelek

Przy wyborze płytek lepiej jest porzucić lśniące, błyszczące powierzchnie. Oczywiście taka płytka wypełni łazienkę światłem, ale także wzmocni "zimne" wrażenie pokoju. Będzie dobrze wyglądać z matową ceramiką o błyszczącym srebrnym wyglądzie. Ale specyfika niebieskiego koloru pozwala odejść od tradycyjnego wiązania rozmiaru płytek do obszaru pomieszczenia.

Niebieska łazienka z białym

Jak już powiedzieliśmy, pojawi się kafel z motywami morskimi.

Niebieska płytka z delfinami

Oryginalny design kabiny prysznicowej wygląda oryginalnie. To, jak fala, organicznie wpasowuje się do pokoju.

Prysznic jako fala w niebieskiej łazience

Obrazy statków są szeroko stosowane w projektowaniu niebieskiej łazienki i wywołują myśli o podróży morskiej.

Niebieska płytka ze statkami

Integralną cechą łazienki w stylu marynistycznym jest mozaika kilku odcieni niebieskiego. Jego zastosowanie sprawia, że ​​projekt jest dynamiczny, wprowadzając do wnętrza grę fal morskich.

Mozaika w niebieskiej łazience

Im mniejszy pokój, tym większa jest dominacja jasnych odcieni. Kombinacje ciemnych kolorów pasują tylko do przestronnej łazienki.

Przestronna łazienka o ciemnoniebieskich odcieniach

Należy używać mozaikę kilku niebieskich lub odcieniach niebieskiego, mozaiki i zamontować dot diodowego podświetlenia do tworzenia wzorów w stylu tureckiego Hamam.

Błękitna łazienka w tureckim hamam stylu

Pułap

Tradycyjnie w niebieskiej łazience powstaje biały sufit. Ale możesz iść na inną ścieżkę i być bardziej oryginalnym. Sufit z wizerunkiem nieba lub po prostu niebieski sufit doda oryginalności wnętrzu.

niebieski sufit w łazience

Oświetlenie

Użyj do koloru niebieskiej łazienki, jako że główna jest najlepsza w pomieszczeniach z oknem. Światło słoneczne "ogrzewa" zimne niebieskie wnętrze. Ponadto okno może odgrywać rolę akcentu kolorystycznego, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej dynamiczna.

Ciepły niebieski projekt łazienki pomoże uzyskać jasne oświetlenie ciepłe widmo. To ważne!

Zdecydowanie nie zaleca się używania jasnego, zimnego światła. Efekt olśniewającego, mroźnego poranka zostanie zagwarantowany, a taki pokój stanie się wyjątkowo niewygodny podczas długiego pobytu.

okno w łazience

Im większa obecność niebieskiego we wnętrzu, tym jaśniejsze i cieplejsze powinno być oświetlenie.

Hydraulika i meble

Zabierając hydraulikę i meble do niebieskiej łazienki, nie daj się ponieść nowoczesnym prostokątnym kształtom. Proste kąty mogą sprawić, że łazienka będzie niegościnna i agresywna - zimna. Niech to będą klasyczne gładkie linie. Będą harmonijnie dopasowane do projektu i pomogą stworzyć komfort.

Jeśli chodzi o kolor, będzie dobrze wyglądał biały i beżowy odcienie kanalizacji. W razie potrzeby kanalizacja może być niebieska. Najważniejsze, że jej ton różni się od tonu ścian i podłogi.

Niebieskie kanalizacja

Akcesoria

  • Idealne do niebieskiego wnętrza to chromowane uchwyty, miksery, uchwyty.
  • Dodaj luksus i ekstrawagancję, używając elementów miedzi i złota.
  • Aby stworzyć komfort i ciepło w białej i niebieskiej wannie, miękka biała mata jest idealna.
  • Jeśli dekorujesz łazienkę w stylu śródziemnomorskim, koniecznie używaj akcesoriów w kolorze piasku i jasnopomarańczowego. Ceramika z etnicznymi obrazami będzie dobra.

Pamiętaj, że projekt dopasuje idealnie białe lub beżowe meble.

Akcesoria w niebieskiej łazience

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 58 = 63