Złota łazienka – luksus i niezwykły design

Złota łazienka - luksus i niezwykły design

Wpływ psychologiczny

Od czasów starożytnych złoto uważano za klejnot, a jego dostępność mówiła o bogactwie i dobrobycie. Psychologowie twierdzą, że złoty kolor, wyraża poczucie ciepła, blasku słońca, mądrości i chwały. W naszej podświadomości postrzeganie tego koloru jest przedstawiane jako symbol obfitości wszechświata. Dlatego, pomimo tego, że metali szlachetnych jest więcej, złoto nadal jest pożądanym luksusem.

Oryginalna złota łazienka z wagą

W czasach starożytności i w epoce odrodzenia złoty kolor był bardzo popularny w projektowaniu i tworzeniu wnętrza. I w naszych czasach nie stracił swojego uroku, dlatego projektanci często używają go w swojej pracy.

Łazienka jest złota

W projektowaniu łazienek jest dość rzadko używana, ale w zręcznych dłoniach złota kąpiel może stać się wspaniałym i magicznym miejscem relaksu i relaksu. Czego można się trochę nauczyć na temat projektu takiej łazienki, zwracamy się do zasad wystroju i porad projektantów.

złote wnętrze w łazience

Złota mozaika w łazience

Złoto w łazience

Zasady dekorowania

Wystrój w złoto to wybór dla ludzi, którzy kochają wyrafinowanie.

Projektanci doradzają:

  • Użyj tego koloru w przestronnych, jasnych łazienkach. Duża ilość światła pozwala ujawnić swój blask i piękno złotemu;
  • pożądane jest, aby główne tło pokoju było jasne;
  • być może najważniejszą zasadą jest "poczucie proporcji";
  • aby łazienka nie wyglądała pompatycznie i bez smaku, projektanci sugerują stosowanie zasady harmonii w posługiwaniu się nią.
  • Połączenie złotych części i głównego tła nie powinno przekraczać stosunku 3: 1;
  • jedność stylu musi być przestrzegana wszędzie i zawsze.

Złote wykończenie w dużej łazience

Złote wykończenie w jasnej łazience

Projekt łazienki ze złotym

Dekoracja łazienki ze złotem

Złota łazienka

Czarno-złota mozaika do łazienki

Do łazienki w stylu minimalizmu i zaawansowanych technologicznie złotych barw i detali używa się bardzo rzadko. W innych przypadkach jego szlachetność w połączeniu z nowoczesnymi materiałami stanowi doskonałe rozwiązanie do projektowania łazienki. Złoto wymaga szczególnej uwagi do samego siebie i do wykończenia głównego tła.

Pastelowe i jasne kolory bardzo dobrze łączą się ze złotem, ponieważ doskonale podkreślają jego blask, co stwarza wrażenie zwiększenia przestrzeni. Ważne jest, aby nie było zbyt wielu złotych części.

Złote akcesoria w łazience

Wanna

Co zaskakujące, istnieją złote kąpiele. Zazwyczaj są one wykonane na zamówienie i nadają się do dużych łazienek. W nowoczesnej łazience idealnie pasuje biała wanna ze złotymi elementami, na przykład z mikserami i złotym wykończeniem.

Złota kąpiel

Kąpiel ze złotą mozaiką

Kąpiel w złocie

Płytki i akcesoria

Jeśli chcesz taką łazienkę, idealnym rozwiązaniem może być wykończenie płytek za złoto. Najczęściej kafelek tego koloru jest używany tylko częściowo. Może to być wykończenie w pobliżu lustra, wyłożona kafelkami granica lub elegancki dodatek do kombinacji innych kolorów. Skutecznie wygląda w łazience jedną ścianę, wyłożoną płytkami w kolorze złotym.

Złota granica płytki

Profesjonalni projektanci często używają pionowych lub poziomych pasków płytek, aby wizualnie podzielić pomieszczenie na strefy. Złote, małe płytki wyglądają świetnie w formie wzorów, małych mozaik i ozdób.

Zalecane jest łączenie złotych płytek z akcesoriami i dodatkami w tym samym kolorze, na przykład zasłony o podobnym wykończeniu, rama lustra, miksery, wieszaki, uchwyty, kubki i różne inne małe rzeczy.

Złoty wzór na płytce

Paski złota w łazience

złote akcesoria w łazience

Poziome złote płytki

Złoto w białej kąpieli

Połączenie z innymi odcieniami

Idealne kolory do połączenia - lekkie, pastelowe. Miękkie, lekkie odcienie pozwalają złotemu zabłysnąć i oddać jego słoneczną, ciepłą energię.

Złoty kolor łączy się również z kwiatami czekolady i terakoty. Bardzo tajemnicze i wykwintne połączenie czerni i złota. Jednak ten wzór nadaje się tylko do przestronnych pokoi.

W przypadku kombinacji ze złotymi akcesoriami i wykończeniami kolory dobrze pasują do wiśni, fioletu, szmaragdu i turkusu. Dzięki takiemu kolorowi, błyszczący lśniący sufit będzie świetnie wyglądał, ściany są łączone z różnymi kolorami i materiałami, meblami i podłogami o ciemnych odcieniach.

Pastelowa kąpiel ze złotem

Żółta łazienka ze złotem

Połączenie złota z czekoladowym kolorem

Połączenie złota z czarnym kolorem

W połączeniu z czerwonym

Złote ściany w łazience

Zielona łazienka ze złotem

Łazienka z terakoty ze złością

Niebieska kąpiel ze złotem

Zalecenia projektantów

Projektanci doradzają:

  • uważaj na złoty kolor. Najważniejsze jest poczucie proporcji we wszystkim;
  • bardzo ważne jest, aby zobaczyć cały obraz w łazience. Wiele zależy od ilości miejsca, od liczby, rodzaju oświetlenia i ogólnej atmosfery;
  • z ogólnym ciemnym tłem nie powinno być dużo złota. Jeśli jest ich wiele, konieczne jest, aby pokój miał odpowiednie kolory;
  • akcesoria i dekoracje są warte wyboru, myśląc z wyprzedzeniem o ich połączeniu z projektem w ogóle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 − 38 =