Sokl na podlaze z plastu

Konečnou fází oddělení místnosti je instalace soklových desek. Toto je konečný dotek, který dává interiéru dokončení. Stále více než místo obvyklých dřevěných lamel se používá plastová podlahová lišta. Je levná a snadno se instaluje a udržuje. 

Výhody a nevýhody

Plast patro sokl - praktická řešení, které nám umožní vyřešit dva problémy najednou - dát prostor finální vzhled a skrýt, pokud je to nutné, dráty, které jsou v našich domovech, je víc než dost.

Plastový podlahový sokl - praktické řešení

Plastový podlahový sokl - praktické řešení

PVC lišty pro podlahu mají následující výhody:

  • Nízká hmotnost.
  • Jednoduchá instalace, není nutná žádná předběžná nebo následná příprava.
  • Dlouhá životnost, odolnost proti ultrafialovému záření, domácí chemikálie.
  • Snadná údržba, není potřeba pravidelné renovace dekorativního nátěru.
  • Neškodnost.

Nainstalujte plastovou podlahovou lištovou desku - praktické řešení. Postupně nahrazují tradiční dřevěné tyče, protože jsou v mnoha ohledech vynikající. Nevýhody jsou jen málo. První je plast - je to přírodní materiál. Druhou je hořlavost plastů a možnost uvolňování škodlivých látek.

Použitím podlahového podstavce z PVC s kabelovým kanálem je možné zakrýt dráty / kabely

Použitím podlahového podstavce z PVC s kabelovým kanálem je možné zakrýt dráty / kabely

S nepřirozeností čehokoliv, co tvrdíme, nebude fungovat, ale taková "nepřirozená" je tak natolik, že nebude hrát roli v detailech. Navíc dobrý plast je chemicky neutrální, v normálním stavu nevykazuje žádné škodlivé látky.

Hořlavost plastů je odlišná - existují plasty, které nehoří a nerozšíří spalování, jsou - se sníženou emise kouře, ve které jsou škodlivé látky stále minimalizovány. Takže pokud chcete, najdete nehořlavou plastickou podlahovou lištovou desku.

Typy plastových lišt

Plastové podlahové lišty mohou být z těchto odrůd:

  • konvenční;
  • flexibilní;
  • s kabelovým kanálem;
  • s pružným (pogumovaným) okrajem;
  • pod malbou.

Podívejme se blíže na každý druh.

Flexibilní sokl PVC

Pokud potřebujete sestavit sloupy, zakřivené stěny, filé, je zde problém - obvyklé tuhé tyče používají problematické - musíte rozřezat na malé segmenty a spojit se pomocí spojovacích prvků. Trvá to spousta času, peníze se stávají dražšími, zatímco výhled není zdaleka ideální, protože přesto vytváří přerušovanou čáru a ne hladkou křivku.

Dekorujte tak zaoblené stěny standardním podstavcem a plasty

Dekorujte tak zaoblené stěny standardním podstavcem a plasty

V takových případech je lepší použít flexibilní podstavec. Termín "flexibilní" je relativní. V normálním stavu je to těžké, ale ohýbá se dobře, až teplota stoupá. Před montáží na zakřivené plochy se zahřeje s konstrukčním vysoušečem na 60-70 ° C, ohýbá se do požadovaného a pevného tvaru.

Po ochlazení dosáhne počáteční tuhosti. Mohou snadno nakreslit sloup, například nemluvě o hladké křivce.

S měkkou hranou

Plastová podlahová lišta je nejvíce pružná u podobných výrobků. Je-li to nutné, může být vytaženo tak, aby leželo i na nerovné stěně. Pro dosažení úplné přilnavosti k nerovné stěně bez nejmenších prasklin je však možné pouze tehdy, když je její horní okraj vyroben z elastické pryže.

Pogumovaná hrana umožňuje vyhnout se i nejmenším štěrbinám

Pogumovaná hrana umožňuje vyhnout se i nejmenším štěrbinám

Elastický okraj má stejnou barvu, i když je vyroben z plastu. Vzhledem k vysoké elasticitě překrývají i ty nejmenší nepravidelnosti a nezanechávají mezery a mezery.

S kabelovým kanálem

V moderním obydlí se k němu dostává stále více vybavení a drátů. Jedním z nejpohodlnějších a nejlevnějších způsobů, jak tajně provádět kabely pro byt nebo dům, je instalace plastového podlahového soklu s kabelovým kanálem.

Kabelový kanál je speciálně tvarovaná dutina / dutina po celé délce soklu. V této výklenku bylo několik kabelů - televize, telefonu, počítačových kabelů. Existují dva typy: