Aký typ tapety si môžete vybrať do spálne: pravidlá výberu a 50 fotografií interiérov

Voľba je vždy ťažká. Výber tapety je ešte ťažší z dôvodu obrovského počtu možností a možností. Ak chcete zúžiť výber, musíme stavať na podmienkach, ktoré sú. Takže, ak si vyberiete tapetu pre spálňu, musíte postupovať z jej účelu: situácia by mala podporiť relaxáciu, vytvoriť pokojné pozadie. Po rozhodovaní o farbe si vyberte typ tapety, potom textúru, typ výkresu. No, potom sa vyhľadávanie začína v predajnej sieti ...

Výber farieb

V spálni pre úplný odpočinok je potrebné vytvoriť prostredie, ktoré podporuje relaxáciu. Psychológovia už dlho vedia o účinkoch farieb na psychiku a dokonca si vytvorili stôl, so zameraním na ktoré, ľahko nájdete farby, ktoré sú najvhodnejšie pre spálňu.

Tabuľka farieb a emócií, ktoré spôsobujú

Tabuľka farieb a emócií, ktoré spôsobujú

Ako môžete vidieť, voľba spálne nie je najširšia. Ale to nie je všetko. Rovnakí psychológovia zistili, že rovnaká farba na rôznych povrchoch je človekom vnímaná rôznymi spôsobmi. Napríklad svetlo zelená a modrá na stenách vytvárajú pocit chladu a na zemi spôsobujú pocit neistoty a nestability. Ak chcete nájsť všetko správne, zvážte nasledujúcu tabuľku.

Vnímanie farieb na rôznych povrchoch

Vnímanie farieb na rôznych povrchoch

V tejto tabuľke vyberte zo stĺpca, ktorý je podpísaný "zo strany". Keď hovoríme o spálni, najvhodnejšie farby pre dve skupiny sú béžová + ružová + svetlo žltá a modrá + svetlozelená + svetlošedá. Iba druhá skupina je vhodná pre solárne priestory smerujúce na juh a východ, a prvá pre severné a západné. Zostávajú tri farby.

Ak sa v priebehu opravy vyberie tapeta pre izbu v spálni, zohľadnite už dostupné vo farbách interiéru. Ak sa textílie, napríklad, môžete zmeniť, potom nie je podlaha alebo nábytok vždy. Zvážte preto ďalšiu tabuľku, ktorú používajú dizajnéri pri výbere farieb pre interiér. V ňom sú kombinované farby usporiadané vertikálne a horizontálne.

Kombinácia farieb v interiéri (vertikálne a horizontálne)

Kombinácia farieb v interiéri (vertikálne a horizontálne)

Pri vytváraní interiéru, ktoré nie všetky nevyhnutne používajú - najviac nevhodné podľa vášho názoru môžu byť úplne ignorované alebo pridané v malých množstvách. Na rovnakej tabuľke nájdete partnerov na tapety, ak chcete sledovať módne trendy a zdobiť spálňu s kombinovanou tapetou. Často sa vyrábajú v zbierkach, v ktorých sú zodpovedajúce tapety. Ale takéto zbierky sú spravidla drahé, je potrebné hľadať kombinácie nezávisle od hospodárstva. Nájdite farbu hlavného pozadia, pozrite sa na vertikálne a horizontálne čiary, ktoré vám môžu vyhovovať. Toto je výhodná možnosť: bude to tak dobrý pár.

Najbežnejšia technika pri kombinovaní tapiet - nájsť dvojicu: čiernobiely a so vzorom na rovnakom pozadí

Najbežnejšia technika pri kombinovaní tapiet - nájsť dvojicu: čiernobiely a so vzorom na rovnakom pozadí

Ktorá tapeta je lepšie lepiť v spálni

V tejto časti budeme hovoriť o materiáloch, z ktorých je vyrobená tapeta. Technológie umožňujú použitie rôznych materiálov, ktoré zvyšujú trvanlivosť povrchu, trvanlivosť farieb a umožňujú umývanie stien aj kefkou a viac ako raz. Je nepravdepodobné, že by spálňa mala byť umývaná, ale skutočnosť, že povrchy môžu byť lesklé, matné, dokonca zamatovo, je už zaujímavé. Pomocou tapiet rovnakej farby, ale s rôznymi povrchmi, môžete dosiahnuť zaujímavý efekt.

Takže, aké sú tapety:

 • Papiera. Najlepšia ekologická tapeta pre spálňu. Môžu byť tenké a hladké - jednovrstvové a husté, s extrudovaným vzorom. Jednovrstvové - to je zvyčajne najlacnejšie, ale lepenie je problematické: keď sú namočené, roztiahnu sa, roztrhnu a dokonca zvýrazňujú všetky nezrovnalosti na stene. Viacvrstvové - duplexné, triplexné - sú drahšie, aj keď sa vzťahujú aj na možnosti rozpočtu. Práca s nimi je jednoduchšia a umožňujú skryť malé nezrovnalosti. Nedostatok papierových tapiet - rýchlo sa vypaľujú, ľahko sa roztrhajú. Stále ich funkcia - sú zriedka monofónne: v takom prípade vyzerajú príliš jednoducho. Z monochromu sú v podstate iba biele - sú prilepené k stropu.

  Papierové tapety majú často nejaký druh kresby - rôzne typy a veľkosti

  Papierové tapety majú často nejaký druh kresby - rôzne typy a veľkosti

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  − 1 = 3