Záclony v spálni: výber (24 fotek)

Konečný dizajn spálne je pripevnený k textíliu - postele a záclony na oknách. Súčasné dizajnérske trendy týchto priestorov neopúšťajú toľko prostriedkov na vytvorenie interiéru: výber tapiet a textílií - hlavné body, ktoré pomôžu poraziť posteľ a niekoľko nábytku. Často ich nezmeníte. Ale také prvky dekor ako posteľ a závesy pre spálňu, je ľahké zmeniť a nie je to veľmi drahé. A táto zmena ľahko zmení znudený štýl. 

Návrh okna určuje tón celej miestnosti

Návrh okna určuje tón celej miestnosti

Typy záclon vo vnútri spálne

Aby ste uľahčili výber, musíte sa rozhodnúť, čo chcete. Chcem povedať, aký štýl chcete uviesť do spálne. Ako je to možné? Verte mi, táto miestnosť je jednoduchá. Zvyčajne tapety v spálni sú lepené neutrálne, lôžka sa tiež nelíšia vo výraznej štylistike. Čo ešte môže byť v nábytku? Nočné stolíky, zásuvkové skrine, toaletný stolík a stolička / stoličky, možno kreslo. To je celý súbor. Ak sa pozriete pozorne, uvedomíte si, že hlavný tón je nastavený záclonami a posteľami. Po zmene ich zmeniť štýl. Možno bude potrebné odstrániť / pridať nejaké príslušenstvo, šiť kryt na stoličke a miestnosť bude vyzerať inak.

Klasický interiér

No, potom. Ak chcete luxusný luxus, musíte sa pozrieť na tkaniny s tlmeným leskom pripomínajúcim lesk na hodváb a nie na jasný lesk syntetických materiálov. Vyzerá skvelá kombinácia dvoch odtieňov jediného stupnice alebo tkanie žakáru (na matnom pozadí, tkané lesklé vzory rovnakej farby). Takéto tkanivá sú zvyčajne husté, tmavne miestnosť dobre, čo vám umožní ľahké odpočinok.

Klasické závesy v zodpovedajúcom interiéri spálne

Klasické závesy v zodpovedajúcom interiéri spálne

Modely sa volia s množstvom zhromaždení, možno - s lambrequins, aj keď postupne strácajú význam. Ale v klasických interiéroch dávajú požadovanú krásu a šikovnosť. Na mierne lesklých látkach, všetky zostavy vyzerajú veľmi krásne. Zdôrazňujú to závesy na stranách: ťažké závesy sú zviazané s krútenými kordmi.

Viacvrstvové závesy - umožňuje zmenu stmievania podľa potreby

Viacvrstvové závesy - umožňuje zmenu stmievania podľa potreby

Takéto modely záclon vyzerajú skvele s oponou, ktorá sa tiež zhromažďuje v mnohých záhyboch. Môže to byť svetlý, jednobarevný závoj, ktorý rozptýli jasné svetlo bez preťaženia interiéru. V poslednej dobe záclony z krajky plátno sa stali aktuálne. Sú ťažšie, pokryté ťažkými záhybmi, ktoré tiež vyzerajú krásne, ale inak, trochu pevnejšie.

Závesy z čipky sa perfektne pozerajú na okná

Závesy z čipky sa perfektne pozerajú na okná

Otvorenie posledných ročných období sa stalo dvojitými záclonami - kombináciou tkanín blízkych alebo kontrastných farieb. V klasickom interiéri môžu byť aj prítomní a dávajú kôru.

Dvojité záclony v spálni - nové nápady v dizajne okien

Dvojité záclony v spálni - nové nápady v dizajne okien

Dávajte pozor: na všetky fotografie závoja, ak nie z tej istej textílie, potom sa presne zhodujú v rovnakej mierke. V tomto - tajomstvo harmónie interiéru.

Štýl "Provence"

Takmer rovnaké modely, ale z iných tkanív vyzerajú odlišne. V tomto štýle prevažujú prírodné tkaniny - bavlna alebo ľan. Obliekanie môže byť tenké, môže byť tesné. Vyzerá to tak elegantne, ale nie horšie. Takéto záclony v spálni vytvárajú útulnú atmosféru, ktorá podporuje relaxáciu.

Klasický záclonový model z bavlny s kvetinovým vzorom pre štýl

Klasický model bavlny s kvetinovým vzorom pre štýl "povans"

Jeden z charakteristických čŕt Provence - kvetinové motívy a kombinácie bielej farby s jemnými čistými odtieňmi veselých farieb: modrá, ružová, svetlozelená. Závesy v spálni v tomto štýle sa často vyžadujú z látky v kvete. A keďže tento štýl je inšpirovaný tradíciami francúzskeho vnútrozemia, tkaniny sú bavlnené alebo ľanové. Drapáky z týchto tkanív vyzerajú celkom odlišne a vytvárajú inú náladu.

Záclony z bavlny na očka - ďalšia možnosť

Záclony z bavlny na očka - ďalšia možnosť

Možno ste si všimli, že záclony v tomto štýle sú lakonické, mierne prisborennye, väčšinou z tenkej priesvitnej tkaniny, ale nie z čipky. Nie je to zlý tento štýl je kombinovaný s rímskymi záclonami, ktoré sú schopné chrániť pred jasným slnkom juhovýchodného Francúzska.

Toto tiež

Toto je tiež "Provence", ale v inom zvuku

Ako môžete vidieť, trend výberu textílií je rovnaký: kryt vyrobený z rovnakej textílie, v rovnakej farbe alebo v tóne stien.

Minimalizmus a high-tech

Styly sú rôzne, záclony v nich používajú jeden model - žiadne ozdoby. Toto je japončina, roll a Roman, niekedy - blinds. A v jednom interiéri môžu byť napríklad japonské a rímske, môžete kombinovať bambusové kotúče s nimi. Je dôležité, aby boli kombinované farebne a môžu byť vyrobené aj z rôznych materiálov, ako na fotografii nižšie - farbené bambus a japonské záclony. Táto sada je skvelá, ak v spálni je okno s prístupom na balkón. Na okne môžete zavesiť rímske záclony, vo výstupe na balkóne - krátke japonské alebo rolovacie.

Rímske a japonské záclony v rovnakom interiéri v štýle

Rímske a japonské záclony v rovnakom interiéri v štýle "high-tech"

V hi-tech, môžete použiť klasický model: súbor tesných záclon a jemné záclony. Najdôležitejšou vecou je výber tkaniny - vytvoriť tečúce záhyby s miernym kovovým leskom.

Klasické závesy v interiéri štýlu spálne

Klasické závesy v interiéri štýlu spálne "high-tech"

Obidva tieto štýly sú vhodné pre tohtoročnú novinku: závitové alebo lanové závesy. Sú zhotovené z hornej nite alebo lana z rôznych materiálov. Pre popísané štýly sa budú hodiť tečúce, klzké vlákna, ktoré vytvárajú šikmý závoj.

Vodopád vlákien vytvára priesvitný závoj

Vodopád vlákien vytvára priesvitný závoj

Minimalizmus nie je taký chladný, ale dizajn okien je veľmi podobný. Výber farieb a tkanín sa líši. Tkaniny sú hladké, bez lesku. To platí aj pre záclony a závesy.

Klasické na oknách je možné použiť v spálňach štýlu

Klasika na oknách sú tiež použiteľné v spálňach štýlu "minimalizmus"

Neobvyklé japonské záclony - neštandardný prístup pre fanúšikov originálnych dizajnových riešení

Neobvyklé japonské záclony - neštandardný prístup pre fanúšikov originálnych dizajnových riešení

A opäť, výber textilu pre spálňu sa vykonáva podľa toho istého princípu: pri prikrývke vyberte buď neutrálne tóny - biele, alebo z rovnakej alebo veľmi podobnej tkaniny.

krajiny

Rozšírenie pre tých, ktorí milujú kvetinové motívy alebo svetlé kresby v oknách okien - country štýlu. Návrh záclon v tomto štýle môže byť naozaj čokoľvek. Ak je to žiaduce, môžete dokonca robiť rušičky a šály. V tomto štýle radšej zdobia izby jasnými, veselými ľuďmi, ktorí sú unavení z pokojných odtieňov. A napriek odporúčaniam psychológov sa cítia skvelo: svetlo prechádzajúce žiarivo sfarbených textílií vytvára slávnostnú náladu.

Svetlé farby so vzorom na okenných závesoch - znak krajiny

Svetlé farby so vzorom na okenných závesoch - znak krajiny

Dokonca aj keď je zvyšok interiéru vyzdobený v upokojujúcich farbách, textílie rieši všetko zmenou nálady. Na fotografii nižšie vidíte, ako štýl v spálni mení záclony a postel.

Kvetinové motívy na záclony v spálni

Kvetinové motívy na záclony v spálni

Moderný štýl

Ak zjavne neidentifikujete totožnosť interiéru, nazýva sa to moderné. Často sa stáva, že v jednom štýle láka jeden, v druhom - iný. Ak dokážete skombinovať všetko, dostanete niečo nové a dynamické - moderné. Tento štýl je "všežravý": použiť akýkoľvek model záclon, hlavnou vecou je skombinovať sa so zvyškom situácie.

Moderný štýl - zaujímavé riešenia v jednom interiéri

Moderný štýl - zaujímavé riešenia v jednom interiéri

Môžete tiež použiť závesy, ale jasne načrtnuté. Vytvárajú sa pomocou závesov na očkách. Potom v otvorenej podobe sa opona položí s prísnymi záhybmi, ktorých veľkosť je nastavená pomocou očiek umiestnených v nerovnakej vzdialenosti.

Závesy na očkách vytvárajú jasné záhyby

Závesy na očkách vytvárajú jasné záhyby

Používajú sa tiež rímske a japonské rolety. Dokonca môžete vyskúšať žalúzie - ak spálňa vyzerá na juh, pomáhajú veľa, aby sa chránili pred všadeprítomným svetlom.

Kombinácia žalúzií a žalúzií vyrobených z jemného materiálu - zatemnenie okien a zaujímavý vizuálny efekt

Kombinácia žalúzií a japonských záclon z jemného materiálu - tmavenie okien a zaujímavý vizuálny efekt

Ako zatieniť spálňu

Pre dobrý odpočinok potrebujete vhodné prostredie a jasné slnečné svetlo nie je zahrnuté v zozname požiadaviek na jeho vytvorenie. V spálňach orientovaných na juh alebo na východ, musíte premýšľať o tom, ako okná zatmaviť.

Prvá vec, ktorá príde na myseľ, je hustá tkanivá. Čiastočne odrežú svetlo. Na výrobu hustých tkanín je možné klasické modely. Pre väčší efekt šiť dvojité záclony - na podšívke. Zdá sa, že sú ťažké, a tým sprísňuje požiadavky na bagetu a jej upevnenie, ale výpadok je účinnejší.

Husté záclony na obloženie - spôsob, ako chrániť spálňu pred slnečným svetlom

Husté záclony na obloženie - spôsob, ako chrániť spálňu pred slnečným svetlom

Dobré v tomto ohľade dvojité závesy. Nie v zmysle "lemovanej", ale v zmysle dvoch oddelených pláten, z ktorých každá má svoj vlastný sprievodca na bagetu. Pomocou tejto možnosti môžete dokonca použiť tkaniny rôznych hustôt, ktoré vytvárajú tieňovanie stupňa, ktorý je v súčasnosti potrebný. Tieto závesy na spanie sú relatívne nedávnym vynálezom, ktorý sa stáva stále populárnejším: vyzerajú krásne, ale existujú aj rôzne možnosti stmievania.

Dvojité alebo dokonca trojité závesy umožňujú v spálni vytvoriť osvetlenie, ktoré je v súčasnosti potrebné

Dvojité alebo dokonca trojité závesy umožňujú v spálni vytvoriť osvetlenie, ktoré je v súčasnosti potrebné

Pohodlne v obehu môže byť kombinácia rímskej alebo roletovej rolety s klasickou.

Závesy do spálne: kombinácia rímskej a klasickej

Závesy do spálne: kombinácia rímskej a klasickej

Môžete napríklad zavesiť tesné rímske a svetelné závesy. Ak je potreba tmavnutia, rímske sú spúšťané a záclony slúžia na zabránenie tomu, aby okno vyzeralo nahé. Tiež zmäkčujú závažnosť tohto typu záclon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 18 = 24