Montáž a inštalácia sprchovacieho kúta vlastnými rukami. Ušetrite peniaze

Montáž a inštalácia sprchovacieho kúta vlastnými rukami. Ušetrite peniaze

Stále sa sprchové kabíny chovajú ako plnohodnotná alternatíva k kúpeľni. Výhody sprchovacích kabín sú zrejmé - zaberajú oveľa menej priestoru (čo je obzvlášť dôležité dnes vzhľadom na náklady na bývanie), lacné a trvanlivé. Kúpte si sprchu dnes, môžete takmer v každom obchode s nábytkom, a ako ho správne nainštalovať, dozviete sa v tomto článku.

Typy a typy sprchovacích kabín

Moderná sprcha nie je len jedným z prvkov kúpeľne, ale aj skutočným umeleckým dielom, vedou a technológiou. Mnohí výrobcovia ponúkajú širokú škálu kabín pre každú chuť a prosperitu a kajuty sú vybavené nielen sprchou a hydromasážou, ale aj parným generátorom, hudobným prehrávačom a dokonca aj telefónom.

moderná sprchová kabína

Existujú dva hlavné typy, ktoré sa nazývajú sprchové kabíny - sprchové kabíny a sprchy. Sprchové kabíny sú rôzne v tom, že podľa ich návrhu sú to kabíny, obklopené zo všetkých strán panelovými stenami. Rohové sprchové kúty sú inštalované v rohu miestnosti a preto používajú steny namiesto jedného alebo dvoch bočných panelov vo svojej konštrukcii.

sprchovací kút

Prečítajte si viac v našom článku o tom, ako si vybrať sprchu.

Základné usporiadanie

Pokiaľ ide o základné usporiadanie moderných typov sprchových kajút, zvyčajne sa rozlišujeme:

1. Prefabrikované sprchové kabíny. Tento typ auta je montovaný kupujúcim alebo inštalatérom manuálne na mieste. Na jednej strane dáva zákazníkovi určitú slobodu, ale na druhej strane ich montáž vyžaduje úsilie.

2. Monoblokové sprchové kabíny. Vyrábajú sa a namontujú priamo v továrni a zákazník ich musí iba pripojiť a pripojiť k sieťovej komunikácii.

prefabrikované a jednodielne sprchové kabíny

Skontrolujte zariadenie

Montáž aj tých najjednoduchších sprchových kútov nie je najjednoduchším povolaním pre laikov, preto musíte mať najprv 100% istotu, že sú k dispozícii všetky potrebné nástroje a komponenty na montáž.

Pri výbere sprchy v obchode je potrebné venovať osobitnú pozornosť kvalite výrobku a priloženým častiam. Požiadajte predajcu, aby skontroloval, či sú všetky potrebné súčasti na mieste, a v prípade potreby požiadajte o výmenu sprchovej kabíny alebo o kúpe jednotlivých predmetov v tom istom obchode.

príslušenstvo sprchovej kabíny

Najmä opatrne je potrebné skontrolovať bezpečnosť okien a prítomnosť montážnych pokynov, pretože moderné modely sú často zbierané bez pokynov, je ťažké.

Potrebné nástroje a materiály

Ak chcete vytvoriť sprchu, nepotrebujete špeciálny nástroj, ale pripravte sa na to, čo potrebujete bude potrebných kvalifikovaných rúk, až 2 hodiny voľného času a:

  • Trubkový a karabínový kľúč
  • Skrutkovač a vŕtačka so sadou vrtákov
  • Pílová píla a ostrý nôž
  • Armatúry, potrubia, hadice a sifón pre kanalizáciu
  • Úroveň, ruleta a značka
  • Tesniaca a izolačná páska

súprava nástrojov na inštaláciu sprchovej kabíny

V závislosti od modelu kabíny sa môže sada nástrojov mierne líšiť.

Postupné pokyny

Vzhľadom k tomu, že obrovský počet modelov sprchovacích kabín generuje veľké množstvo odtieňov počas montáže, v tomto článku sme ponúkame krok za krokom inštrukcie založené na základných všeobecných pravidlách a zásadách, Charakteristický pre najmodernejšie sprchové kabíny.

sprchový kút

Prípravná fáza

Po prvé, je potrebné pripraviť podlahu, pretože inštalácia sprchovej kabíny je možná len na rovnom povrchu. Ak je príležitosť na lepšiu hydroizoláciu podlahy - umožní to v budúcnosti chrániť byt alebo dom pred únikom vody.

Pred inštaláciou sprchy musíte starostlivo vybaliť časti, pretože niektoré sú vyrobené zo skla a môžu byť poškodené nepresným zaobchádzaním. Najčastejšie je pre každú súpravu pripojená špeciálna inštrukcia na používanie výrobku a jeho zostavenie, ktoré sa môže dramaticky líšiť v závislosti od modelu.

vaňa so sprchovacím kútom

panvica

Paleta je základom každej sprchovej kabíny a slúži na zber vody. V závislosti od modelu sprchového kúta môže byť kompletne alebo len čiastočne namontovaný. Zvyčajne je na spodku palety pripevnený priečny kus z kovu, ku ktorému budú nohy pripevnené.

Aby ste zabezpečili, že sprchová kabína je vyrovnaná a nie je kolísajúca, všetky jej nohy musia byť priskrutkované v rovnakej rovine a merané na úrovni.

sprchová vanička

Po inštalácii všetkých nožičiek na konštrukciu je panvica nainštalovaná do rohu, po ktorom je sifón pripojený k bežnej kanalizácii a výstup je ponechaný nad podlahou. Medzi paletou a stenami by nemali byť medzery, a pre väčšiu pevnosť je spoj medzi kazetou a stenou ošetrený silikónovým lepidlom.

nízka sprchová vanička

stena

Po dokončení inštalácie palety môžete prejsť k ďalšiemu kroku procesu montáže, ale nezabudnite na dôležité pravidlo - na začiatok je potrebné zhromaždiť steny a strop sprchovej kabíny, a až po týchto dverách.

Inštalačné práce na inštalácii stien sprchovej kabíny sa môžu líšiť v závislosti od zvoleného modelu. Najčastejšie však sú steny upevnené špeciálnymi skrutkami. Existujú však aj iné typy ukotvení. Ak spojovacie skrutky nevyzerajú správne, je lepšie zakúpiť dodatočné skrutky.

Typ a dostupnosť spojovacích prvkov je potrebné skontrolovať v obchode pred zakúpením.

montáž steny kabíny

strecha

Pri kúpe sprchy musíte mať na pamäti to Okraj vzdialenosti medzi strechou a stropom miestnosti musí byť minimálne 25 centimetrov.

Strecha sprchovej kabíny je upevnená skrutkami a skrutkami, odporúča sa venovať zvláštnu pozornosť tesnosti montáže strechy na panely kabíny.





sprchovací kút

dvere

Inštalácia dverí pre akékoľvek sprchové kúty sa vykonáva v záverečnej fáze, keď už boli dokončené všetky hlavné práce. Najprv musíte nainštalovať valčeky v hornej a dolnej časti konštrukcie, kde budú dvere upevnené.

Okrem valcov pre správnu funkciu dverí je potrebné inštalovať tesnenia a magnetickú pásku, ktorá je potrebná na tesné uzavretie dvoch chlopní





montáž sprchových dverí

príslušenstvo

Po dokončení dverí môžete namontovať kľučky, ktoré sú v závislosti od modelu sprchového kúta upevnené na špeciálne navrhnutom mieste na dverách.

Po nainštalovaní držadiel skontrolujte, či je zostava správna. Aby ste to urobili, niekoľkokrát otvorte a zatvorte dvere.





sprchovací kút

Drenážny systém

Teraz sa musíte postarať o hadice, ktoré sú určené na vypúšťanie vody. Ako ukazuje skúsenosť, v kompletnej súprave so sprchovacím boxom možno použiť veľmi kvalitatívne hadice, a ak ste na nich nenašli vlákno, je lepšie kupovať nové, ktoré budú spoľahlivejšie.





sprchovací kút

Napájanie vodou

Aby ste zabezpečili nepretržitú dodávku vody do sprchovacieho kúta, je potrebné nainštalovať odparenie teplej a studenej vody.

Pripojenie k vodovodnému systému modernej sprchovej kabíny musí byť vykonané iba podľa pokynov!

Napájanie

V závislosti od zvoleného modelu sprchy môžete potrebovať samostatnú zásuvku, takže je vhodné premýšľať o jej inštalácii vopred. Najlepšie je, ak ide o špeciálnu zásuvku určenú na použitie v miestnostiach s vyššou vlhkosťou.

Zásuvka by mala byť umiestnená tak, aby nedošlo k napätiu v elektrických vodičoch.

Najlepším miestom pre zásuvku bude umiestnenie na bočnej alebo zadnej strane, ak má sprchový kút zadné steny, čo ochráni pred prienikom vody.





sprcha so svetlom

Posledná fáza

Po dokončení zostavy sprchovej kabíny sa všetky spoje medzi kabínou a paletou musia ošetriť silikónovým tmelom, aby sa zabránilo úniku vody počas prevádzky. Po vysušení tesniacich materiálov zapnite vodu a skontrolujte ich spoľahlivosť. Ak stále preteká voda, musia sa spoje opätovne ošetriť izolačnou zmesou.





sprchovací kút

Čo robiť, ak nie je pravý uhol

Stáva sa, že geometria miestnosti nie je ideálna, nie je pravý uhol a paleta sa nedá pevne pripevniť k stenám. Tento problém možno ľahko vyriešiť pomocou brúska - na úrovni palety je potrebné prerezávať dlaždice. To pomôže dosiahnuť väčšiu priľnavosť.

Hlavná vec, Predtým, než začnete oddeľovať nadmerné centimetre dlaždíc, musíte vykonať presné merania.

V miestach, kde sa paleta dotýka steny, by sa mala aplikovať vrstva silikónu.





sprchovací kút

Inštalácia samozvanej palety

V niektorých prípadoch nie je možné používať pravidelnú paletu (napríklad dizajn miestnosti neumožňuje). Nie je to neprekonateľná prekážka, pretože paleta vhodnej formy a dizajnu môže byť vyrobená nezávisle. Najpopulárnejšie sú palety z kameňa a betónu.

Inštalácia samozvanej palety je takmer identická s inštaláciou typickej palety, avšak v tomto prípade je potrebné venovať zvláštnu pozornosť vyrovnaniu stien kabíny a dodatočnému utesneniu spojovacích miest kabíny a palety.





samolepiaca paleta

Montáž nízkej palety

V závislosti od konfigurácie výrobku môže byť inštalácia sprchového kúta s nízkou paletou iná, ale hlavné kroky uvedené v tomto článku vám pomôžu rýchlo a spoľahlivo zostaviť sprchovací kút.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 + = 42