Ako postaviť dom z baru: technológia + fotografická správa + video

Rozhodnutie postaviť dom z baru nie je okamžite prijaté a nie náhle. Jednoducho, táto technológia s jednoduchšou zostavou stien vám umožňuje získať vynikajúce vlastnosti pre umiestnenie: pre moskovskú oblasť postačuje tyč o hrúbke 195 mm. S touto hrúbkou vonkajších stien bude teplo, ale ušetriť na vykurovaní je lepšie ho ohriať (mimo 10 mm minerálnej vlny) a vykresliť fasádu. Potom sa ušetrí kúrenie.

Plasticity pri spracovaní sú jednou z výhod dreva

Plasticity pri spracovaní sú jednou z výhod dreva

Ktoré drevo si vyberiete

Na výstavbu domov sa zvyčajne používa drevo ihličnatých druhov. Existuje niekoľko dôvodov. Po prvé, zvýšený obsah živíc, ktoré sú prírodnými konzervačnými látkami a antiseptikmi. Vzhľadom na ich prítomnosť sa drevo po dlhú dobu zrútilo. Po druhé, dostupnú cenu. Môžete samozrejme postaviť dom z bukových alebo dubových trámov, ale cena bude jednoducho vysoká. Po tretie, drevo je mäkké a ľahko spracovateľné.

Zo všetkých ihličnatých druhov, najčastejšie dom z borovicového dreva. S dobrými charakteristikami je pomerne lacná. Domy smrekovca a cédru sú zriedka nastavené: príliš drahé. Zo smreka je ešte zriedkavejšie, ale z iného dôvodu: je najrýchlejší zo všetkých zničených a dokonca ťažko spracovateľných. Takže pokiaľ ide o druhy dreva, v skutočnosti neexistuje žiadna voľba. V 95% je borovica. Ale s typom dreva, musíte pochopiť.

Spôsobom spracovania môže byť lúč:

 • Bežné alebo masívne, hobľované drevo. Rez z pevného logu, prierez je štvoruholník (štvorcový alebo obdĺžnik).
 • Profilovaný pruh. Rovnako je vyrezaná z jedného kusu dreva, ale po jeho spracovaní: mlyny a drážky sú tvorené frézami, profilmi, s ktorými sa jeden zväzok spája s druhým. Tiež spracované a bočné tváre. Z stroja už vychádzajú. Sekcia - zložitý tvar. Postranné tváre môžu byť rovnomerné, zaoblené, kučeravé - so skosenými hranami, tvarom "zámku" - mnohými bradami a zárezmi.
 • Lepené lúče. Vonkajšie podobné profilovaným, ale zmontované (lepené) z niekoľkých dosiek.

Budeme analyzovať vlastnosti každého druhu dreva vzhľadom na stavbu domu.

Dom z obyčajných trámov

Ak predtým povedali, že sa rozhodli stavať dom z baru, jasne pochopili obvyklý obdĺžnikový stĺp. Druhý jednoducho neexistoval alebo bol príliš drahý: priniesol ho zo zahraničia. Zvyčajné bar - najlacnejšie za cenu, ak si vziať náklady na kubický meter. Ale v dôsledku všetkých požadovaných opatrení môžu byť náklady na výstavbu vyššie ako v prípade profilovaných. Je to všetko o vlastnostiach materiálu. Vedú k výrazným dodatočným nákladom dokonca aj v štádiu výstavby: pri budovaní domu z neuzavretých trámov nevyhnutne používajte ohrievač na dobrodružstvo. Geometria nie je ideálna a ak nebudete, fúkanie cez trhliny medzi korunami bude tak silné. Druhá vlastnosť - povrch steny je nerovnomerný a bez dokončovania vnútri aj vonku nemôže robiť.

Vyzerá to ako obyčajný bar

Vyzerá to ako obyčajný bar

Okrem ukladania vrstvy medzi vrstvami je rám žliabku utesnený a ďalej utesňuje švy. Konopatka nemusí jeden, ale aspoň - dva, niekedy - viac. A to všetko preto, že je vyrobené z dreva s prirodzenou vlhkosťou. V praxi to má nasledovné dôsledky:

 • Zložený dom by mal byť dlho bránený bez dokončenia. Požadovaná doba trvania je približne dva roky. A prvý rok strecha nie je postavená alebo vzpriamený krokvičový systém, pokrytý membránou a ponechaný v tejto forme. V druhom roku sa strešný materiál šíril. Počas tejto doby sa drevo uschne, steny "sadnú" a môžete začať dokončovať prácu.
 • Pri sušení dôjde k výraznému prasknutiu prirodzenej vlhkosti. Niekedy sa vytvárajú veľmi hlboké a široké praskliny, ktoré potom musia byť utesnené. V najhoršom prípade sa môže objaviť prierez. Existuje aj ďalší problém: lišta môže "viesť": odskrutkovať nejakým smerom. Všetky tieto procesy sú prirodzené pre drevo, ale je potrebné ich pamätať.

  Trhliny môžu byť hlboké

  Trhliny môžu byť hlboké

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  5 + 1 =