Bloky z pórobetónu: rozmery, charakteristiky

Súkromné ​​domy sú čoraz viac budované z penového betónu. Keďže materiál je relatívne nový, existuje veľa otázok. Prvá vec, ktorú musíte pochopiť, je, ako sa penové bloky líšia od plynových blokov. Ďalej musíme pochopiť, aká je veľkosť penového bloku, čo sú hustota a hmotnosť. Hovorme o tom všetkom neskôr. 

Pórobetón a pórobetón - nezamieňajte

Na trhu sú dva porézne stavebné materiály umelého pôvodu - pórobetón a penový betón. Ich zloženie je podobné. Ide o zmes cementu a piesku s prídavkom vody a penotvornej látky. Výsledkom je, že zmes získa poréznu štruktúru, ktorá zvyšuje tepelnú vodivosť a znižuje hmotnosť. To je hlavná výhoda materiálov tohto typu.

Ale nie každý rozumie rozdielu medzi penovým betónom a pórobetónom. Nie je to prekvapujúce: majú veľmi podobný vzhľad, dokonca aj GOST majú spoločné. Rozdiel, najmä vo vlastnostiach technológie. Vlastnosti oboch materiálov sú veľmi blízke a patria do rovnakej skupiny - pórobetón.

Bloky a plynové bloky nie sú vizuálne príliš odlišné

Bloky a plynové bloky nie sú vizuálne príliš odlišné

Aký je rozdiel

Rozdiel medzi penou a plynovým betónom v použitom penotore a poradím jeho pridávania.

 • Pri výrobe pórobetónu v suchej zmesi cementu a piesku sa pridáva práškový hliník, všetko sa dôkladne zmieša. Potom sa pridá voda. V dôsledku reakcie (hliníkový prášok s cementovými zložkami) tvorí vodík a oxid hlinitý. Vodík "splynuje" zmes, čo vedie k tvorbe buniek rôznych veľkostí - sú veľké - 3 mm alebo viac a malé - 1 mm alebo menej. Pri nízkej úrovni výroby je možná heterogénna štruktúra bloku vo výške. Táto heterogénnosť sa odráža v tepelnej vodivosti a zvukovej izolácii. Pórobetón bežnej kvality má viac-menej homogénnu štruktúru a stabilné vlastnosti. Takže pri výbere tohto materiálu je veľmi dôležitá úroveň výroby.

  Technológia výroby plynových blokov

  Technológia výroby plynových blokov

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  38 + = 42