Ako natrieť steny vodou emulzie

Jedným zo spôsobov zdobenia izieb je maľovanie vodou-emulznými zmesami. Čo je dobré s touto možnosťou? Farby s vodou emulznými stenami sú kombinované s interiérmi akéhokoľvek druhu. A s dnešným populárnym high-tech a minimalizmu, a takmer žiadne možnosti - steny by mali byť len hladké, bez vzoru. Na dosiahnutie tohto cieľa môžete farbiť alebo prilepiť jednofarebnú tapetu. Druhý plus - môžete si vybrať akúkoľvek farbu a vybrať vhodný typ farby, môžete získať matný alebo polomatný povrch. Tretí pozitívny bod - maľovanie stien vodou na báze farby je jednoduchý proces. Môžete to urobiť sami. 

Maliarske steny s náterom na báze vody sa môžu vykonávať nezávisle a výsledok bude na správnej úrovni

Maliarske steny s náterom na báze vody sa môžu vykonávať nezávisle a výsledok bude na správnej úrovni

Aký druh emulzie vody si vyberiete pre steny

Pod názvom vodné farby existujú zlúčeniny s rôznymi vlastnosťami - niektoré môžu byť použité len v miestnostiach, a dokonca aj potom rýchlo vyblednú a vyblednú, iné farbia vonkajšie steny a vyzerajú, že nestratia roky. Z tohto dôvodu je potrebné zvoliť kompozíciu pre konkrétne úlohy a ciele.

Základom farieb na báze vody je voda, v ktorej sú polymérne alebo minerálne častice. Po vysušení po lakovaní sa voda odparí a polyméry a minerály tvoria na povrchu film. Vlastnosti tohto filmu sú určené typom polyméru, preto pri výbere je kľúčovým významom presne zloženie farby na báze vody. A sú to:

 • Emulzia minerálnej vody. Vyrobené s použitím vápna alebo bieleho cementu. Majú nízku cenu, perfektne priľnú na akýkoľvek povrch, ale rýchlo sa vypaľujú a ľahko sa poškodia - pri dotyku sú stierané. Pretože aj napriek nízkej cene sú stále menej populárne.
 • Silikátové. V srdci tejto farby je kvapalné sklo, ktoré má kompozíciu vysokú odolnosť voči atmosférickým javom. Steny zostávajú paropriepustné. Môže byť použitý v interiéri a exteriéri, životnosť je približne 10 rokov.

  Minerálne a silikátové farby na báze vody majú rôzne vlastnosti a účel

  Minerálne a silikátové farby na báze vody majú rôzne vlastnosti a účel

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  − 4 = 5