Nástenné a stropné prevedenie s mokrou (tekutou) tapetou

Pred niekoľkými rokmi sa na trhu finálnych materiálov objavila tekutá tapeta. Postupne sa stávajú čoraz obľúbenejšími, pretože sa dajú používať 5-8 rokov bez straty vzhľadu aj na chodbe alebo na chodbe. Medzi výhody tohto náteru patrí bezpečnosť, vysoká udržiavateľnosť, plasticita, ktorá vám umožňuje ľahko spracovať oblúky, stĺpy a iné zložité povrchy. 

Čo je to?

Tekuté tapety sú niekedy zmätené ozdobnou omietkou. Pravdepodobne preto, že technika aplikácie je veľmi podobná. - so stierkou. Hlavným rozdielom je, že zloženie aplikovanej hmotnosti je úplne odlišné. Každá náplasť obsahuje piesok a cement sa používa ako adstringentné, vápno. Zloženie tekutých tapiet zahŕňa hodváb, bavlnu, celulózové vlákna. Ako spojivo - nejaké lepidlo.

Niekoľko typov tekutých tapiet s leskmi rôznych typov

Niekoľko typov tekutých tapiet s leskmi rôznych typov

Ak chcete farbu kompozície, zvyčajne používať akrylové farbivá, a získať iný vzhľad, pridať trblietky rôznych veľkostí, kúsky sľudy, perlete, vlákna, iné prírodné alebo umelé materiály. Tieto dekoratívne prísady sa nazývajú "trblietky".

Ako sa pozrieť na stenu

Keď už hovoríme o vzhľade, tekutá tapeta je niečo medzi omietkou a papierovou tapetou. Zo skladu prinášate suchú zmes, v ktorej podľa pokynov pridajte trochu vody. Výsledná polotekutá hmotnosť sa aplikuje na steny alebo strop. Povlak sa ukáže ako bezproblémový vďaka plasticite materiálu, keď sa nanáša, odstránia sa malé poškodenia povrchu - výklenky, trhliny atď. Z dôvodu rovnakej plasticity nie je príliš ťažké vytvoriť obraz, dokonca aj obrázok.

Tekuté tapety môžu byť použité na steny, dokonca zložité vzory ... alebo obrazy

Tekuté tapety môžu byť použité na steny, dokonca zložité vzory ... alebo obrazy

Takže na stene tekuté tapety vyzerajú rozdielne. Rozdiely pridávajú iné zloženie. Ak ide o tekutú tapetu na báze hodvábu, má povrch charakteristický matný lesk. Takáto kompozícia sa tiež nazýva "tekutý hodváb". Variácie celulózy a bavlny sú matné, a to dokonca v rovnakom odtieni a s rovnakými dekoratívnymi prísadami, steny vyzerajú rozdielne.

A stále existujú zmiešané zlúčeniny - celulóza-hodváb alebo bavlna-hodváb, v ktorom je určitý stupeň lesk, ale nie tak výrazný. Vo všeobecnosti je ťažké povedať, ako tekutá tapeta vyzerá na stenu. Ak máte radi dekoratívnu omietku, táto verzia dokončenia by mala byť pre vás príjemná.

typy

Tekuté tapety sa vyznačujú svojou skladbou. Ako už bolo spomenuté, sú vyrobené na základe prírodných vlákien. Podľa typu týchto vlákien môžu byť tieto: