Čierne dlaždice v kúpeľni

Čierne dlaždice v kúpeľni

Ideálna kúpeľňa sa tradične považuje za miesto na očistenie a oddych, takže sa každý majiteľ pokúša dokonalo dokonalé. Preto vysoké požiadavky na materiály - musia kombinovať krásu, praktickosť a bezpečnosť. Mnohí majitelia v dizajne "mokrých" zón chcú dostať preč od bežných, šablónových riešení a dať priestor svojej predstavivosti. Unavený z trochu monotónnej pastelovej stupnice, idú na odvážny krok a vyberajú čierne dlaždice.

Čierna kúpeľňa s bielou

Čierne dlaždice v kúpeľni

Čierna kúpeľňa

Vlastnosti čiernej farby

Čierna farba sa považuje za symbol neistoty a tajomstva, hovorí o pokoji a tichu. Zriedka spôsobuje žiadne emócie, ale vo veľkom počte môže potlačiť psychiku. Napriek tomu si to mnohí vyberajú za svoju kúpeľňu, pretože je stále univerzálna, už mnoho rokov nevystupuje z módy. Ak ste sa stále rozhodli použiť tmavé dlaždice vo svojom interiéri, musíte dôkladne premýšľať nad jeho dizajnom.

Tmavé dlaždice v interiéri

Pravidlá návrhu interiéru

Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť pri zdobení priestoru, je veľkosť. Každý vie, že čierna minimalizuje hodnoty okolitého spektra, takže veľká plocha pre ňu je najlepšou voľbou. Ale aj v priestranných miestnostiach potrebujete kontrast, aby ste nemali pocit tmu.

Vzhľadom k tomu, v malej kúpeľni hlavnou úlohou nie je zneužiť túto farbu, s jej pomocou môžete nakresliť len jednu stenu alebo podlahu.

Pamätajte tiež, že tmavé tóny absorbujú viac svetla než iné odtiene, takže osvetlenie by malo byť dosť jasné. Je potrebné zvážiť, aké svetelné zariadenia a koľko z nich bude potrebných na to.

Pri kombinácii dlaždíc v kúpeľni si prečítajte náš ďalší článok.

dizajn kúpeľne s čiernymi dlaždicami

Dlaždice Jade

Čierne dlaždice

Čierna mozaiková taška

Biele a čierne dlaždice

Štýlové čierne dlaždice

Kombinácia farieb

Harmonizácia interiéru priestorov je z veľkej časti dôsledkom správne zvolenej palety. Dominantné čierne farby je možné ľahko kombinovať s akoukoľvek inou farbou, aby vytvorili živý prízvuk a pritiahli pozornosť.

Čierna farba je účinne kombinovaná s bielym. Prečítajte si viac v našom článku o čiernej a bielej kúpeľni.

Treba mať na pamäti, že biele farby, rovnako ako béžová a krémová farba, dokonale odrážajú svetlo, čím dokonale vyrovnávajú temnotu prvkov. Ideálnym spoločníkom bude kombinácia s odtieňmi prírodného dreva.

Ak sa vám čierna keramika pre kúpeľňu zdá byť príliš nudná, vyberte výrobky s farebným vzorom, účinkom odierania alebo inými odtieňmi tejto farby.

Kombinácia čiernej so žltou farbou

Farebný vzor na dlaždici

Kombinácia čiernych dlaždíc s béžovou

Pamätajte na harmóniu. Spôsobujúce nadmerné bude kombinovať s červeným alebo fialové, agresívne - v kombinácii jasných, sýte farby, tmavo modré - riediť, Chatrný a tupých - v melódiu s odtieňmi šedej.

Čierne a červené kúpele

Výrobcovia obkladačiek

Pri dosiahnutí ideálneho interiéru kúpeľne majitelia chcú, aby materiály zodpovedali modernému dizajnu a mali vysokú kvalitu prevádzky. Preto by mal byť primárny význam pre výrobcu obkladov.

V Španielsku sa vyrábajú najkvalitnejšie elitné dlaždice, ktorých zbierky sú prezentované vo veľkom sortimente. Taliani, nenechajte si ujsť svoju šancu zostať lídrom na trhu predaja.

Nedávno polské továrne podstatne zlepšili kvalitu svojich výrobkov.

Nasledujú výrobcovia Ruska, Bieloruska a Česka, ktorých materiály môžu dobre konkurovať zahraničným partnerom. Preto by ste mali vyhodnotiť svoje schopnosti a urobiť správnu voľbu dlaždíc.

Talianske čierne dlaždice

Poľské čierne dlaždice

Zbierka Tokio

Styling Options

Vďaka pôvodným technikám sa kombinácia farieb môže zmeniť na najvyššiu úroveň. Význam je povrchový vzor, ​​jeho textúra a štruktúra. Pri položení čiernych a bielych položiek môžete na úzke priestory použiť ako biele biele pozadie. Tmavá taška, ktorá je na ňom umiestnená s horizontálnymi prúžkami, výrazne zvýši šírku priestoru a vertikálne čiary čiernej vytvoria ilúziu vysokého stropu.

Jednoduchšia a klasickejšia možnosť je ľahký vrch, tmavé dno alebo rozdelenie povrchu na väčšie plochy rovnakých odtieňov. Stojí za zmienku, že kvôli nízkym kontrastom je farebná schéma pokojná kombináciou čiernej a krémovej keramiky, nie bielej.

Dlaždice čierna v horizontálnom páse

Čiernobiela podlaha

Klasická verzia čiernych dlaždíc

Dlaždice v rozloženom poradí - biele a čierne

Možnosť položiť čierne dlaždice

Krásne čierne dlaždice

Ďalším spôsobom pokladania je, aby bol v podobe "vianočného stromčeka" striedajúcich sa farieb. Aby sa vytvoril pocit väčšej perspektívy v kúpeľni, je lepšie použiť úzku dlažbu, zatiaľ čo širšia bude vizuálne znižovať priestor.

Môžete previesť na malom priestore v "šachovnici", že by bolo vhodné vzhľadom k malej veľkosti dlaždice, a to len na jednom povrchu - podlahy alebo do steny, ale potom zase, že nie je nutné používať tento režim pre všetky stenách jednej miestnosti, aby sa zabránilo zmes. Dávajte pozor aj na metódu, tzv. Murivo.

Konštrukcia šachovnice

Modulárna verzia dlaždíc

Modulový výkres

Obkladový materiál s rôznou farbou a veľkosťou môže byť umiestnený modulárnym spôsobom, ktorý nakoniec dáva konkrétny vzor, ​​ktorý sa opakuje po určitej vzdialenosti.

Vzhľadom na všetky varianty štýlu prestáva čierna keramika symbolizovať izoláciu a negatívnosť. Kvalitný materiál a dôrazne kladený dôraz dávajú jej ďalšiu šancu použiť vo vašom interiéri.

Tiež premýšľať o tom, aký druh dlaždíc - matný alebo lesklý, ktorý chcete vidieť v kúpeľni. Lesklé dlaždice sú všeobecne obľúbené u tých, ktorí sledujú módne novinky a sú prívržencami nádherného štýlu. Ale čierna lesklá dlažba nájde svoju aplikáciu v jednoduchom interiéri. Zaujímavosťou môže byť kombinácia lesku a nepriehľadnosti.

Tipy na položenie

Textúra čiernych dlaždíc je pomerne rôznorodá, výrobcovia používajú mramor, žula, prírodný kameň, ale stále sú keramické výrobky veľmi náročné.

Pri príprave na vlhké miestnosti je potrebné starostlivo pripraviť a vyrovnať povrchy.

Dlaždice s rôznou textúrou

Dlaždice na tehly

Štruktúra čiernych dlaždíc

Panel v kúpeľni

Spájanie čiernych dlaždíc

Štýlové čierne dlaždice

V procese kladenia konečných materiálov by ste mali venovať pozornosť niektorým nuansom:

  1. Stav kĺbov a švíkov, ktoré sa musia čistiť v čase od zvyškov lepidla. Pre dlaždice s tmavými tónmi sa odporúča použiť kontrastnú maltu, ktorá eliminuje pozadie presýtenia farbou.
  2. Prebytok injektovania je lepšie odstrániť ihneď po dokončení práce - za týždeň nebude možné ľahko čistiť povrch a tým výraznejšia je textúra dlaždice, tým viac úsilia bude potrebné.
  3. Kompenzácia čiernej farby pomôže kontrastným vložkám a okrajom, dlažbové panely, výrobky s farebnými ozdobami a dokonca aj zrkadlá, ale dekor by sa mal používať obmedzene. Takže všetko by malo byť v súlade s ostatnými, dokonca aj tie najjemnejšie keramiky môžu stratiť svoju príťažlivosť.
  4. Aj viditeľná hranica medzi stenami a podlahou prináša poriadok do interiéru. To sa dá dosiahnuť zmenou vzoru strihu. Na záver zostáva len určiť príslušenstvo, ktoré harmonicky dopĺňa vašu kúpeľňu v striktne černom štýle.

Odporúčame, aby ste si prečítali čiernu kúpeľňu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6