Systém vyrovnávania dlaždíc

Systém vyrovnávania dlaždíc

Najmä s cieľom uľahčiť a zrýchliť proces dokončovania interiéru bytov, domov a kancelárií s dlaždicami, odborníci v stavebníctve vyvíjajú rôzne možnosti pre tzv. Systémy na vyrovnávanie dlaždíc. V skutočnosti je tento konkrétny súbor zariadení, ktorý sa skladá z oboch na jednorazové použitie na jedno použitie, a prvkov určených na opätovné použitie, a preto je možné vyrovnať sa s úlohou vhodným usporiadaním priestor, kde sa plánuje použitie dlaždíc.

Zvláštnosťou moderných systémov vyrovnanie dlaždíc je, že sú pomerne jednoduché použitie, čo z nich robí skutočné dobrodenie pre laika, ktorý nechce preplácať pre tímy služby a obkladačov, ktorí sa rozhodli urobiť opravy v byte na vlastnú päsť.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Systém vyrovnávania dlaždíc

Špecifiká položenia dlaždíc v kúpeľni

Inštalácia dlaždíc v kúpeľni sa na prvý pohľad zdá jednoduchšia ako v iných miestnostiach a izbách. V prípade kúpeľne je relatívne malá veľkosť skôr okolnosťou, ktorá komplikuje úlohu obkladačiek, a nie plus. Rozhodnite sa pre seba - v kompaktnom uzavretom priestore sú všetky nedostatky oveľa zreteľnejšie a nedokonale namontované štvorce dlaždice sú okamžite zrejmé.

Je tiež potrebné pochopiť, že dlaždice na podlahe sa dostanú do zvislých radov na stenách kúpeľne, čo spôsobuje, že aj nepatrné nerovnosti pri pokladaní sú neprijateľné. Pridajte k tomu, že extrémna vlhkosť a vysoké teploty, ktoré musia vydržať dlaždice na dennej báze - a je zrejmé, že bez dokonalého výpočtu pevné ruky a profesionálny prístup z dlaždíc v kúpeľni nedostal dať do poriadku.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Ako bolo uvedené vyššie, v prípade, že na obklady v kúpeľni prístupe "od oka" miestnosť neprijateľné - výškové zmeny medzi rôznymi obkladmi a nerovné medzery medzi nimi môže viesť k prenikaniu vlhkosti pod dlaždice. A to je plné rôznych nežiaducich dôsledkov - od výskytu plesní až po záplavy susedov žijúcich na podlahe pod ním. Pri použití systému vyrovnávania dlaždíc v plnom súlade s jednoduchými pokynmi bude kúpeľňa štandardne poistená proti všetkým týmto a akýmkoľvek iným problémom súvisiacim s nesprávne položenými dlaždicami. V skutočnosti je hlavným cieľom vyrovnávacieho systému dlaždíc - je zabezpečiť, aby dokonale plochý horizontálne (alebo vertikálne - pokiaľ ide o stenách miestnosti), bez povrchových zmien výšky a elegantný rovnakých medzier medzi dlaždicami.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Metódy vyrovnávania dlaždíc pred príchodom SVP na trh

Pred nástupom moderných systémov vyrovnávania dlaždíc používali stavitelia plastové kríže, ktoré pôsobili ako vodítka pri zostavovaní jednotlivých prvkov. Je potrebné poznamenať, že s úlohou zabezpečiť jednotnosť kĺbov, medzery, tieto zariadenia s určitým úspechom zvládnuť. Nemohli však ovplyvniť skutočnosť, že susedné dlaždice mohli "chodiť" na úrovni.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Ak chcete čiastočne napraviť situáciu, experti starého kalenia sa pokúsili použiť vlákno natiahnuté rovnobežne s podlahou pozdĺž hornej hranice položenej dlaždice. Avšak nerovnosti podlahy a nevyhnutné zmrštenie lepidla na dlaždice, na ktoré boli umiestnené prvky, v skutočnosti znížilo toto úsilie na nič. Súčasná technológia, ktorá získa širšie uznanie a šírenie, rieši oba tieto problémy.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Princíp systému vyrovnávania dlaždíc

Úspech práce na obklady s použitím SVP (v tomto prípade na základe tohto skratkou odkazuje na rozvoj každého výrobcu, nie titulnej značky, predávať také výrobky) závisí na nasledujúcich jasných inštrukcií.

Štartovací krok je absolútne štandardný a zahŕňa prípravu injektážnej zmesi na dlaždice. Je dôležité miešať a aplikovať lepidlo presne tak, ako je uvedené na obale so zmesou. Konzistencia lepidla by nemala byť nadmerne kvapalná alebo hustá. Ďalej je potrebné položiť prvú dlažbu tak, aby všetky nasledujúce segmenty smerovali v požadovanom smere. Osobitná pozornosť by sa mala venovať horizontálnom vyrovnaní prvej dosky (ako je tomu v prípade obkladov na stene - zvislé), pretože to je na správnej úrovni predvolené štvorec všetko závisí na úrovni konečného povrchu dlaždíc.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Po prvom umiestnení prvej dlaždice je na každej strane - v závislosti od konkrétneho systému - nainštalovaný jeden alebo dva - jednorazová svorka s odsadením od okraja dlaždice. V tomto štádiu vývojári niektorých systémov vyrovnávania dlaždíc zabezpečujú použitie plastových krížov na presnejšie "spájanie" susedných prvkov a získanie ideálnych kĺbových medzier. Po dokončení všetkých prípravných krokov položte ďalší štvorec dlaždice. Uistiť sa, že priamky tvorené hranami susedných dlaždíc sú priame, a to bez narušenia a "rýle", master vložiek do svoriek, ktoré sú umiestnené medzi dlaždicami, špeciálne kliny. Účelom tohto úkonu je dosiahnuť tesné pripevnenie "podrážky" klinky k vonkajšiemu povrchu dvoch priľahlých dlaždíc. Keď sa dosiahne tento cieľ, môžeme povedať, že nie sú žiadne rozdiely v úrovni medzi dlaždicami.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Systém vyrovnávania dlaždíc

Ďalej je potrebné zopakovať všetky kroky, kým sa požaduje niekoľkokrát, kým sa lepidlo nezmrazí. Výhodou dlaždice vyrovnávací systém spočíva práve v tom, že umožňuje používať niekoľkokrát urýchliť proces, ktorým sa dlaždice, aj keď táto práca zaoberá milenca, nie celý tím odborníkov. Dôsledkom dôkladné vykonávanie všetkých fáz dlaždíc zladiť s pomocou takéhoto systému by bolo, že pevné svorky a kliny dlaždice nie je "povedie" počas sušenia zmrštenie lepidla.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Potom, čo lepidlo je úplne suchý, a všetky položená dlažba pevne prilepený k podlahe, je obľúbeným miestom všetkých tých, ktorí už používajú vyrovnávací systém obklady, krok - odstránenie kliny a vyčnievajúcich častí medzery klipy. To sa deje s gumovým kiyanki alebo futbalom - úhľadný úder na nožičku na "stonku" svorky. Podstata spočíva v tom, že spodná časť svorky zostáva pod dlaždicou a jej horná časť je ľahko oddelená pozdĺž čiary, kde sa uskutočňuje rez alebo perforácia podľa továrenskej metódy.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Systém vyrovnávania dlaždíc

Po odstránení všetkých vyčnievajúcich prvkov systému je tiež potrebné odstrániť zvyšky lepidla z medzery. Potom sa tieto kĺby ošetria špeciálnou maltou, čo je suchá zmes, ktorá sa riedi vodou a aplikuje sa na švy získané počas kladenia. Na dosiahnutie estetického vzhľadu týchto medzery sa malta nanáša a spracuje so špeciálnym hladidlom.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Porovnanie možností pre systémy na vyrovnávanie dlaždíc od rôznych výrobcov

V súčasnosti ponúka trh širokú škálu SVP ruskej výroby ako aj tých, ktoré vyrábajú spoločnosti z blízka a ďaleko v zahraničí.

Medzi domácim vývojom sa vyznačujú systémy na vyrovnávanie dlaždíc pod obchodnými značkami "SVP" a DLS. Prvá skratka znamená v skutočnosti "systém vyrovnávania dlaždíc". Druhý názov ("DLS") znamená "daz vyrovnávací systém". Medzi týmito dvoma systémami existujú zásadné rozdiely. Tvorcovia "SVP" tak ponúkajú na každom okraji dlaždice dve svorky a v niektorých prípadoch tiež odporúčajú inštalovať na okraje plastových krížov.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Súčasne podľa výrobcu "DLS", ich systém umožňuje obmedziť sa na štyri svorky namiesto štyroch a úplne opustiť plastové vodidlá pozdĺž okrajov dlaždice. Navyše DLS, okrem jednorazových svoriek a plastových klinov, obsahuje aj špeciálne zariadenie, ktoré sa podobá na bližšie zatváracie dvere. S jeho pomocou nie je zarovnanie dvoch, ale štyri susedné dlaždice.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Aj samostatná zmienka si zaslúži vývoj výrobcov z Bieloruska - spoločnosti "Farton". Ich systém nastavenia dlaždíc nazývaný Farton sa v mnohých ohľadoch podobá technológii používanej v ruskom "SVP". V tomto prípade tvorcovia umiestnili Farton ako systém na kladenie a vyrovnávanie nielen dlaždíc, ale aj porcelánového kameniny s hrúbkou 6 milimetrov až 1,4 centimetrov.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Na západnom trhu existujú obidva analógy vyššie uvedených systémov a zásadne odlišné v ponuke stavebných svoriek. V niektorých SVP sa preto používajú špeciálne trysky namiesto klinov, ktoré sa podobajú hemisférom v tvare. Po vysušení lepidla na dlaždice je potrebné ich odstrániť pomocou špeciálnych klieští.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Zákaznícke recenzie

Na internetových stránkach výrobcov rôznych kompenzačných úpravy dlaždice systémov, ako aj odborných fórach venovaných na opravu a výstavbu, pravidelne podáva správy a komentáre tých, ktorým sa podarilo posúdenia konkrétneho SAP.

Profesionálni dokončovatelia hovoria, že funkčnosť takýchto systémov je veľmi užitočná pri kladení veľkých dlaždíc. Zároveň špecialisti vzdávajú hold skutočnosti, že aj pri konvenčných rozmeroch umožňuje používanie systému vyrovnávania dlaždíc výrazne urýchliť proces a ušetriť čas.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Spätná väzba od bežných používateľov môže byť zhruba rozdelená na dve približne rovnaké časti. Jeden z tých, ktorí začali opravovať svoje vlastné ruky, ocenil SVP, uznávajúc jeho užitočnosť pri vykonávaní úloh, ktoré si vyžadujú špeciálne zručnosti a skúsenosti. Iní sa sťažovali, že jednoduchosť myšlienky a dizajnu takéhoto systému v zásade umožňuje, aby ste na ňu nevynaložili peniaze a aby ste si sami urobili analóg klinov a svoriek.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Domáce zariadenie na vyrovnávanie dlaždíc

Remeselníci v sieti sú rozdelení metódami remeselnej výroby systému vyrovnávania dlaždíc. Zvážte to najviac, posúdenie podľa počtu recenzií a živé diskusie, populárne.

Ako materiál pre svorky sa navrhuje použiť obyčajný hliníkový drôt s priemerom 1,7 mm. Z neho sú vytvorené obdĺžniky s výškou 1,5 a dĺžkou 0,9 centimetra. Horná hrana, ktorá vyčnieva nad dlaždice, je vytvorená prehnutím oboch koncov drôtu. Aby bolo možné hornú časť svorky ľahko odstrániť po vysušení lepidla, drôt sa na správnych miestach uhryzne štetcom.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Systém vyrovnávania dlaždíc

Pre výrobu základ pre upnutie, ktoré zaisťujú jej bezpečné upevnenie v adhezívnej vrstve pod dlaždice, sa navrhuje, aby sa montážne malé prerezu pásku, z plochej kovovej dosky alebo kus tenkého profilu. Úloha klínu v tejto konštrukcii bude vykonaná bežným plastovým klinom z dlaždice, vystuženým orezaním drevovláknitej dosky. Ako doraz poháňaný skrúteného drôtu, klinový poskytne improvizovanú úroveň zjednotenie dvoch susedných obkladových prvkov na rovnakom princípe, ktorý sa používa v továrni a obklady zarovnávacia systémy.

Systém vyrovnávania dlaždíc

Ďalšie informácie o systéme vyrovnania dlaždíc nájdete na nasledujúcom videu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 3 =